OPC anahtarı bizim Astra Jlere olur mu?

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Forumdan bir arkadaş Almanya'dan OPC anahtarı getirebileceğini söyledi bende istedim bir adet anahtar ancak kendisi %100 emin değil. Anahtar kestirildikten sonra immobilyser yazılıp bizim araçlara eklendiğinde çalışır mı? Bilgisi olan var mı bu konuda.

2. anahtarım sustalı değil hem bu yöntemle anahtar daha şık olacak hemde sustalı olacak. Bilgisi olan var mı? %100 emin olmaya çalışıyorum çünkü immobilyser bir kez kodlandı mı anahtar da bir daha kodlanma şansı yok.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: OPC anahtarı bizim Astra Jlere olur mu?

konu hakkında hiçbir bilgim yok ama kendi görüşümü söyleyim:Çalışır.yazılımı yüklendikten sonra VW anahtarı bile çalışır

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jlozde link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Forumdan bir arkadaş Almanya'dan OPC anahtarı getirebileceğini söyledi bende istedim bir adet anahtar ancak kendisi %100 emin değil. Anahtar kestirildikten sonra immobilyser yazılıp bizim araçlara eklendiğinde çalışır mı? Bilgisi olan var mı bu konuda.

2. anahtarım sustalı değil hem bu yöntemle anahtar daha şık olacak hemde sustalı olacak. Bilgisi olan var mı? %100 emin olmaya çalışıyorum çünkü immobilyser bir kez kodlandı mı anahtar da bir daha kodlanma şansı yok.

Eğer orijinal anahtarlarımızın içindeki devre OPC anahtarının içine sığacak ebatlardaysa ve metal anahtar kısmının yuvası uyumluysa ekstra hiçbir işleme ihtiyaç duymadan bile kullanabilirsiniz.
Ben orijinal anahtarımın sustası bozulduğu için yeni bir orijinal anahtar kasasının içini açıp eski anahtarımın devresini ve metal anahtar kısmını ona taşıdım. Ne bir programlama nede bir araca tanıtma işlemi yapmama gerek kalmadan direk aracımda kullanmaya başladım.

Gelecek OPC anahtar kasasını açıp sizdeki devreyi ve anahtar ucunuzu o kaba montajlamanız yeterli. (uyuyorsa)
Yalnız uyarayım, sustada kullanılan yay mekanizması çok gıcık.  :) Bir kaç tur sarıp anahtar kasasını yay sarılmış vaziyette kapatmanız gerekiyor. O da baya uğraştırıyor. :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

OPC'nin sustalısı nasıl ki? Resmi var mı?

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu şekilde
nqya.jpg

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

olur mu bilmem ama bizim sedanlarda bagaj açma dügmesi de var ve bunun sistemi farklı duruyor.çipini direk takmak biraz zorlar.tekrar yazılım yükletmeniz falan gerekir olursa da.ayrıca açıkcası ben çok da begenmedim.OPC ye daha güzel bir anahtar beklerdim

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:OPC anahtarı bizim Astra Jlere olur mu?

onurody link' Alıntı:
Herşey iyi güzelde kumanda sistemini kim kopyalayacak?

Bunlar bildiğim kadarı ile ağzı kesildikten sonra araca tanıtılıyorlar. Yanı şöyle düşünebilirsiniz her anahtarın bir kodu var o kod araca ekleniyor. O kodlu anahtardan gelen sinyallere göre kapıları açıp kapatıyor. Eğer içinde orjinal devresi ile birlikte gelirse odb2 üzerinden 5 dakikada anahtar eklenir. Tabiiki burada asıl önemli olan bu anahtarın özelliklerinin bizim anahtar ile aynı olması gerekiyor. O arada da immobilizer çip kodlanıyor sanırım. İmmobilizer hakkında çok bir bilgim yok.