Opel Astra 1.4t Sport Tüp Ayar Sorunu

Mehmet ünal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar araniza yeni katıldım.j team ailesine böyle bir paylaşım sitesi kurdukları için tesekkur ediyorum.opel astra 1.4t sport aracımı severek aldım ancak yakıt konusunda çok fazla yaktıgından dolayı sıkıntı yaşadım.Tüp taktirmaya karar verdim.opel servisi landirenzonun uyumlu olduğunu ilettiği halde internetten araştırarak atiker grandza taktırmaya karar verdim.Sorun şu araç dolu, klima açıkken yokuşta gaza yüklenince "aracı en kısa zamanda servise götürün" uyarısı veriyor.bunu yaklaşık 2 haftadır tekrarlıyor.bu durum canımı çok sıktı sanırım internette tüpün markasından ziyade işçilikten kaynaklı bir sıkıntı yaşadigimi düşünüyorum.bu durumdan dolayı istanbul candan mühendislikten yılmaz candan ile irtibata geçtim.Sorunumu anlattım ve her türlü sorunumu çözeceklerini ilettiler.candan mühendisliğe güvenmek ve 1.4 t astrama sorunsuz kullanmak istiyorum.umarım sorunum giderilir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hocam aramiza hoşgeldiniz. Candan mühendislik kesinlikle sorununuzu çözecektir diye tahmin ediyorum. Sonucu bizlerle paylaşırsanız başkalarına da ışık olursunuz iyi geceler hocam.

Mustafa KILIÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.escem.com.tr
S.a. bende sizler gibi 2 gün evvel bir 1.4 T Sport aldım. çok büyük heves ve istekle aldığımız aracımıza yarın kısmet olursa Candan Mühendislikte LPG taktırmak istiyoruz. Firmayı aradığımda Landrenzo ve Atiker marka tüp tavsiye ettiler. Fakat kafamdaki soru şu hangi marka LPG sistemini tercih etmeliyim. konu hakkında dönüş sağlayabilir misiniz?

Ayrıca aracımızın klimasını son seviyede açtığımızda bir ses gelmekte konu hakkında bir arkadaşımız bizlere bir keçenin değiştirildiğinde sorunun ortadan kalktığından bahsetti. böyle bir sorun yaşa yanınız var mı?

Tahakormzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. bende sizler gibi 2 gün evvel bir 1.4 T Sport aldım. çok büyük heves ve istekle aldığımız aracımıza yarın kısmet olursa Candan Mühendislikte LPG taktırmak istiyoruz. Firmayı aradığımda Landrenzo ve Atiker marka tüp tavsiye ettiler. Fakat kafamdaki soru şu hangi marka LPG sistemini tercih etmeliyim. konu hakkında dönüş sağlayabilir misiniz?

Ayrıca aracımızın klimasını son seviyede açtığımızda bir ses gelmekte konu hakkında bir arkadaşımız bizlere bir keçenin değiştirildiğinde sorunun ortadan kalktığından bahsetti. böyle bir sorun yaşa yanınız var mı?

İyi günler
Benim size en büyük tavsiyem landirenzo yada o ayarda bir sistem taktırmanız olur zira atiker akl vb. Sistemler o aracı kaldırmaya bilirki ben yıllardır bu işi yapan birisi olarak daha doğru düzgün randıman alanı göremedim bir sıkıntı bitse başka bir sıkıntı başlar
Falat landirenzo taktırdığınızda içiniz çok rahat bir şekilde binebilirsiniz ayrıca landirenzo servis desteğinde çok iyidir çok sık rastlanmadık durumlarda atikerle yarı yolda kalma ihtimaliniz çok çok yüksek

Newopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben landi Renzo kullanıyorum gayet memnunum bir sorununu görmedim yaklaşık 25000 km dir araçta 82tl gaz ile de 250 km İstanbul içi en az yol yapıyorum köprü trafiği falan dahil bir önceki aracım b150 benzinli idi hiç ama hiç te aradığım söylenemez

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'nin dezavantajlarını saymazsak (kapalı oto parka girememe, motor ve çekiş problemlerini, güvenlik vs.) ekonomik sayılır.
Benim ecoflex dizel astra da, araçta aynı şartlarda 250 km şehir içinde 65 TL mazot masrafı var. (1 litre mazotu 5,2 tl sayarsak)

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu problemin kaynağı lpg karışım ayarıdır. P0299 Turbo Basınç Düşüklüğü şeklinde kod bırakır. Zengin ya da fakir karışımda egzos gaz basıncı turboyu besleyecek kalitede salınmaz, bu da tuboyu yeterince tahrik edemediği için bu hatayı alırsınız. Atiker Gold kötü bir kit değil, hatta brc-landirenzo-prins üçlüsü bayi haricinde müdahaleye izin vermediğinden AFR Ayarı denen karışım ayarını yaptıramıyorsunuz, open loop bölgesi de tam tutturulamıyor bu sebeple. Atiker'e oluyor AFR Ayarı, bi araştırın derim. Candan Mühendislikte yapılıyor, çok iyidirler. 1.4t hassas bi motor, o sebeple mükemmel işçilik lazım lpg için.