Opel astra 1.6 dizel HB 136 beygir yorum ve rodaj süresi

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel astra 1.6 dizel HB 136 beygir yorum ve rodaj süresi

harunhoca link' Alıntı:
Yol tutuşun nasıl olduğunu, kendini güvende hissetmenin ne anlama geldiğini, virajlarda yola tam yapışma kavramının içeriğini, ani ve sert frende savrulmamanın ihtişamını Astra yı kullandığınızda göreceksiniz.Abartmıyorum bu konularda gerçekten çok iyi. Sadece sert süspansiyona hazır olun ben şahsen iki yıla yakındır hala alışamadım. Onun haricinde sizi mesut ve bahtiyar edecektir. D segmenti bir araçtan sonra bu aracı almadıysanız, C segmenti diğer araçlardan az eksiği vardır belki ama çok artıları da vardır.  bravoo

Astra j nin süspansiyonlarına ilk başlarda ben de alışamamıştım ama şimdi normal gelmeye başladı. sadece depoyu tam doldurmayın yoksa o lakırtı sesini çok ama çok net bir şekilde duyarsınız. yol tutuşu vs iyi. Performans yeterince tatminkar ediyor insanı.

eray1940

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben daha önceden a6 ve vw cc kullandım ikiside 2bin motor ve dizeldi. tbiki bu arabalar babamındı. bu benim ilk arabam olacak. aracı adanadan istanbula getirmeyi düşünüyorm ama istanbulda gözüm korkuyor tabiki. uzun yol olarak 70bin km deneyimim var diyebilirm. insallah sehir ici ve dısında beklediğim performansı alırm.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eray1940 link' Alıntı:
ben daha önceden a6 ve vw cc kullandım ikiside 2bin motor ve dizeldi. tbiki bu arabalar babamındı. bu benim ilk arabam olacak. aracı adanadan istanbula getirmeyi düşünüyorm ama istanbulda gözüm korkuyor tabiki. uzun yol olarak 70bin km deneyimim var diyebilirm. insallah sehir ici ve dısında beklediğim performansı alırm.

Bizim arabaların 1. vitesleri o kadar iyi değil 2 ve 3. vitesler özellikle 3. vites gerçekten çok iyi. 2 bin motor araçları kullanmadım ama sınıfındaki 1.6 dizellerden bir kaç adım önde.

eray1940

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi o araclarda kalkışta gerckten gücü koltuga seni yaslayarak hissediyordun bizim bu araclarda da varmı acaba o his sonucta 136 beygir az sayılmaz ve güzel bir tork mevcut

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun, test etmiştim 1.6 136 hp dizel astrayı. Motoru gayet başarılı ama tabiki bir 2.0 dizel performansı beklemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız.

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 sport hb sahibiyim. şu an 1800 km oldu.bu km ye kadar 110 u geçmedim, o hıza da bir iki kez ulaştım.artık araca alıştığımı ve rodaj dönemini atlattığımı düşündüğüm için (her ne kadar artık rodaj diye bir şeyin olmadığını söyleseler de ben garantici biri olduğum için..) dün Ispartadan Eğirdir'e giderken deneme yaptım. yol genelde düz,virajlar tatlı , arada fazla eğimi olmayan rampa, hız 160.tek kelimeyle mükemmel.eşim de fark etti , viraja yüksek hızla girdiğimizde normalde bir tarafa doğru savrulmamız gerekirken araç resmen kendini düzlüyor ve yola daha da yapışıyor.tabi spor koltuk ve direksiyonun konforu da bir başka güzel.dünkü denemeden sonra aracıma daha da fazla bağlandım diyebilirim.tabi benzinli binmenin tadı da bir başka , değil mi harun hocam? okkk

eray1940

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim yorumunuz için. :) aldık artık allah hepimize kazasız belasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.  arabayı sürünce deneyimlerimi felan yazacam buraya :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hayırlı olsun. Aracınızı çok zorlamadan (üst devirleri çok görmeden, halk tabiriyle bağırtmadan) kullanırsanız sıkıntı olmaz :)

Sent from my iPad using Tapatalk

seko35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlısı olsun. Ben aynı donanım ve paket aracın sedan modelini 2 aydır kullanıyorum.2500 km lere geldim. Rodaj için pek uğraşmadım ama çok üst devirlere de çıkmadım. Devirli kullanmaya özen gösteriyorum. Neticede yeni bir araç. 2000 devirlerde vites değiştiriyorum. Bu araçta düşük devirlerde bile çok keyif verici bir sürüş hissedebiliyorsunuz. Ben bunları önceki dizel aracımla kıyaslayarak söylüyorum. Ayrıca 95 km lerde 6. vitesi buluyor ve vites aralıkları da çok kısa. Yakıt konusunda bence cimri. Bugün 250 km yol yaptım. Ortalamada 4.9 gösterdi. Yol tutuşu, viraj kabiliyeti, sessizliği ve kullanım rahatlığı belli başlı üstün özellikleri bence. Olumsuz olarak müzik sistemi belki biraz daha iyi olabilirdi. Bir de kişisel olarak yaşadığım bir olumsuzluğu paylaşayım. Yokuş kalkış destek sistemi devredeyken yani yokuşta durduğumda kalkış esnasında motoru çok sık stop ettirdim. Zamanla buna alıştım ama keşke bu özellik olmasaydı veya devre dışı bırakılabilseydi. ևünkü geri kaymayı engelleyen sistem aracın anlık olarak ileri gitmesini de engelliyor ve kavrama zorlaşıyor. Tekrar hayırlı olsun. Ben çok arabamdan çok memnunum. Umarım siz de memnun kalırsınız... 

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

se-r-da-r link' Alıntı:
1.4 sport hb sahibiyim. şu an 1800 km oldu.bu km ye kadar 110 u geçmedim, o hıza da bir iki kez ulaştım.artık araca alıştığımı ve rodaj dönemini atlattığımı düşündüğüm için (her ne kadar artık rodaj diye bir şeyin olmadığını söyleseler de ben garantici biri olduğum için..) dün Ispartadan Eğirdir'e giderken deneme yaptım. yol genelde düz,virajlar tatlı , arada fazla eğimi olmayan rampa, hız 160.tek kelimeyle mükemmel.eşim de fark etti , viraja yüksek hızla girdiğimizde normalde bir tarafa doğru savrulmamız gerekirken araç resmen kendini düzlüyor ve yola daha da yapışıyor.tabi spor koltuk ve direksiyonun konforu da bir başka güzel.dünkü denemeden sonra aracıma daha da fazla bağlandım diyebilirim.tabi benzinli binmenin tadı da bir başka , değil mi harun hocam? okkk
Benzin deme bana Serdar'ım içesim geliyor, iştahım açılıyor kahka536. şaka bir yana benzinli araçları seviyorum, hele bu 1.4 turbo motorlu astra olunca tadından yenmiyor. Aracın yol tutuşu ve yüksek hızlardaki dinginliği konusunda tamamen haklısınız, güven veriyor. Yakıt konusuna gelince zaten ne yakacağını bilerek aldıysanız sorun yok, hele benzin biraz daha makul fiyatlara indiği şu günlerde. tadını çıkarın aracınızın, tabi [size=10pt][size=10pt]"benzinle"[/size][/size]  dancee