Opel Astra J 2013 LPG

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım.

2 Gün önce aracım teslim edildi, 2013 Astra Sport paket 1.4 Turbo aldım, Allah kimseye kaza bela vermesin. Malum o ki; bu araçlar harika bir donanım ve güvenlik yapısına sahip ancak tek sıkıntı elbette yakıt. Ve herkesin kafasında tek soru: Araca LPG taktırmalı mıyım? Taktırmalı isem hangi marka vs..

Şimdi yorumları okuyunca Landi Renzo ismini gördüm hep, sanırım bu lpg markasını öneriyor herkes.. Ben Antalya'da yaşıyorum ve burada bahsi geçen Burdur'da ki bayii ile görüşmeyi düşündüm lpg taktırmak için. İnşallah hata etmem :(

ben burdurda yaşıyorum ve Ispartada taktırdım Burdurda landirenzonun yetkili servisi yok sakın burada taktırma buradakilerde taktırırsan aracın garanti kapsamı dışında kalıyor ayrıca burdakiler araca özel kit takmıyorlar

dalkılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2013 opel astra j 1,6 115 hp aracım şuan 3500 km de ve malum benzin fiyatı :sorry: sebebiyle LPG dönüşümü yaptırmayı iyice düşünür oldum. Forumdan ve diğer sitelerden araştırmam şu magnezyum subap konusunun bu aracı kapsamadığı ve efsane olduğu yönünde. Samsunda Landirenzo LPG dönüşümünü yapan yerle görüşmem çok sayıda araca yaptıklarını ve olumsuz geri dönüşüm olmadığı yönününde.

-Sizlerden ricam başka alternatif marka önerirmisiniz (BRC, PRİNS vb.)?
-Aynı araçta LPG dönüşümü yapan abilerim kardeşlerim var ise tecrübelerini paylaşabilirmi?
-Karşılaşılması muhtemel bi problem olurmu?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

kontejyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben burdurda yaşıyorum ve Ispartada taktırdım Burdurda landirenzonun yetkili servisi yok sakın burada taktırma buradakilerde taktırırsan aracın garanti kapsamı dışında kalıyor ayrıca burdakiler araca özel kit takmıyorlar

Teşekkür ederim Isparta'da taktıracagım ekim ayının ilk haftası gibi düşünüyorum.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg

aslında araçlarımız çok yakmıyor ancak benzin pahalı o yüzden mecburen araçlara LPG şart :(

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2013 opel astra j 1,6 115 hp aracım şuan 3500 km de ve malum benzin fiyatı :sorry: sebebiyle LPG dönüşümü yaptırmayı iyice düşünür oldum. Forumdan ve diğer sitelerden araştırmam şu magnezyum subap konusunun bu aracı kapsamadığı ve efsane olduğu yönünde. Samsunda Landirenzo LPG dönüşümünü yapan yerle görüşmem çok sayıda araca yaptıklarını ve olumsuz geri dönüşüm olmadığı yönününde.

-Sizlerden ricam başka alternatif marka önerirmisiniz (BRC, PRİNS vb.)?
-Aynı araçta LPG dönüşümü yapan abilerim kardeşlerim var ise tecrübelerini paylaşabilirmi?
-Karşılaşılması muhtemel bi problem olurmu?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

bence Landirenzo en iyi seçim gibi görünmekte.. Bende aracıma LPG taktıracagım.sanırım bu ayın 10 u gibi takılacak. BRC pek tavsiye etmiyorlar.Prins çok iyi ama hem pahalı 2900 TL hemde motor garanti si vermiyor.Ancak ilk 500 km içerisinde takılırsa veriyor.Benim araçda 2100 km de garanti veremeyeceklerini söylediler.Ankara'da Olgun LPG ye taktıracagım ,umarım pişman olmam ....

