Önce depo kapağı sonra merkezi kilit problemi

boraxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün benzin almak için benzinciye gittiğimde depo kapağının otomatik kilidinin açılmadığını gördüm, daha sonra aklıma sigorta kutusu geldi açtım sigortalardan merkezi kilit sigorotasını söktüm ve anahtardan kumandaya bastım ve bir iki kez dörtlüler yanıp söndü, daha sonra tekrar yerine taktım ama artık anahtarım kilit işlevi görmüyordu, içerden bagaj kapağı açılıyordu fakat bir süre sonra o da açılmaz oldu... hata kodlarına baktığımda 161400 kodunu görmeye başladım, bu sorunun çözümü varmı, acaba sigortayı söktükten sonra kilitlemeye çalıştığımdan araç kendini korumayamı aldı? yoksa elektrik yüklenmesimi oldu? şuan aracın bütün kapıları tek çalışıyor ve bagaj kapağı açılmıyor, çözüm önerisi olan varmı??? daha önce böyle birşey başına gelen varmı??

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
bendede benzin kapağı merkezi kilit kilitliyor ama açmıyor bende bagajda depo kapağının kilit kolu var manuel olarak açıyorum sonra kapatıyorum astrada nasıl bilmiyorum ama bilgi olsun

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sorunuzu tam anlayamadım ama kumandayı programlamak için, kontağı açın, kumandadan kilitleme düğmesine basılı tutun, kumandanız programlanacaktır.

MuzuriX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim opel vectra b comfort 2001 aracımda benzın deposu hep açık acaba bozuk mu yoksa bi ayarımı var merkezi kilit için benimde aklımdaydı konuyu görünce sorayım dedim.

teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benim opel vectra b comfort 2001 aracımda benzın deposu hep açık acaba bozuk mu yoksa bi ayarımı var merkezi kilit için benimde aklımdaydı konuyu görünce sorayım dedim.

teşekkürler.

Karşılığı kırılabiliyorda, Depo kapağı açıkken aracınızı kumanda ile kilitleyin, oradaki kilit piminin dışarı çıkması lazım.
Çıkıyorsa, karşılığı kırık yada kaymış
Çıkmıyorsa, elektrik gelmiyor yada motor arızalı.

boraxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım elektriksel bir yüklenme olmuş bagaj kapısı kendiliğinden çalışmaya başladı, benzin depo kapağınıda içerden döşemeyi kaldırarak çıkardım ve motorunu kontrol ettim dişliler biraz sertleşmişti hafif yağladım şimdi sorun kalmadı, ama arıza kodu kayırlı duruyor bir tek onu silemedim, sanırım tech 2 cihazına bağlatmak şart gibi, başka bir yol bilen varmı? :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım elektriksel bir yüklenme olmuş bagaj kapısı kendiliğinden çalışmaya başladı, benzin depo kapağınıda içerden döşemeyi kaldırarak çıkardım ve motorunu kontrol ettim dişliler biraz sertleşmişti hafif yağladım şimdi sorun kalmadı, ama arıza kodu kayırlı duruyor bir tek onu silemedim, sanırım tech 2 cihazına bağlatmak şart gibi, başka bir yol bilen varmı? :D
:good:

MuzuriX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karşılığı kırılabiliyorda, Depo kapağı açıkken aracınızı kumanda ile kilitleyin, oradaki kilit piminin dışarı çıkması lazım.
Çıkıyorsa, karşılığı kırık yada kaymış
Çıkmıyorsa, elektrik gelmiyor yada motor arızalı.

Az önce depo kapağını atım aracı kıtledım pım hareket etmedı.depo kapağı ok hareketlı geldı bana yukarı aşağıda oynuyor kapalı dururken hafif aşağıya doğru kayıyor.Bu sorunu nasıl özebilirim acaba.Birde depo tıpasını kıtlerken eviriyorum en sonunda tak tak dıye sesler ıkarıp boşa dönüyor bu normal mi 2 sorumaa cevap arıyorum teşekkür ederim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Az önce depo kapağını atım aracı kıtledım pım hareket etmedı.depo kapağı ok hareketlı geldı bana yukarı aşağıda oynuyor kapalı dururken hafif aşağıya doğru kayıyor.Bu sorunu nasıl özebilirim acaba.Birde depo tıpasını kıtlerken eviriyorum en sonunda tak tak dıye sesler ıkarıp boşa dönüyor bu normal mi 2 sorumaa cevap arıyorum teşekkür ederim.

Tak tak, boşa dönmesi normal. Pim hareket etmiyorsa motorunuz arızalıdır, değiştirmeniz gerekmektedir, bir ihtimalde elektrik gitmiyordur. Motoru sökün, ölçü aleti ile kapıları kitlerken ölçün. Ölçü aletiniz yoksa ampül takıp kontrol edebilirsiniz, akım gelip gelmediğini. Akım geliyorsa motoru değişeceksiniz. Kapağın hafif yukarı aşağı oynaması gayet normal, çok sıkı olursa en ufak kaymada motorun karşılığı denk gelmezse kilitleyemez.