opel anahtarsız giriş çıkış

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar bu ara bu konuya merak saldım sizinde fikirlerinizi almak istedim 2004 vectra c aracıma yeni astra lardaki gibi anahtarsız giriş çıkış devresi yapıyorum devrenin çalışması şu şekilde olacak araca 5 metre yaklaştıgımda kapıları açacak 1 kere sinyal yakacak 15 saniye far yakacak arabayı kullandım indim 5 metre uzaklaştıktan sonra araba kilitlenecek 2 kere sinyal yakacaz 10 saniye far yakacak size danışayım dedim sizce ne gibi eklentiler daha yapılabilir bu devreye fikir verirseniz o eklentileri yapabilirim daha güzel bişey çıkabilir ortaya devre hazır çizdim yaptım araca baglamadım ama dışarıda çalıştırdım devreyi farklı eklentilerde olursa yazılımını bitirip araca montajlayıp projelerde paylaşacagım bana güzel kullanışlı bişey gibi geliyor. rahat olur.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 numara olur
kapı kilitlendiği zaman aynalarda kapansın açılınca açılsın
far sensöre göre hareket eder galiba yani gündüz yanmaz herhalde bu şekilde değilse böyle olması daha kullanışlı olur
kapılar kilitlenince teypde kapansın (bu orjinalde niye yok anlamıyorum)
ayrıca bende istiyorum bu sistemden

the İMAM
'06 elegance

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 numara olur
far sensöre göre hareket eder galiba yani gündüz yanmaz herhalde bu şekilde değilse böyle olması daha kullanışlı olur

the İMAM
'06 elegance

kapı kilitlenince ayna kapanır ama ona ethem abinin kapanan aynadan yapmak lazım önce farlar sadece gece çalışıyor gündüz degil. teyp zaten normalde kontagı kapatınca kapanmıyormu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
10 numara olur

the İMAM
'06 elegance
Bu sistem var, benim Vectra B de aracı stop edip anahtarı yuvasından çıkardığım anda radyo/teyp otomatikman kapanıyor.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c de ayarlanabiliyor kontağa bağlı olarak kontak açıldığında açılıyor kapandığında kapanıyor
bu ayar devre dışı olduğunda kilite bağlı olsun diye söylemiştim
nihayetinde ek bi özellik olur güzelde olur
ayrıca vectra da elektronik katlanır ayna var en azından 2006 elegance da var

the İMAM

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
astra g lerde filanda var savaş abi ama vectra a ile astra f yi bilmiyorum
Orjinal teyplerde sorun olmuyor. Eski/yeni bütün arabalarda kullanılan teyplerin elektriği kontak devresinden alınırsa mesele kendiliğinden hallolur :D.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal teyplerde sorun olmuyor. Eski/yeni bütün arabalarda kullanılan teyplerin elektriği kontak devresinden alınırsa mesele kendiliğinden hallolur :D.

savaş abi
orası muhakkak öyle de arabaya girip arabayı çalıştırmadan teyp dinlediğimizde aracı terkettiğimiz zaman kapı kilitiyle teyp de kapansa bence şahane olur

the İMAM

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi
orası muhakkak öyle de arabaya girip arabayı çalıştırmadan teyp dinlediğimizde aracı terkettiğimiz zaman kapı kilitiyle teyp de kapansa bence şahane olur

the İMAM
Bence o sistem şöyle olur, uzaktan kumandayla kapıların kiliti açıldığında radyo/teyp açılır, kapılar kilitlendiğinde de radyo/teyp kapanır. Ama bu sistemin devresi nasıl hazırlanır onu bilemem :(.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak abi bende isterim aynı devreden :D vectra c 2005 comfort :)