Önemli bir bilgilendirme

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Faydalı olduğunu düşündüğüm bir bilgi ;

Kırmızı ile çerçevelenmiş kısım'da 2704 27. hafta 2004 üretimi demek 2011-2012 üretimlerin son iki hanesi 11 ve 12 olmalı yani dış lastiklerin son kullanma tarihi var bunu unutmayın ve şaşırmayın.Özellikle büyük marketlerde ve lastik satıcılarındaki kampanyalı satışlara kanıp hemen almayın MUTLAKA ÜRETİM TARİHİNE BAKIN. Lastiklerin kullanım süresi teknik olarak 4 yıldır ama doğru koşullarda stoklanırsa nem,koku,ısı vs bu tam sağlanamadığı için bu ömür 2 yıla düşüyor siz lastik alırken son 2 yıl içinde üretilmiş olanı alın.Dış lastiklerin üzerinde üretim tarihi olarak önce kaçıncı haftada üretildiyse o yazar 1 yılda 52 hafta var.1 ocaktan itibaren sayın her ayda ortalama 4 hafta var ve yılın son iki rakamı yazar.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Önemli bir bilgilendirme

Birkaç kez konusu geçti. Fakat unutulan ve gözden kaçan çok önemli bir konu. Teşekkürler hatırlatma için sn.gfb1987  bravoo

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Birkaç kez konusu geçti. Fakat unutulan ve gözden kaçan çok önemli bir konu. Teşekkürler hatırlatma için sn.gfb1987   bravoo

Biliyorum.Hatta sabitleşen genel bilgiler diye bir konuda var.Ancak genelde girince Yeni gönderilen iletilere bakıldığı için atalanabileceğini düşündüm.Teşekkürler.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gfb1987 link' Alıntı:
Biliyorum.Hatta sabitleşen genel bilgiler diye bir konuda var.Ancak genelde girince Yeni gönderilen iletilere bakıldığı için atalanabileceğini düşündüm.Teşekkürler.

Aynen dediğiniz gibi. :)  Arada bir güncelleştirmek iyi olur.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler bilinmesi ve uyulması gereken yayrlı bir paylaşım,,,

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

thnxx

taner7tk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu detayi bende kendime lastik alana kadar bilmiyordum almaya karar verdikten sonra boyle bir takim numaralarin oldugunu ogrendm kesinlikle faydali bir paylasim olmus arkadasa  thnxx

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bir eklemede bulunayım.1 Kasımdan itibaren üretilen lastiklerde yeni bir etiket sistemine geçiliyor ve Ülkemizde de Avrupa Birliği ile beraber bu uygulamaya geçecek. Bu etikette lastiğin ıslak zeminde ki performansı, yol sesi, ve yakıta etkisi gibi 3 madde bulunacak kullanıcılar bu özelliklerini görerek lastik seçebilecek.Etiketler beyaz eşyalardaki enerji verimliliği etiketine benziyor.