2014 model Opel astra edition,lastik izleme sistemi uyarısı.

hkilicarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım.2014 model Opel astra edition, aracımda fabrika tanıtım kataloğunda ,lastik basınç sensörü görünmüyor.benim aracımda da lastik izleme sistemi uyarısı veriyor.Yetkili servise gittiğimde lastik basınç sensörlerinin olmadığı,sensör takılması gerektiği ifade edildi.fabrika çıkışında olmayan sensör nasıl arızalı oluyor?Bu uyarı,bir kaç defa silinip sıfırlandığı halde neden tekraren karşımıza çıkıyor? Yardımcı olurmusunuz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir sistem dds direk tekerleklerin içerisinde basınç izleme vardır lastik havalarını ekranda gösterir aktif sistemdir diğer sistem ise lastiğin dönmesini hesaplar bu pasiftir patlak lastik az veya çok döner diye hesaplar abs sensöründen bilgiyi alır bu sistemde km saatinde uyarı ışığı çıkar lastik basınç diye belki bu pasif sistemdir

hkilicarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm nedir
Bir sistem dds direk tekerleklerin içerisinde basınç izleme vardır lastik havalarını ekranda gösterir aktif sistemdir diğer sistem ise lastiğin dönmesini hesaplar bu pasiftir patlak lastik az veya çok döner diye hesaplar abs sensöründen bilgiyi alır bu sistemde km saatinde uyarı ışığı çıkar lastik basınç diye belki bu pasif sistemdir
bu sorunun çözümü nedir? paylaşır mısınız

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Lastik basınçlarını tam yapıp sildirin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Lastik basınçlarını tam yaptırıp gitmek gerekli

hkilicarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik basınçlarını yaptırıp gidiyorum zaten.tek rahatsız olduğum ekranda uyarı işaretinin çıkması.bizim yaptığımız türk usulü çözüm.kalıcı doğru çözüm arıyorum.yetkili servis bile mantıklı çözüm önerisinde bulunmadı.hepsi para tuzağı.arıza tesbiti için cihaza bağlayıp lastk sensörü yokmuş,takmamız lazım önerisinde bulundu ve 400 liramı aldı. önerisi de çözüm değil.fabrika çıkışında olmayan sensörü alıp,1400 lira istediler.aklı başında iş ve çözüm üretecek usta arıyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opcom ile kapatılabilir sistem

hkilicarslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yapmalıyım,yardımcı olur musunuz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi