opel astra h de ses sorunu

nightmare78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm ismim samet güçlü 4 ay önce sıfır opel astra h cdti aldım.Şimdiye kadar sorun yoktu ama son günlerde aracın sol yanından özellikle hızım 100 ve üzerinde seyrederken gaza bastığım anda arabanın ivmelenmesiyle beraber aracın sol yanından metalin sürtülmesi gibi cırrrrrr diye bir ses gelmeye başladı gazı kestiğimde ise ses ortadan kayboluyor.Servise gittiğimde yanıma bir usta verdiler denemek için usta sesin normal olduğunu söyledi ama ben tatmin olmadım çünkü bu ses daha önce yoktu sizce bu ses ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

nightmare78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz benziyor ama daha çok metalin birbirine sürtmesi gibi bu arada aracın sol değil sağ yanından geliordu pardon

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım böle gaza basdıgınızda sağ lastıgın oralardan gılık gılık gılık dıye sankı mil in sürtmesi gibi bir ses bu , son zamanlarda aracı kaldırıma cıkartınız mı yada ındırırken felan bı yerden sert ındımı ? yada bunun gibi birşey ?

nightmare78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaldırıma çıkarttığım oldu ama öyle sert bir şekilde indirmedim rot balanscıya gitmiştim normal rot kontrolü için o ustada böyle bişi farketmedi

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten o anlık farkedılmıyor , arada böle 2. yada 3 vıtesde gaza yuklendıgınızde cıkıyor , gazdan ayagınızı cekınce gıdıyo ses .. bu durum bende de var arada oluyor .. ben sag lastıkle yandan gelen bı arabaya vurdum hafıfden ondan sonra bende de ses yapmaya basladı kanımca bi yerden bi bilya dagıldı .

nightmare78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım servise gittim ama usta bu ses turbodan geliyor normaldir dedi ama bana lastiğin oralardan geliyor gibi geldi sanırım ilerde daha büyük bir sıkıntı açabilir bu sorun özellikle hızlı giderken

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı dyno ya kaldıırıp gostermek lazım ustasına , onlarda basından savmak ıcın turbodan gelıyor dıyorlar bız bılmıyo muyuz turbo sesının nasıl oldugunu sankı

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo sesiyle bilya sesi aynı değil zaten aracı süren onu rahatlıkla ayırt edebilir..
turbo falan değildir o