Opel Astra H'ye HGS'yi neresine taktınız.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar cümleten,

Bir HGS aldım internetten ASTRA H nin neresine takılır diye baktığımda ise bir çok cevaplar var. Kimisi aynanın hemen arkasına canım oraya, kimisi aynanın arkasındaki o gri yeri sök oraya tak demiş. Yönetmelik ise ön camdaki o siyahlı yere tak yazıyormuşşşşşşş filan filan. Forumumuzda ASTRA H siz olan baya bir arkadaş vardır. Onlardan HGS'sini nereye takmışlar bir resim rica edebilirmiyim.

Bana en mantıklı gelen içerdeki aynanın arkasındaki o gri kapağı söküp oraya takmak geldi. Hem içerden hem dışardan gözükmek ama sıkıntı çıkartımı bilmiyorum. Tecrübelilerden tecrübe bekliyorum.

Kolay gelsin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İstediğine yere yapıştır önemli olan aracının hgs sistemine kayıtlı olmasın ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlla şuraya yapışacak diye bir şart yok, önemli olan gişelerden geçerken sistemin HGS yi kolayca okuyabilmesi. Ön camın iç aynanın arkasına denk gelen yerine yapıştırılmasının tek nedeni içeriden görüşü engellememesi içindir. Aynanın kapağını söküp içine yapıştıracağım diye uğraşmaktansa güneşliğin arasındaki cepe koymak daha kolay değil mi?

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışma şekli radyo dalgası. Yani illa etiketi görmesine de gerek yokmuş. Hatta etiketi takmasan bile sistemde senin plakan kayıtlı ise plakadan sistem otomatik olarak eşleştirip sürücüyü ceza durumuna düşürmüyor direkt olarak gerekli tahsilatı yapıyormuş. Çok iyi yani hiç bir şekilde ceza işlemi yok yani.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çalışma şekli radyo dalgası. Yani illa etiketi görmesine de gerek yokmuş. Hatta etiketi takmasan bile sistemde senin plakan kayıtlı ise plakadan sistem otomatik olarak eşleştirip sürücüyü ceza durumuna düşürmüyor direkt olarak gerekli tahsilatı yapıyormuş. Çok iyi yani hiç bir şekilde ceza işlemi yok yani.

Erkan ben 29 sene devlet memurluğu yaptıktan sonra emekli oldum ve devletin işleyiş şekline asla inanmam. Yarın ceza yersin, itiraz ettiğinde "neden verdiğimiz etiketi cama yapıştırmadın" derler suçu sana yıkarlar veya madem etiketi cama yapıştırmak gereksiz o zaman neden iki parça olarak verdiler, tek parçalı HGS yeterli olurdu.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erkan ben 29 sene devlet memurluğu yaptıktan sonra emekli oldum ve devletin işleyiş şekline asla inanmam. Yarın ceza yersin, itiraz ettiğinde "neden verdiğimiz etiketi cama yapıştırmadın" derler suçu sana yıkarlar veya madem etiketi cama yapıştırmak gereksiz o zaman neden iki parça olarak verdiler, tek parçalı HGS yeterli olurdu.

Savaş abi sana katılıyorum. Ben en iyisi bu akşam aynanın altına fakat cama ve içerden benim görüşümü engellemeyecek şekilde takayım. Bitsin gitsin. Olurda bize denk gelir diye bir laf sonuçta. Teşekkür ederim nadir abim ile sana abi.

Saygılar.

estimateh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynanın altına iyi oluyor, düz beyaz kısım dışarıya bakacak şekilde yapıştırılırsa sağlıklı oluyor!

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur sensörü ve aynanın bağlantılarını gizleyen gri renkli kapağın tam bir parmak altına yapıştırın gitsin.tam o kısma yapıştırırsanız sürücü koltuğundan gözükmüyor.Okuma konusunda da sıkıntı yaşamadım ben ;)

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tam da ben yazacaktım abi bunu,

öyle olsa, aracı sisteme kaydettirin, etiket yapıştırmayın derlerdi. Hİç riske gerek yok. Yapıştırmak en garantisi.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam da ben yazacaktım abi bunu,

öyle olsa, aracı sisteme kaydettirin, etiket yapıştırmayın derlerdi. Hİç riske gerek yok. Yapıştırmak en garantisi.

Aynen öyle. Aslında yeni ehliyetlerde HGS özelliği olsa imiş daha iyiymiş :rakir: