Opel astra G ıslık sesi

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra G Enjoy 2004 model aracım sabah çalıştırınca hiçbir şekilde sesi yokken akşam işten eve gelirken gaza bastıkça artan turbo sesi gibi bir ses çıkarıyor hava emiş kablolarına baktım hiçbirşey yok rolantide dinlediğimdede yok sadece gaza basıldıkça çıkıyor bu ses nereden geliyor acaba :sorry:

Son düzenleme:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu teknik servise cmanız gerekirdi....

gaz kelebeğini temizletin düzelir

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merak ettiğim triğerden böyle bir ses gelme olasılığı varmı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU sesi egzozdan da gelir,jeneratörden de bilyede yapar, su pompasi olabilir,gaz kelebegi olabilir gürler arkadasin dedigi gibi,yanlis hava emmesi yani sebepleri cok...
en iyisi arac calisrken biri gaza basacak sen lokalize edeceksin...

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 150 bin km de yarın sanayiye bi gidelim anca zaman bulabiliyorum işallah dengesiz bişi sölemezler ne zaman sanayiye gitsem en pahalı parça yı sölüyolar ondandır diye ondan deseler gam yemicemde ondan olmama ihtimalide var diyorlar bende yaptırmadan geri geliyorum ona kalırsa arabayı komple yeniletir bu cahiller :D benim bugüne kadar binmediğim araba kalmadı hepsinden anladılar opel kendi kendine mi varolduysa bi türlü hatalarını bulamıyolar Alman servisine gittim adamlar opelin parçalarını toplayıp geri vermişler tespit edilmiyor diye :D arıza sinyali vermediği zaman bu arabanın dilinden anlayan zor beyler :(

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turgay bey siz türkiyenin enbüyük sanayii kenti konyada yaşıyosunuz nasıl öle bişey olabilir orda anlamak imkansız...ayrıca parca değişir olmazsa eskisi takılır öyle şeymi olur hiç sağlam atılcakmı cöpe..ayrıca sorun cözüldüğüde cvp bekliyorum..

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sonunda tamirciye gittim motorun vuruntu sesi silindirin orada bir vida varmış o gevşemiş onu sıkınca arabanın sesi seda sı düzeldi araba her vitesin 3000 devrinde bi elektrik sesi gibi bi ses veriyodu o felan gitmiş kayışın gergisi dağılmak üzereydi onuda değiştirdim 10 - 40 yağ yerine 5 - 40 tam sentetiğide yiyince araba canavar oldu :D şu an sıkıntısı kalmadı.;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Desenize nereden nereye misali. Islık sesi diye başlayan ses motor vuruntu sesi ile son bulmuş. :(