opel astra g yağ eksiltme

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar 2004 astramda yağ eksiltme mevcut 2 bin km de 0,5 litre kadar tamircim Mobil 10w60 koyalım deneyelim dedi, fakat başka biride sakın koyma yağ pompasını bozarsın dedi, bende 5w50 den denemeye başlamak istiyorum bu yağlardan aranızda kullanan ve faydasını gören varmı ?

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam olay şu ki aracında lpg var ise az bile eksiltmiş ki kaldıki lpg olmasa da 2 bin kmde o değer normal eksilme olayını birde şöyle soyliyeyim aç kitapçığı değerlere bak eksilir azalalır yağ yakar bunlar bu aracın yapımcılarının söyledikleri şeylerdir ben söylemiyorum mesela kendimden örnek vereyim ben hep gm 10\40 yağ koyardım 5 km de bir litre azalmıştı mesela ilk de fa son bakımında farklı bir şekilde 10\40 mobil 1 koydum maşallah araç 1500 km de 0.5 eksiltti şaşırdım bu büyük bir sorunmu çokda önemli değil takmıyorum bile

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli değil bende takmıyorumda yağa para vermekten bıktım :D castrol edge 5w40 litresi 25 tl olmassa gm yağa geri döneyim 2 bidon alıp 80 liraya eksildikçe basmak :)

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli değil bende takmıyorumda yağa para vermekten bıktım :D castrol edge 5w40 litresi 25 tl olmassa gm yağa geri döneyim 2 bidon alıp 80 liraya eksildikçe basmak :)
ne olacak bak sana en iyi yolu soyliyeyim o zaman bin ikibin arası gidicen benzinliğe yağına bakan yerler var araçların benzinliklerde 10\40 yarım litre yağ koydurucan yarım litresi 3 tl sen sağ ben selamet 3 tl her 2 bin kmde :)

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden arkadaşlarla dalga geçerdim hepsinde ford vardı gaz tenekesi derdim :D şimdi onlar bana yağ tenekesi diyor :maden::maden: teşekkürler OPEL :rakir::rakir:

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model audi a4 üm vardı 1 gram eksiltmesi yoktu lpg den sonra çok az yapmıştı lpg varsa motorda yüksek ısıdan eksime olması çok doğal abi yağı komple değiştirmenin bi işe yarıyacağını düşünmüyorum diğer arkadaşlarında dediği gibi azar azar eklemek en güzeli yani en ekonomik olanı ...

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok da eksilten araçlar değil opeller çok çok fazla bir değer varsa Bi problem vardır o zaman baktır bence Bi aracına yada yağını değiştir

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arabada denemediğim yağ kalmadı :) hatta motor soğukken değilde ısındığı zaman iticilerden ses geliyor extradan buda çıktı başıma :sopa: özel servisi aradım yağ yakıyorsa sesi 300 e keseriz yağ yakmayıda halledersek 1000 tl yi bulur dedi :) şeytan diyor git 4 litre bor al bas arabaya :mad::mad::mad:

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey olmaz çoğu arabadan sağlam be iyidir Opel Astra g serisi ama bazı saçmalıkları da yok değil çok da kasmican

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil 10/40 kullanıyorum 4 senedir opel var 2 sene 92 model F kasasına bindim 2 senedirde G kasasına biniyorum masallah yağ eksiltme falan yok.yağ değişimini yapalı yaklaşık 8 bin km oldu.