opel astra ne önerirsiniz???

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben astra h elegance öneririm kendim şuan kullanıyorum maşaallah 50,000 km oldu nerdeyse araç 2006 daha hiç bir sorun yaşamadım sadece baskıbalata değişti

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model corsa 1.2 aracımı satıp astra hb almayı düşünüyorum, değiştirmemdeki amaç araç biraz daha büyük olsun, uzun yolda daha rahat yolculuk yapayım (1,2 motor 100 ü geçince kasıyor biraz)

* iç mekan büyüklüğü açısından çok fark edermi?
* tiptronik mi? düz vites mi? ( tiptronik istiyorum fakat çabuk arıza yaparmı?)
* astranın hangi paketini önerirsiniz?
* astranın ses yalıtımı nasıl? corsa biraz kötü bu konuda
* dizel mi alsam benzinli mi acaba, dizelin bakım v.b. masrafları nasıl oluyor, gürültü olayı daha mı fazla benzinliye göre?
iç mekan büyük istiyorsan arkadaşım vectra alacaksın 1,6 ama tavsiye etmemm çok büyük kalas gibii yaramaz mutlaka düz vites al aman yanlışa düşme astranın yeni kasaları h deli bir araç ses yönünden gitiğini bile anlamassın dizel gibi yanlışa düşmee sakın haa altından kalkamazsın bir hata verirr amann diyim
şimdik sana önereceğim araba aslında bir fiyatta vermemişsin ama yazıyım genede
opel astra h mümkünse 2005 2006 model 1,3 motor 90 bg 6 ileri model olan esentına fiyatıda 2 elin dizeli 27,000ile 24,000 arası benzinliside 21,000 23,000 olmalıı fazla lükse kaçma bence cok güzel bir araç deneemen lazım

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model corsa 1.2 aracımı satıp astra hb almayı düşünüyorum, değiştirmemdeki amaç araç biraz daha büyük olsun, uzun yolda daha rahat yolculuk yapayım (1,2 motor 100 ü geçince kasıyor biraz)

* iç mekan büyüklüğü açısından çok fark edermi?

-iç mekan büyüklüğü ve malzeme kalitesi bakımında epey bir fark var.Kullanınca bu farkı rahatlıkla görmeniz mümkün

* tiptronik mi? düz vites mi? ( tiptronik istiyorum fakat çabuk arıza yaparmı?)

-Bende Easytronic vites hakkında pek iyi yorumlar duymdım.

* astranın hangi paketini önerirsiniz?

-ben cosmo donanım paketini önerirdim.neden Cosmo derseniz bana göre bi arabada Xenon-kolçak ve Sunroof olmalı şahsen benim önceliklerim bunlar + olarak Xenon paket Astranın yüzünü epey değiştiriyo

* astranın ses yalıtımı nasıl? corsa biraz kötü bu konuda

-sınıfındaki araçlara göre gayet iyi bence

* dizel mi alsam benzinli mi acaba, dizelin bakım v.b. masrafları nasıl oluyor, gürültü olayı daha mı fazla benzinliye göre?

-kesinlikle dizel.Yukarıda da uzun yolda yolculuk yapabileyim demişsiniz özellikle uzun yolda gayet tasarruflu 1.3 CDTİ. Benzinliye göre doğal olarak gürültü olayı biraz fazla ama genel olarak opelin dizel motorları sessiz bence özellikle bir C4 Dizelle kıyasladığınız zaman neredeyse ses bakımından benzinli gibi kalıyo:D

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra kaç km den sonra arıza yapmaya başlar, yoksa arıza yapma olayı şansa mı bağlı bir olay

Bu biraz şans işi mi diyim ne diyim bilemiyorum genelde çevremde opel kullananların hiçbir sıkıntıları yok araçlarıyla ilgili.Ben Astra G kullanıyorum 2004 yılında 0 km aldık şimdi 110.000km de bugüne kadar sorun çıkartmadı desem yalan olmaz.Son olarak bütün araçlarda geçerli olan bişey 100.000 km yi geçtikten sonra hepsi yavaş yavaş sorun çıkartmaya başlıyor çünkü artık işlevsel parçaları eskimiş oluyor debriyaj balatası,amortisör,fren diski gibi :(

yusufgulkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım tavsıyem hıc astraya bulasma dırek golf al kesınlıkle memnun kalırsın

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Arkadaş golf al birinci senede şanzıman indir, başın ağrıdan kurtulmasın demek istemiş galiba

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni astram

mrb,
2005 corsa 1.2 enjoy sahibi idim,
çok kısa bir süre önce 2005 astra h elegance easytronic aldım..
ilk izlenimlerim:

1.Konfor açısından corsaya göre oldukça üstün
2.otomatik modda şehir içi istenilen performansı alamadım,ama uzun yolda otomatik mod daha mantıklı görünüyor,deneyip göreceğim.
manuel mod daha atak ama düz şanzıman kadar değil,ben manuel modu tercih edeceğim kullanımlarımda..
3.Yalıtım corsaya göre gayet iyi
4.Yakıt sarfiyatı 50 ytllik benzin aldım ,ilk benzinim;230-250 arası km yapabilirsem şehir içi 7.5-8.0lt yapmış olacağım buda astra için iyi bir değer olur corsaya göre .Corsa da 7.0-7.5 lt harcıyordum şehir içi

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 2006 cdtı ım var...
egr değişimi
CIM modül değişimi
Marş dinamosu değişimi
İki taraflı ayna ayar motor değişimi
Turbo hortum değşimi ( içerden yırtılarak parçalanmış )
Birkaç kez ecu versiyonu yenileyerek arıza giderimi
cruise kontrol arızası sinyal kolu değişimi
ön panelde kesilemeyen sesler
map sensör arızası ve değişimi

yaptırdım... hepsi bereket garantiliykendi