Opel Astra mi ? yoksa Seat Leon mu?

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FSI yı bilmem ama ben 1.6 102 hp olanını kullandım performans fazlasıyla yeterliydi

cok enterasan. 1.6 102hp aracı olan 2 arkadaşım var şuan. Birinde Audi A3 diğerinde Seat Leon onlar dahi memnun degil (yakıt ve performans acısından) siz yeterli diyorsunuz..

Tercih meselesi diyelim ozaman :)

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 8V motorlu Leonu olan bir arkadaşın performans almak için arabayı kullandıgında 19 L yakıt ortalaması ile gidiyordu en son:) bunu gördük yanı arabada..
1.4 TSI'lara lafım yok o araba alınır..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bırakta yaksın o kadar basıyor demekki.dizel meganeda bile çok zorlayınca 10 litreye yaklaşıyordu genel tüketim.çok yakın arkadaşım aldı 2008 jetta 1.6 102 hp.acayip memnun herşeyinden.kullandım ve çok tatmin oldum şahsen.ayrıca onun dediğine göre şehiriçi 10 litreyi hiç geçmiyormuş!

Son düzenleme:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 8v motordan almayı düşünüyorsan kesinlikle yanaşma verdiğin benzin parasına yazık olur,herkes buna golf,jetta,a3 sahipleri dahil satıp 1.4 tsi almaya çalışıyorlar ama onların yakısıda şehir içinde 9-10 lt civarı tabii kullanmaya bağlı değişiyor hiç değilse araç performanslı...Bence kesinlike leon 1.4 tsi birde cupra body kit tamamdır+ chip,daha ne olsun...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bırakta yaksın o kadar basıyor demekki.dizel meganeda bile çok zorlayınca 10 litreye yaklaşıyordu genel tüketim.çok yakın arkadaşım aldı 2008 jetta 1.6 102 hp.acayip memnun herşeyinden.kullandım ve çok tatmin oldum şahsen.ayrıca onun dediğine göre şehiriçi 10 litreyi hiç geçmiyormuş!

12lt'nin altına inen duymadım 8v motorları kullananlardan.istanbulda benm 9lt yaktıım yerde hem de.trafikten kaçıp 9civarına inersin ama normalde gitmio we dier araçlara göre çok yakıo.bunu herkes söyler kullanan.2500dewir altında 1500 dewir üstünde gaza dokunursan az yakıo sadece...

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tek geçerim LEON!

rcengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence astra.. 1.6 motor seceneklerinde astra kat kat üstün zaten yada arkadaşlarında dediği gibi 1.4 TSI leon ama 1.4 araclar bana göre araştırmalarıma göre uzun vadede cok zorlandıkları için byük sorunlar yaratıyor..özellikle cok sık uzun yola gidenler.. şahsi fikrime gelince astra gtc 1.6 180 hp GTC kralını tanımam :)

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
bende almadan önce astramı leonmu diye çok gidip geldim hatta aklımda hyundai coupe, astra gtc, subaru gibi satılması zor araçlar vardı ancak ince eledim sık dokudum ve astra almaya karar verdim arabamdan çok memnunum maşallah bugün satılığa koysam yarın satılcak bir araba ancak leon ve bu gibi arabalar 1-2 günde satılmaz ve satılsada çok büyük zararla satılır servis ve parça fiyatı olarakta pahalıdır eğer param çok dersen zaten git a3 al derim orası ayrıda şuanki karşılaştırmada astrayı tercih ederim herşey şekilden ve hızdan ibaret değildir ;)