Online rekoru...

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tarih ve bu saatte burada bulunan 2609 kişiden birisi bana bu rekorun nasıl ve ne amacla elde edıldıgını anlatabılırmı

Online Rekorumuz: [2,609 Üye] İle [ 04-01-2008 Saat 01:02 ] Gerçekleşmiştir.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bilemem ama aslında bi gün,bi saat ayarlayalım o gün o saatte herkes online olsun yeni rekor kıralım. :)

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
o saatte oradaydım valla oluverdi diyebilirim herhangi bir amaç maksatta yoktu oldu bitti :)

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tam bir devlet sırrı olmus anlasılan
Arkadaslar
Abiler
Ablalar
Baskanlar
Bölüm sorumluları
Vipler
yokmu bilen nasıl gerceklestı bu rekor

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o rekorun nasıl kırıldığını tam bilemiyorum ama googlenin parmağı var bu işte

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o rekorun nasıl kırıldığını tam bilemiyorum ama googlenin parmağı var bu işte

kesinlikle google botlarıyla kırlan bir rekordur aynısı benimde başıma geldi :) sitemi yeni açmıştım 120 üye vardı rekor 160 dı :) luyo bazen böyle şeyler.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski bir admin ve bir cok web sitesi kurmuş yonetmiş halende yerel bir site yoneten biri olarak ufak bir acıklama yapayım bilgilendirmek amaclı
forumumuz vbulletın scripti kullanıyor vbulletınde Cookiler ve HTTP-Header seçenekleri vardır kısaca soyle acıklıyım
Cookie-Timeout
Bu süre (saniye olarak) bir Üyenin ne kadar online olarak gösterileceğini belirler. Üye bu süre zarfında Forumdan ayrılmış bile olsa bu süre bittene kadar 'Kim nerde Online' listesinde aktif olarak gösterilir.

su anlama geliyor ordaki panele bir süre girersin örneğin 5 saat gibi o gun siteye giren bir uye siteden cıkış yapsa dahi 5 saat boyunca sitede görünür bazı sitelerde bu süre 2-3 gün gibi abartılı bir uzatma yapar ve üye sayısını yüksek gösteririr ve göstermesi bir sorun cıkarmaz tabi eğer bandwich sınırsız ise sınırlı bandwich kullanıyorsa siteye ulaşamıyorsun bazen aylık limiti tamamlarsa bir sonraki aya kadar giremiyorsun ama herkes bandwichi aşmayacağı şekilde ayarlar
gelelim opelim netin rekoruna ondada bu ayarlıdır ama o kadar abartılı değildir o sayının yarısı olabilir yoksa turkiyede aynı anda o kadar ziyaretciye hizmet verecek bir sunucu yok bence ama eğer forumun sunucusu yurtdışı ise birşey diyemem ama genede o kadar kişi aynı anda sitede değildir yada site sayacları onarılması gerekiyordur

Son düzenleme:

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
400 sn. olarak ayarlı bizim sitemizde...
türkiyede 400 sn ayarlayan tek site opelim.nettir kesin çünkü vbulletın orijinal bile 900 sn olarak ayarlı helal olsun opelim nette:alkis::alkis:

Son düzenleme: