Opel alacagim ama fikir lazim

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba,

Foruma az once kayit oldum.
Adim Huseyin, 25 yasindayim ve Kocaeli-Gebze de ikamet ediyorum.

Bu aralar Opellere fena tutuldum. Kendim VW Polo kullaniyorum. Aracimi satip 2002-2004 arasi Golf almayi planliyordum. Taa ki beyaz Vectra B kasalara cam filmi yapilip yan fotograflari gorene kadar. Tek sartim aracta CC olmasi veya takilabilir olmasi, otomatik vites ve sunroof olmasi. Bunlar hangi modeller oluyor ( elegance, cd vs)

Aceleci sekilde davranip hata yapmak istemiyorum. O yuzden kullanan arkadaslarin bilgilerine ihtiyacim var.

Oncelikle Zafira ve Meriva arasinda ne gibi fark var acaba. Aklima yatan Zafira veya Meriva olursa onlardan da alabilirim.

Vectra icin hangi motor olmali. Gonlum 3.2 motordan tarafa ancak motorun buyuk olmasi beni yakit yonunden uzecegini dusunuyorum. Kullanan arkadaslar 100 KM de kac LT yaktiklarini belirtirse sevinirim. Vectranin pazar durumu nedir acaba? Parca tedarigi ve fiyati konusunda sikinti yasar miyim? Kronik bir problemi var mi? Aracin motoru kac KM'ye kadar dayanir, ve alacagim arac kac KM de olmali. Aracin LPG ile uyumu nasildir? (Yillik asagi yukari 30.000 KM yapiyorum.)

Alirken olmazsa olmaz diyecegim birsey var mi? Veya ozellikle ve mutlaka kontrol etmem gereken unsur var mi? Ayrica otomatik sanzimanda problem yasar miyim. (Vuruntu, gec vites degistirme, doldurmama gibi). Otomatik araclarin cogunda vuruntu problemi oluyor gerci. Laf lafi aciyor kullandigim poloda da ayni sorun var. Dayimda 98 model E200 vardi onda da vardi, askerde korgeneralin soforlugunu yapiyordum, kullandigim 2003 E200 de bile vuruntu vardi :)

Basinizi agritiyorum ama beni de anlayin lutfen. Yabancisi oldugum bir marka konusunda beni aydinlatirsaniz sevinirim.

Herkese kazasiz, belasiz ve cezasiz gunler diliyorum.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardimci olacak kimse yok mu?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Vectra B demişsin ama, 3.2 motor yok o kasada?
3.2 motor Vectra C'de var.
Senin gördüğün araç şu kasa mı ? Eğer buysa Vectra C.

EA241CF291D2452DA49112B580C63D67.jpg

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun eski kasasi Ahmet usta. Galiba uzay kasa diye geciyor. 2002 modele kadar olanlar. Bu arada yanlis bilgi icin ozur dilerim. V6 motor olanlardan bahsetmek istemistim.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz, bahsettiğiniz kasalar Vectra B uzay kasa olarak da adlandırılıyor. Ben 2.0 motorlusunu kullanıyorum, eğer sorunsuz bir araba istiyorsanız bit kadar parça yüzünden sizi süründürür, yedek parçası tofaş'a kafa tutacak düzeyde ucuzdur. Ancak 2500 V6 motorlusu hem parça fiyatı hem işçilik olarak oldukça sıkıntı çıkaracaktır. Motor aksamı çok sağlamdır ancak elektrik tesisatı rezil ve ötesidir. Eğer 2002-2004 model bir araç istiyorsanız ben size 3.2 GTS önerebilirim, uzay kasa diye adlandırılan modelden çok çok daha heybetli ve güvenlidir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-gts-fiyatida-dustu-vergiside-139393033/detay

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi yakıttan yana sorunun yoksa 3.2 GTS al derim...
Gitmesine gider lakin su gibi içer...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
**profilinizde ad soyad kısmını doldurmanız gerekmektedir.**

Hoşgeldiniz..
Kasa olarak C kasa düşünmeniz daha yerinde olur gibi geliyor.
Mertin gösterdigi aracın kasası rengi çok hoş..ancak 200 binden sonrası sıkıntı..

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar teledondan foruma girdigim icin profili duzeltemedim. En kisa zamanda pc buldugum an halledecegim.

Bu arada bilginiz icin tesekkurler. V6 yi eledik o zaman.

2.0 16 V araclar icin ne diyebiliriz. Birde yukarida belirttigim CC, sunroof, ve otomatik vites ihtiyacini hangi modeller karsilar. Yakit ve motor saglamligi nedir. Otomatik viteste ve aracta kronik sorun varmidir acaba.

Ayrica ilanda ki arac evet gercekten cok guzel. Allah sahibine bagislasin. Fakat benim butcem max. 22 civari olacak

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar teledondan foruma girdigim icin profili duzeltemedim. En kisa zamanda pc buldugum an halledecegim.

Bu arada bilginiz icin tesekkurler. V6 yi eledik o zaman.

2.0 16 V araclar icin ne diyebiliriz. Birde yukarida belirttigim CC, sunroof, ve otomatik vites ihtiyacini hangi modeller karsilar. Yakit ve motor saglamligi nedir. Otomatik viteste ve aracta kronik sorun varmidir acaba.

Ayrica ilanda ki arac evet gercekten cok guzel. Allah sahibine bagislasin. Fakat benim butcem max. 22 civari olacak

Kesinlikle 2.0 alacaksanız, tekrar kesinlikle CDX donanımlı ve 2000 model üstü olmasına gayret edin. Manuel modelleri çok tutulur ancak otomatikleri daha ucuzdur, bu bakımdan şanslısınız. Sunrooflu ve tüm aksamı çalışan bir CDX sizi memnun eder, ancak ucuza kaçarsanız veya pahalı olmasına rağmen ekmeği yenmiş hor kullanılmış araba alırsanız çok felaket üzülürsünüz. 25bin lira civarı para ödeme imkanınız varsa Vectra C 2.2 olanları öneririm hem daha kaliteli otomatik şanzımana sahiptir, hem de az yakan yüksek güç üreten bir motoru vardır, teknolojik olarak gırtlak dolusu donanımı vardır. Örnek olarak şu araçları gösteriyorum 2005 model olduğundan fiyatları bu civardadır, 2002-2004 modellerini daha ucuza bulabilme imkanınız vardır...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bir-benzeri-daha-yok-149985250/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-hatasiz-vectra-ful-149917888/detay