Opel astra 1.3 easytpronic sistem uyarısı hakkında

seco3435656

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. aracımda ( ! ) parantezin altındada ----- gibi bir uyarı verdi. kitapçıktan baktım lastik basıncı olarak tanımlanmış gözüküyor. ancak benzinciye gittiğimde lastik basınçlarını 31 yaptım hala uyarı veriyor. bu konuda bilgisi olan varmı uyarı neden gitmemiş olabilir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, H kasalarda kalibrasyon işlemleri şu şekilde yapılıyormuş; ikaz lambası ile aynı simgede bir tuş vardır yada DDS yazan bir tuş vardır. aracı çalıştırıp, 3-5 saniye basılı tutunuz, ikaz ışığı yanıp yanıp söner ve yeni basıncı kaydeder.

seco3435656

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi yaptım ve oldu. Peki bu araçlarda yaz aylarında lastik basıncı kaç olmalı sizce lastik 210 rv 16 dı sanırım

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kapı içinde yazan KPA bazında değerler vardır hocam comfort eco gibi. Bunlardan sizi hangisi size uyuyorsa konformu ekonomimi kararını verip https://www.opelforum.net/pages/psi-kpa-hesaplama/ adresine girerek kpi bazında değeri bularak herhangi bir lastikçiden veya benzinlikten hava basabilirsiniz.