Opel Astra J otomatik şanzıman yağı

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Opel Astra J otomatik şanzıman yağı alacaktım ama baya kafam karıştı. Servisi aradım araç gelmeden söyleyemeyiz dediler. O yüzden sizlerden sormak istedim.

Dexron-ii
Dexron-iii
Dexron-vi

yağları varmış opel astra j aracları olan arkadaşlar belki daha önceden değişmişsinizdir. Bildiklerinizi söyleyin lütfen. Hangi yağı almalıyım.

Benim aracım opel astra j 2011-2012 A16XER motor kodu

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra J otomatik şanzıman yağı

Dexron 6 kullanılıyor.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet dexron 6 yağ kullanılıyor. Dexron 6 dexron 3 yerine kullanılabiliyor fakat dexron 6 yerine dexron 3 kullanılırsa büyük tehlike

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın şase numarasından servis ne olduğunu görebiliyor size ayak yapmışlar.ben değiştirdim GM nin active select için yağı var.(dexron 6).yanlız değişim çok itina istiyor bilginiz olsun.active select tam otomatik olduğu için tork kanvektorunde yağ kalıyor.önce yağı değiştiriyorsunuz motor sıcak ve soğuk kalibrasyon yapılıyor.daha sonra 300-500 km sonra servise gidiyorsunuz eksilen yağ tamamlanıyor.daha sağlıklı olabilmesi için 2000-3000 km sonrada tekrar yağı değişim yapmanız gerekiyor.yada dışarda yağ değişim makinesi olan bir yerde yaptırın.çünkü servislerde bu makinelerden yok maalesef.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ATM ile yağ değişimine bir not eklemek istiyorum yanlış hatırlamıyorsam 14lt kadar yağ kullanılıyor ve 2-3 saat sürüyor işlem demek istediğim biraz daha maliyetli oluyor.