Opel Astra H den j ye yolculuk

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GOLF çok güzel bir seçim olurdu...

Fakat J kasa, H kasanın yanında (H kasadan J'ye geçmiş biri olarak söylüyorum) genel manada gerçek bir devrim. Bence H kasayı aratmaz...

Elbette özele indirgediğimizde J kasanın: fren hissiyatı, yer yer kötü malzeme ve işçilik, çeşitli noktalarda trim sesleri, baz donanımda rahatsız koltuklar gibi spesifik eksileri var H kasaya göre.

Lakin genel manada tasarım, yol tutuş, yenilikçi motorlar, ergonomi gibi açılardan J kasa çok nitelikli bir araç. Sizi üzmez.

Ben yüksek rakamlar verip (tanımadığım insanlardan) bilmediğim 2. el araç almayı sevmediğim için sıfır J kasa aldım. 2. el takıntınız yoksa vaktinizi ve paranızı GOLF için harcayın derim.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GOLF çok güzel bir seçim olurdu...

Fakat J kasa, H kasanın yanında (H kasadan J'ye geçmiş biri olarak söylüyorum) genel manada gerçek bir devrim. Bence H kasayı aratmaz...

Elbette özele indirgediğimizde J kasanın: fren hissiyatı, yer yer kötü malzeme ve işçilik, çeşitli noktalarda trim sesleri, baz donanımda rahatsız koltuklar gibi spesifik eksileri var H kasaya göre.

Lakin genel manada tasarım, yol tutuş, yenilikçi motorlar, ergonomi gibi açılardan J kasa çok nitelikli bir araç. Sizi üzmez.

Ben yüksek rakamlar verip (tanımadığım insanlardan) bilmediğim 2. el araç almayı sevmediğim için sıfır J kasa aldım. 2. el takıntınız yoksa vaktinizi ve paranızı GOLF için harcayın derim.

Golf ikinci el fiyatları ise neredeyse sıfıra yakın.astra j ikinci el almak güzel çünkü ikinci el fiyatlarında çok Düşüyor.ikinci el golf almaktansa 3 ay bekler Sıfır alırım.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Golf ikinci el fiyatları ise neredeyse sıfıra yakın.astra j ikinci el almak güzel çünkü ikinci el fiyatlarında çok Düşüyor.ikinci el golf almaktansa 3 ay bekler Sıfır alırım.

Siz 2. el dediğiniz için ben o şekilde belirttim. Yoksa elbette sıfır almak daha mantıklı. (Beklemek problem olmayacaksa)

Bir de şöyle bir durum var:

GOLF'ü 2. el pahalı alırsanız, yine pahalı satıyorsunuz ve zarar etmiyor hatta duruma göre kar bile edebiliyorsunuz.

Astra'yı ucuz alıyorsunuz ama değer kaybettiği için siz de ucuza satıyorsunuz. Düz bir mantıkla: Zarar ediyorsunuz... Bu yüzden pahalı da olsa 2. el alınacaksa GOLF almak daha mantıklı aslında.

Uzun süre binmek için alacaksanız ya da satmak mevzu olmazsa tüm parametreler / hesaplar değişebilir elbette.

Son düzenleme:

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz 2. el dediğiniz için ben o şekilde belirttim. Yoksa elbette sıfır almak daha mantıklı. (Beklemek problem olmayacaksa)

Bir de şöyle bir durum var:

GOLF'ü 2. el pahalı alırsanız, yine pahalı satıyorsunuz ve zarar etmiyor hatta duruma göre kar bile edebiliyorsunuz.

Astra'yı ucuz alıyorsunuz ama değer kaybettiği için siz de ucuza satıyorsunuz. Düz bir mantıkla: Zarar ediyorsunuz... Bu yüzden pahalı da olsa 2. el alınacaksa GOLF almak daha mantıklı aslında.

Valla kardeşim 30 bin km yapmış arabayla sıfırı aynı para.almanın anlamı yok zaten Nisan sonu teslim ediyorlarmış şimdiki siparişi.burada komşum Sıfır araba Aldı,ÇÖP kamyonu vurmuş mahallede 1-2 kıskanan çizmiş.bende korktum açıkçası şimdiki arabamdan memnunum ama gönlüm yeni modellerde.bunu çizseler pek üzülmem ama Sıfır arabamı çizerlerse kahrolurum.ç
Bu arada 1.2 tsi golf bile 58-60 arası.65 civarı 1.6 cdti spor donanımlı dizel Astra alabiliyorum.hemde comfortline golf'ten daha fazla Donanım mevcut.astranın ikinci eli iyi OLMASINA rağmen bir golf gibi değil.

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
selam.konu nasıl sonuclandı.Arkadasım terciihn nasıl oldu yazarsan sevinirim