opel astra g vites boşluğu

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar vites kolunda baya bi boşluk var konulara baktım genellikle vites pimi (kaşığı) denmiş yada körüğün altında kol bağlantı yeri demiş hangisindendir pimin olduğu yeri resimli gösterebilecek arkadaş varmı ?

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
S7B35B01.png

Avoe Dişli Elemanları

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey bende de olmuştu öyleki aracımı 3. vitese atamıyordum ya 1 ya 5ti..

Sizinde dediğiniz gibi pimler değişince sıfır gibi olmuştu.. Götürdüğünüz yer biraz opelden anlıyorsa eliyle koymuş gibi bulur değiştirir..

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamir takımı değişir 80-100 lira bi maliyeti var...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da vardı, boşta iken sağa sola salınımı vardı, eğer sıkıntınız bu ise, deri körüğü çıkartın vites kolununun sonu küre şeklinde, ve ona uygun yeri var, tırnaktan kurtarıp vites konunun o dediğim küre yerine elektrik bandı sarın en az 3-5 ay dayanıyordu, yapması ise 5 dakika bile almıyor...

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar burada anlayan çok ta adamlar kösmeyi daha çok seviyor :D adamlara boşluk var diyom bana şanzuman inecek diyor pimleri resimli şekilde gösterebilirmisiniz yeri felan.

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl elektrik bandı sarılıo abi şu konuyu biraz daha açsak çok iyiy olcak:D bizde yapalım

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bant sarılacak yer sanırım resimdeki beyaz yer..

24122010029h.jpg

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimde dediginiz yer bizim astra g lerde yok buğün açıp baktım arkadaşla o işaretli yerin hemen üstünde ki yuvarlak yer var oradaki kürede biraz yenme olmuş küreyi hızlı yapıştırıcı kullanarak kalınlaştırdık biraz daha iyi oldu gibi ama halen boşluk var gibi, astra g ciler bilir o alt tarafta vites koluna bağlı bölüm nasıl çıkıyor ?

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G'mi satalı 2 yıl oldu, pimi nasıl çıkartılıyor unuttum açıkçası, ama kabaca şu şekilde tarif edebilirim;

@brathard'ın dediği gibi işaretli yerin üstündeki küreden bahsediyorum... Vites kolunun sonu, bittiği yer oluyor o kısım, yani bir nevi ters duran bir topitop gibi :)

Pimi veya tırnağı çıkardığınızda vites kolu çıkıyor kolaylıkla, Sökülen kısımda küre var, karşılığında ise kürenin geçeceği yuvarlak oyuk... Zamanla ya bu oyuk, yada küre aşınıp boşluk oluyor...

Ben bu vites kolunundaki küreye elektrik bandı sarıyordum 2-4 tur falan, dediğim gibi boşluk ortadan kalkıyordu, yinede aylarca dayanıyordu, alışmıştım dakikalar içinde hemen yapıyordum...