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence Landirenzo en iyi seçim gibi görünmekte.. Bende aracıma LPG taktıracagım.sanırım bu ayın 10 u gibi takılacak. BRC pek tavsiye etmiyorlar.Prins çok iyi ama hem pahalı 2900 TL hemde motor garanti si vermiyor.Ancak ilk 500 km içerisinde takılırsa veriyor.Benim araçda 2100 km de garanti veremeyeceklerini söylediler.Ankara'da Olgun LPG ye taktıracagım ,umarım pişman olmam ....

2500 TL den fazla verme

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son olarak

Arkadaşlar benim araç da 2013 astra j a14net motoruna sahip, araç kataloğuna bakarsanız a14net motoru LPG olarak görünür çünkü bu araçların avrupada direkt olarak LPG li olarak piyasaya sürüyorlar, bizim türkiyede malesef bir kaç geri kafalılar yüzünden sızdırmazlık verilmediği için bu nedenle Türkiyede bu araçların satışı yok, avrupadaki LPG çıkışlı araçlarda da benim taktırmış olduğum Landirenzonun A14NET motora özel kit takılıyor, Türkiyede sızdırmazlık vermedikleri için bunun yerine opel ile Landirenzo bir anlaşma yaptı ve landirenzo opele dedi ki ben araca LPG kit takayım ancak sen aracı garantiden çıkarma taktığım her kit başına da sana 170 euro ödeyeyim dedi ve opel de bunu kabul etti. böylelikle eğer ki araca landirenzonun 1. yetkili servislerinde LPG taktırırsanız aracınız kesinlikle garantiden çıkmaz, ama yetkili olmayan ancak landirenzo bayiliği yapan yerlere taktırırsanız aracınız garantiden çıkar, aynı kit bile takılmış olsa çıkar, benim aracıma LPG takılırken hem landirenzonun interaktif servisinden hemde opelin interaktif servisinden araç işlendi, adamlar km den tut aracın motor şasi nosuna kadar kalan yağ ömrüne kadar hatta aracı satın aldığımdaki fatura nosuna kadar hepsini ayrı ayrı işlediler, araca lpg takılmadan önce bu işledikleri şeyin onaylanmasını beklediler hem opel hem de landirenzo onayladıktan sonra benim araca lpg takma işlemine başladılar, yani demem o ki bu işlemleri bilmeyen bir çok opel yetkili servisi var ve bir çok landirenzo bayisi var o yüzden kesinlikle her duyduğunuza inanmayın, bende sizin gibi her duyduğuma inanmıştım ve lpg taktırdığım adamın başına ekşidim adam en sonunda benden bıktı ve beni aldı doğru opel servisine götürdü (ısparta mutsan opel servisi) orada beni görüştürdü yetkililerle ve onlarda aynı şeyi söyledi, dedikleri şu eğer aracında bir arıza olursa öncelikle LPG taktırdığın yere başvuracaksın eğer ki LPG aksamı ile ilgiliyse onlar senin arızanı giderecek ancak moturun başka bir aksamı ile arıza varsa onlar seni bize yönlendirecek arızayı biz gidereceğiz kesinlikle ortada kalman mümkün değil çünkü bu yapılan anlaşma ıvır zıvır bir anlaşma değil uluslararası anlamda yapılan bir anlaşma o yüzden için rahat olsun dediler, ayrıca şunu da eklediler avrupada senin aracının hemen hemen hepsi LPG li ve şu ana kadar ciddi anlamda LPG den ötürü bir sorunu olan hiç olmadı dedi. onun için iyi okuyun iyi araştırın ondan sonra yorum yapın LPG taktırmayı düşünüp de tereddütü olan arkadaşların da aklını bulandırmayın, eğer hala aracına LPG taktırma kararı alıp da kafasında soru işareti olan varsa opelde ve landirenzonun tanıdığım çok sağlam mühendisleri var onların nosunu verebilirim. onlarla da konuşabilirsiniz. ben bu işi erbabından öğrendim ve iyiki de LPG taktırmışım çok memnunum opel astraya ve 140 beygir bir araca bindiğimi LPG taktırdıktan sonra anladım. artık rahat rahat gaza basabiliyorum ve gezebiliyorum