Opel astra g 1,6 coupe stop etme sorunu

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk önce hayırlı günler herkeze... yeni üye oldugumdan konunun yerı burasımı pek fikrim yok :) 2003 model astra coupe bertone aracına sahibim..
aracımda belirli sorunlar var ve servise gittigimde beyin arısazı denildi başkada kımseye gostermedım aracımı. yaklaşık 300-500 arası masraf denıldı.
ben forumlarda biraz araştırma yaptım. ve hata kodlarını ( fren gaz pedalına basılı tutarak) buldum.

P0230
Yakit pompa 1 devresi dusuk
P0325
Vuruntu sensor 1 devresi arizali (Bank 1 tekli sensor)
P0400
EGR sensor devre hatasi
P0170
Yakit kesim sistem hatasi (Bank 1)

Kısacası benim aracımın sıkıntıları

ilk çalıştığında (arada gaz yememe sonradan duzelıor)
ve rolantide stop etme sorunu ( gaza basıp çektıgımde ibre hızlı düşmekte ve stop etmekte) (seyir halindeyken vitesi boşa attıgımdada stop etmekte.
bazen yuksek devırde çalışmakta.(ilk calıstııgnda) eski haline 5-8 sn arası donüyor.. bu hata kodları bu arızalara yola çıkarsak mantıklımıdır..

bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını beklıyorum.
teşekkurler

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.kelebeği temizlet adaptasyonunu yaptır
2.tüplü ise iyi bir ayar yaptır
3.yağ dolum kapağının altını kontrol et mayonezleşme var mı
4.bunları aracının standart bakımlarını (yağ buji hava yağ filtresi)yaptırdığını varsayarak söylüyorum
eğer ilk 2yi yapıp 3. de sorun yok 4 de uygulamışsan
geriye masraflı şeyler kalıyor ama yerinde olsam beyinde sorun var diyen servise yaptırmazdım
diger olası sebepler
1. yakıt pompası
2.bobin
3.enjektör dür bence

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.kelebeği temizlet adaptasyonunu yaptır
2.tüplü ise iyi bir ayar yaptır
3.yağ dolum kapağının altını kontrol et mayonezleşme var mı
4.bunları aracının standart bakımlarını (yağ buji hava yağ filtresi)yaptırdığını varsayarak söylüyorum
eğer ilk 2yi yapıp 3. de sorun yok 4 de uygulamışsan
geriye masraflı şeyler kalıyor ama yerinde olsam beyinde sorun var diyen servise yaptırmazdım
diger olası sebepler
1. yakıt pompası
2.bobin
3.enjektör dür bence

TÜP ayarı yapık benzindede stop etme durumu mevcut tek tüpde deil yağ ve yağ filtresi deişti bujiler deişti hava filtresi durumu iyi kelebeğide stop ondan edıyor diye temizletmiştim ama birşey deişmediydi:( yağ dolum kapağını hiç kontrol etmedim bi bakayım yarın ama üfleme yapmıyor ondan mayonezleşme olacagını sanmıyorum

Son düzenleme:

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracın egr sini değiştirerek stop etme sorunundan kurtuldum. öncelikle egrnin fişini çekip dene. ben bu şekilde arızayı tespit ettim. Arıza lambası yakacaktır. bi süre böyle deneyin bakalım.

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracın egr sini değiştirerek stop etme sorunundan kurtuldum. öncelikle egrnin fişini çekip dene. ben bu şekilde arızayı tespit ettim. Arıza lambası yakacaktır. bi süre böyle deneyin bakalım.

cevabın için tesekkurler egr fişini ceksem ne gibi eksiler meydana gelrir olumsuz yönleri.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim. egr bana kalırsa çok gereksiz bir icat. Fişini çekseniz hiç bi zararı olmaz. sadece arıza lambasını yakar. dediğim gibi fişini çektikten sonra stop etme kalmadı ancak rolanti dengesizliği devan ettiği için değiştirmek zorunda kaldım

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr fişi çekildi test aşamasında. %70 egr gibi sarsıntılar kayboldu. stop etmesı kayboldu. 5 6 gun fiş çekik test aşamasında test yapılacak. egr temizlicem gibi. aynı sorunlar olan arkadaşlara duyurulur.

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra EGR temizliği yaptın mı son durum nedir. Antalya da nerelere takılıyorsun görüşelim.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi