Opel Astra K 3. Vites Silkeleme

Yucelozg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2015 astra k 1.4 150 beygir manuel sahibiyim. Aracım 45000 de. Ben 41 binde satın aldım. Özellikle 3. Viteste bazen de 4. Viteste 3000-4000 devir arası gaza yüklendiğimde hafif silkeleme hissediyorum. Servise danıştım o devirlerde turbonun açıldığını ve normal olduğunu söylüyor ama ben emin olamıyorum. Bilgisi olan arkadaş varsa yazarsa sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam motorda bir arıza olsa emin olun arıza ışığı yakacaktır servis herşey yolunda diyorsa sorun yoktur diye düşünüyorum.

Yucelozg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motorda bir arıza olsa emin olun arıza ışığı yakacaktır servis herşey yolunda diyorsa sorun yoktur diye düşünüyorum.
Haklısınız bilgisyardan arıza kontrolü yaptılar herhangi bir arıza vermedi. Ben sadece alışık olmadığım bir titreme olduğundan hep içimi kemiriyor. başka astra k larda da varmı diye merak ediyorum. Teşekkürler

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arac otomatik astra k. turbo devreye girdigini hissediyorum. Silkentinin normal diye dusunuyorum ama 3. Viteste bir bakayim. 3000 4000 devire gelmeden ust vitese geciyor ama manuel e alip kullanip bir bakacagim. Yine yazsrim

derin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arac otomatik astra k. turbo devreye girdigini hissediyorum. Silkentinin normal diye dusunuyorum ama 3. Viteste bir bakayim. 3000 4000 devire gelmeden ust vitese geciyor ama manuel e alip kullanip bir bakacagim. Yine yazsrim
EMİR BEY MERHABA BENİM ARACIMDA OTOMATİK ASTRA K.ARACIMDA P'DEN R 'YE VEYA D' DEN R'YE GEÇERKEN HAFİF BİR SİLKELENME VE SES OLUYOR, BİRDE KLİMADA ISLIK SESİNE BENZER SES ÇIKIYOR.BU ŞİKAYETLER ACABA SİZDEDE VARMI?

Yucelozg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EMİR BEY MERHABA BENİM ARACIMDA OTOMATİK ASTRA K.ARACIMDA P'DEN R 'YE VEYA D' DEN R'YE GEÇERKEN HAFİF BİR SİLKELENME VE SES OLUYOR, BİRDE KLİMADA ISLIK SESİNE BENZER SES ÇIKIYOR.BU ŞİKAYETLER ACABA SİZDEDE VARMI?
Merhaba. Klimada benim de ıslık sesine benzer ses çıkıyor özellikle klima kademesini arttırdığım zaman. Aracım manuel diğer sorunuza yorum yapamayacağım

Yucelozg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun. Yorumunuzu bekliyorum Teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

derin hocam otomatik araçların altın kurallarından birisi araç duruyorken vites değişiminde kesinlikle frene basılarak bu işlem yapılmalıdır. Dikkat ediyor musunuz bu kurala hocam.

derin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip bey frene sonuna kadar basıyorum.bununla ilgili servise gittim önce normal dediler ikinci kez gittiğimde normal değil dediler ve bir parçayı yağladılar tamam düzeldi dediler ama değişen olmadı.vaktim olmadığı için tekrar servise gidemedim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam servisi sürekli rahatsız edin bu konuyu çözmeleri lazım.