Opel Astra H 1.6 Yakıt Sorunu

Leonidas1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce opel astra h kasa 1.6 lpg & benzinli 2011 model bir araç almıştık. Aldığımız vatandaş bir depo ile 380 km yol yaptığını söylemişti. Şimdi gelelim soruya depo 40 lık max 35 litre alıyor. Ben zaten şehir içinde 380 km gideceğini asla düşünmüyorum. Yalnız çok az yol yapabildik depoyu boşaltıp fulledim 35 litre ile 250 km yol yaptım klima açık kullandım sanırım dedim onun etkisi oldu sonra denemek için tekrar fulledim 35 litre 85 liraya doldu bu seferde 270 km yol yaptım klima hiç açmadım sadece 20 km fazla yol gitti. Kısaca şunu sormak istiyorum sizce bu araç çok yakmıyor mu aynı araçtan kullananlar sizlerde durum ne bilgilendirirseniz sevinirim. Km ye 30 krş civarı yakmış oldu son ölçümle.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Leonidas hocam bu sizin sürüş tipinizle doğrudan alakalı bir durumdur. Aldığınız kişi 90 geçmiyorsa sürekli düşük devirde kullanıyorsa 2500 devir üzerini neredeyse hiç görmüyorsa az yakmış olabilir. Gelelim işin matematiksel boyutuna internet dedikoduları derki 1 litre LPG ile ideal olan yol gitme mesafesi 11-14 km arasındadır. Aracı aldığınız arkadaş 11 km bandını tutturmuş ancak siz 7 km civarında kalmışsınız. Buda demek oluyor ki ya aracı sert kullanıyorsunuz veya LPG ayarlarını kontrol ettirmekte fayda var :) Bu arada aramıza hoşgeldiniz saygılar.

• Beğen
Tepkiler: husooz

Leonidas1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Leonidas hocam bu sizin sürüş tipinizle doğrudan alakalı bir durumdur. Aldığınız kişi 90 geçmiyorsa sürekli düşük devirde kullanıyorsa 2500 devir üzerini neredeyse hiç görmüyorsa az yakmış olabilir. Gelelim işin matematiksel boyutuna internet dedikoduları derki 1 litre LPG ile ideal olan yol gitme mesafesi 11-14 km arasındadır. Aracı aldığınız arkadaş 11 km bandını tutturmuş ancak siz 7 km civarında kalmışsınız. Buda demek oluyor ki ya aracı sert kullanıyorsunuz veya LPG ayarlarını kontrol ettirmekte fayda var :) Bu arada aramıza hoşgeldiniz saygılar.
Evet hocam aracı sert kullanıyorum doğru söylüyorsunuz ama lpg gaz ayarında da sıkıntı olduğunu düşünüyorum ben aracın bakalım inşallah düzelir :) hoşbulduk teşekkür ediyorum. Son olarak şunu sormak istiyorum ben bu aracın deposuyla yaklaşık kaç km yaparsam ki normal değerlere ulaşırım sizce.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Mantık basit aslında hocam 1 litre gaz ile 11-14 km arasında yol gidebilecek misiniz hedefiniz bu olsun. Tekrardan hayırlı olsun saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Leonidas1