Opel astra H klima açmıyor

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
dün hava birazsıcaktı klimayı açayım dedim ama hiç bir soğutma yapmadı
hatta klimayı açınca devir saatinde hafir bir dalgalanma olurdu oda olmadı sanırım klima açılmıyor nedeni ne olabilir sigorta atmış olabilirmi yerini bilen varmı?yada başka ne gibi bir sorun olabilir arabayı alalı 2 seneyi geçti hiç gaz falan doldurtmadım daha öncesindede uzun bir süre gaz doldurulduğunu sanmıyor.
yardımlarınızı bekliyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Klima uzun süre kullanılmadığında gaz bitiyor. Ara ara klimanın kesin kez kullanılması gerek. :(

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yalan söyleyim kış ayında hiç kullanmıyorum yazında çok nadir, sanırım gazı bitti o yüzden kompressör devreye girmiyor diye tahmin ediyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ne yalan söyleyim kış ayında hiç kullanmıyorum yazında çok nadir, sanırım gazı bitti o yüzden kompressör devreye girmiyor diye tahmin ediyorum.

Büyük olasılık ile öyle kışın zaten işe yaramaz.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Sağlıklı bir klima sisteminde gaz eksilmesi yada bitmesi söz konusu değildir. Kış aylarında dahi klimayı arasıra çalıştırmanın mantığı: sistemin yağlanmasını sağlamak ve keçelerin sertleşerek kuruyup çatlamasını önlemektir. Yılarca çalışan buzdolaplarının kaçak yapmaması sürekli çalışmasındandır.
Bence gaz dolumu yaptırmadan önce profesyonel bir kaçak Kontrolü yaptırmanız cebiniz içinde daha sağlıklı olacaktır.
Hepsinden önce söylediğiniz gibi sigortaları kontrol etmeyi ihmal etmeyin bence

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde klima açılınca fanda devreye girerdi fakat oda çalışmıyor doğal olarak, tam olarak hangi sigorta olgunu biliyormusunuz ben bir türlü bulamadım, eğer sigorta sağlam ise kaçak kontrolü yaptırıp gaz doldurtmayı planlıyorum..

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan hiç açılmıyor mu?dijital klima ise klima Yön tuşuna basın AC açık mı kontrol edin.belki sadece fan modu Açıktır.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan hiç açılmıyor mu?dijital klima ise klima Yön tuşuna basın AC açık mı kontrol edin.belki sadece fan modu Açıktır.
Fan derken arbanın motor radyotör soğutma fanından bahsediyorum o çalışmıyor normalde klima devreye girince otomatik çalışır bidiginiz üzere ,fakat klima açılmayınca oda normal olarak devreye girmiyor sanırım. Kalorifer fanı çalışıyor sıcağa getirince sıcak veriyor fakat soğutmada yani dereceyi 16 ya kadar düşürünce sadece dışardaki havayı soğutmadan veriyor..dijital klima bendeki AC açık fakat klima yön tuşu nedir tam anlayamadım.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motor fanı değil klima fani.hani kışın klima değilde motor suyunun ısısıyla içeriyi ısıtıyoruz.çevirince ayağa,başa,yüze doğru yön değiştiren bir tuş var ya yuvarlak ona tıklattığınız zaman otomatik üfleme,manuel Yön ayarlama ve AC seçenekleri geliyor yol bilgisayarında.orada AC seçili değilse soğuk modda sadece dışarıdaki havayı alır içeri üfler.

iPad'dan gönderildi .

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan derken arbanın motor radyotör soğutma fanından bahsediyorum o çalışmıyor normalde klima devreye girince otomatik çalışır bidiginiz üzere ,fakat klima açılmayınca oda normal olarak devreye girmiyor sanırım. Kalorifer fanı çalışıyor sıcağa getirince sıcak veriyor fakat soğutmada yani dereceyi 16 ya kadar düşürünce sadece dışardaki havayı soğutmadan veriyor..dijital klima bendeki AC açık fakat klima yön tuşu nedir tam anlayamadım.

b267e0d019a13ace2426a1f2103f7222.jpg

Özetle bu şekilde ise klima çalışmaz.ac seçili Olmalı.