Opel Astra J beni Opel'den soguttu!

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra J beni Opel'den soguttu!

GNSpower link' Alıntı:
Bende de Active Select 1.4T var ilk videodaki ses aynı şekilde mevcut, sorduğumda fren destek sisteminin sesi demişlerdi, anladığım kadarıyla aracın sistemlerinden birinin çıkardığı olağan seslerinden. Ancak ikinci videonuzdaki olay da bende mevcut, giderken klimayı en üst seviyede çalıştırdığımda arada böyle bir akış hızı anlık olarak düşüyor sonra tekrar hızlanıyor. Yani ilki bir problem değil ancak ikinci olayla bende karşılaşıyorum, eğer ki soracağınız servis bununla ilgili bir problem var derse bende aracımı bir servise götürmeliyim demektir.
bu anlık kesintileri çoğu araç yapar önemli olan soğutmanın düşüp düşmediği 2-3 sn üfleme hızı düşüyorsa sorun yok ama o boşlukta sıcak hava veriyorsa servise sorun bence

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

1. ses normal ikincisi bence normal değil!
1. sesteki fren kontrolü siz ne kadar şiddetli bassanızda araç uygun olan şiddet neyse ona ayarlıyor frenleri.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren destek sisteminden bende de ses geliyor ama çok daha az bir ses, ilk videoda araç hareket halinde, buna rağmen sesin bu derece net duyulmasıysa bence normal değil.

tweaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Leventkayikci arkadasjmda yer alan 2.numaralı klima sorunu bende de mevcut,polen filtresini değiştirdiğimden beri  fanı auto modunda yüksek seviyede açınca üflemede kesilme oluyor ama soğuk üflemesinde bir sorun yok.

Polen fkltreainden kaynaklanmiş olabilir mi ,Soruna çözüm bulan arkadaşımız oldu mu ?

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar 1. videodaki ses bence anormal çünkü çok çıkıyor. 2. Videodaki durum bazen olabiliyor. Eski dijital klimalı megane 2 aracımda oluyordu.
Birde eğer fren destek sistemi ise benim araçtada o özellik var ama ben hiç ses duymadım bu zamana kadar.

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1. ve 2. sesler bende de mevcut. Benimki manuel vites(ti). Bu şekildeki çalışma prensibini beğenmiyor olabilirsiniz ama araç arızalı değil.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnsanların bazı ufak seslerden koca markadan soğumaması için tecrübe gerekiyor o da nedir; ucuz ya da pahalı, kullanılmış ya da sıfır birçok araç kullanmak.

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk problem ile ilgili olarak, benzer bir ses benim araçta da var ama uğultu gibi değil sanki daha robotik bir ses gibi çıkıyor benim aracımda.
Klima sorununa gelecek olursak, benimki manuel klima olduğundan karşılaştırma yapmak çok doğru gibi gelmedi bana... Klimamdan da memnunum, en soğuk ayarında bazen üşüyorum hatta...

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
İnsanların bazı ufak seslerden koca markadan soğumaması için tecrübe gerekiyor o da nedir; ucuz ya da pahalı, kullanılmış ya da sıfır birçok araç kullanmak.
Ek olarak, almadan önce test etmek de olabilir...