Opel Astra H 1.3 2007 Egr valfi sorunu

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Usta 10 dk 3000 devirle sür temizlenir dedi. Deniyorum usta ne derse:)

Çok pahalı iptali. İptal taraftarı olmasamda eğer çözülmezse mecburen iptal edicem ama fiyatlar gerçekten pahalı. Hani bir parça almıyorsun. Bir programla iptal edilecek iki tıkla. Bana çok pahalı geliyor.

Kim EGR yi 2 tıkla iptal ediyor ? Bir aracın işlemi tam 3 saat sürüyor hele ki araç J kasa ise bazen aracın sürüş sonrası arızasına göre 2-3 defa gelmesi gerekiyor ayrıca işlem yapılan beynin 7-8 bin tl olduğu düşünüldüğünde alınan risk ve işlem süresi düşünüldüğünde 600 az diyorum ;)

2 tık ile EGR iptali sadece Astra G Z16XE de oluyor onuda servis şuan size 300 tl den aşağı yapmaz ...

Böyle bir işlemin yapılışını bile klavyeden 2 tık ile anlatamıyoruz yapmayı bırakın :rakir:

Birde bu DPF değil ki 3000 ile sürünce temizlensin o nasıl usta öyle kaç oradan gitme bir daha :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Astra-H-13-Dizel-Egr-Valfi-Pierburg,PR-6457.html
Bu valfin neresi elektronic adı üzerinde valf (3 yollu vanayı acıp kapatan bir mil ve mili hareket ettiren bobinden ibaret) Temizlenir bu..
Programla iptaline de 50 tl den fazla verme...

Yenisi de o kadar ucuz degil:)

temizleyecek adam bulamıyorsan vidoyu izle elin yatkınsa kendin temizle
https://www.youtube.com/watch?v=ocTfAkayWIc

Fırat neye göre 50 TL ? Kaç defa EGR iptalini program ile yapan gördün ? Bu iptalin alınan dosya ücreti bile sadece şuan ki kur ile 200 tl civarı ;)

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırat neye göre 50 TL ? Kaç defa EGR iptalini program ile yapan gördün ? Bu iptalin alınan dosya ücreti bile sadece şuan ki kur ile 200 tl civarı ;)

Kaptan ben bizim araclar gibi (z16xe) basittir die düşündüm iptalini..:(:(

Ben sürekli ugradıgım ve samimi oldugum bir özel serviste yaptırdım 5dk falan sürdü egr iptal versiyon..Bu işlem için benden para almadı servis..Ancak yapma sebebim EGR bozuk oldugundan degil arac sabah ilk calıstıgı ve hareket ettiği an devir (2100/2600) ler de takılı kalıyordu ısınınca normale dönüyordu takribi 2 dk falan ...Yapmadık sey bırakmadım gecmemişti birde egr iptal denedim yine gecmedi..
En son kafam attı evde kelebeği komple söktüm temizleme ve lehim kontrolleri vb yaptım düzeldi..
20160915_091309.jpg

Sürcü lisan ettiysem kusura bakma kaptan:(:( Amacım forumda kendi capımızda arkadaslara yardımcı olabilmek bazen yanlıs seylerde yazabiliyoruz..
Mesleğim endüstriyel elektrik elektronik otomotiv sektöründe acizane hiç bir bilgim yok diyebilirim ..Sanayide 5/6 trilyonluk cihazların 15bin Euro luk kartlarını tamir ve programi ile ugrasıyorum..
Tabiki elektronik ve programlama ile sorunu kac tık yapmayla cözdüğünün hiç bir önemi yok sorunu cözüyorsan , sorunu cözdüğün seyin önemi ve degeri ile bedel biçilir.. 50 tl sacma bir cümle olmuş..

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Kaptan ben bizim araclar gibi (z16xe) basittir die düşündüm iptalini..:(:(

Ben sürekli ugradıgım ve samimi oldugum bir özel serviste yaptırdım 5dk falan sürdü egr iptal versiyon..Bu işlem için benden para almadı servis..Ancak yapma sebebim EGR bozuk oldugundan degil arac sabah ilk calıstıgı ve hareket ettiği an devir (2100/2600) ler de takılı kalıyordu ısınınca normale dönüyordu takribi 2 dk falan ...Yapmadık sey bırakmadım gecmemişti birde egr iptal denedim yine gecmedi..
En son kafam attı evde kelebeği komple söktüm temizleme ve lehim kontrolleri vb yaptım düzeldi..
Ekli dosyayı görüntüle 19590

Sürcü lisan ettiysem kusura bakma kaptan:(:( Amacım forumda kendi capımızda arkadaslara yardımcı olabilmek bazen yanlıs seylerde yazabiliyoruz..

Estağfurullah , Z16XE de iptal TECH2 ile oluyor, o tarihte opel bunun benzinli euro4 motorda gereksiz olduğunu düşünüp iptal etti zaten tech2 de sadece Z16XE için o menü mevcut ;)

Yeni nesil motorlarda mesela z16xep te EGR iptali şuan Servet bile versen yazılım ile mümkün değil . Z16xer ve türevlerinde zaten yok. Ancak dizel 1.3 ve 1.6 larda , 1.9 , 2.0 3.0 larda remap ile mümkün oluyor haritadan iptal ediyorsun . Mesela benim 3.0 ı TR de kimse iptal edemedi, bizim çözüm ortağımız TR de bu işin en iyisi bile beyin açarak yapamadı bende dosyayı okuyup Rusya ya yolladım Tune etti eleman geri yolladı maliyet 180 USD ;)

Gerçekten ucuz değil, keşke 2 tık ile olsa 👍🏻

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah , Z16XE de iptal TECH2 ile oluyor, o tarihte opel bunun benzinli euro4 motorda gereksiz olduğunu düşünüp iptal etti zaten tech2 de sadece Z16XE için o menü mevcut ;)

Yeni nesil motorlarda mesela z16xep te EGR iptali şuan Servet bile versen yazılım ile mümkün değil . Z16xer ve türevlerinde zaten yok. Ancak dizel 1.3 ve 1.6 larda , 1.9 , 2.0 3.0 larda remap ile mümkün oluyor haritadan iptal ediyorsun . Mesela benim 3.0 ı TR de kimse iptal edemedi, bizim çözüm ortağımız TR de bu işin en iyisi bile beyin açarak yapamadı bende dosyayı okuyup Rusya ya yolladım Tune etti eleman geri yolladı maliyet 180 USD ;)

Gerçekten ucuz değil, keşke 2 tık ile olsa 👍🏻

Sonuna kadar haklısın , Affola :(:(
Calışmalarını ve uygulamalarını her daim tebrik eder saygı duyarım ..
Foruma ve bize destegini esirgemediğin için ayrıca tesekkür ederim..:):)