Ön tekerleklerde eğrilik

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar

Aracimin sağ ön tekerleginde eğrilik var direksiyon düzken digerine göre hafif bi eğriliği var ve direksiyona çok kötü etki ediyor bi kac usta sorunun taşıyıcı da olduğunu söylemisti amortisor de olabilirmis oncesinde arac bi kaza atlatmisti da bugün gürpinarda bi ustaya gittim de bana amortisor deligini genisletip yapilabileceğinden bahsetti sizce bu islem saglikmidir herhangi bir sorun yasarmiyim acaba ileride

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar

Aracimin sağ ön tekerleginde eğrilik var direksiyon düzken digerine göre hafif bi eğriliği var ve direksiyona çok kötü etki ediyor bi kac usta sorunun taşıyıcı da olduğunu söylemisti amortisor de olabilirmis oncesinde arac bi kaza atlatmisti da bugün gürpinarda bi ustaya gittim de bana amortisor deligini genisletip yapilabileceğinden bahsetti sizce bu islem saglikmidir herhangi bir sorun yasarmiyim acaba ileride

ya salıncak yamuktur yada amortisör. canınızın emanet olduğu ön takım parçalarına birazcık masraf edin bi zahmet. trafikteki diğer insanlarıda düşünün.

taş çatlasın 500 liraya ön takımı yenilersiniz.

sadece salıncak veya amortisör için en fazla 200 lira gider.

hayati önem taşıyan parçalar bunlar ya çatlaksa yolda bi çukurda kırılırsa Allah korusun...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir görsel filan eklese idin en azından durumu daha rahat yorumlardık.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"amortisor deligini genisletip yapilabileceğinden bahsetti"
Usta neden böyle bir şey düşündü ki? Aracın orijinal olan aksamını bozmak cesaret işidir, hele hele bu aksam ön takım gibi hayati bir bölgede ise. Benim önerim; öncelikle bir kaç değişik ön takımcıya aracınızı gösterin (şikayetlerinizden bahsetmeyin ki usta başka fikirler peşinde koşmasın), ustalar arasında ortak bir düşünce doğarsa bu durumu değerlendirin, yok her kafadan ayrı bir ses çıkarsa o zaman aracınızı şase düzeltmede kullanılan robot olan bir kaportacıda kontrol ettirin derim. Aracın kaporta aksamında herhangi bir hata varsa robot bu durumu tespit eder.

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim aracımda da var. Sol ön lastik hızlı bir uçuş ve akabinde sert bir çarpmayla + kamber açısına sahip oldu. Orijinal amortisörleri Conson marka amortisötlerle değiştirdim fakat her hangi bir değişme olmadı. Şu anda şüphelerimiz aks taşıyıcısı ve salıncakta. Maddi durumu biraz toparlayınca değişimi gerçekleştireceğim. Araç bu haliyle sol ön tekerlek yukarıdan dışarı doğru doğru hafif çıkık durmakta, araç sola doğru çekmekte, 80-100 km/s hızla giderken -bilyadan olduğunu düşündüğüm- ses yapmakta özellikle sağa doğru virajlarda yani sol tekerleğe yük binince. İnşallah hallolur çok sinirimi bozuyor ama şimdilik idare etmek zorundayım.

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yamuk tekerlekli bir araçla 80-100 km hız yapmak ülkemizdeki insan hayatının nasıl hiçe sayıldığının en güzel örneği. kendisini düşünmeyen başkasını nasıl düşünsün.. bir de o nasıl bir usta ki arabada hiçbir mühendislik hesabı yapmadan kafasına göre şurayı keselim burayı genişletelim diyor, tipik bir sanayi kasabı bence.

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
yamuk tekerlekli bir araçla 80-100 km hız yapmak ülkemizdeki insan hayatının nasıl hiçe sayıldığının en güzel örneği. kendisini düşünmeyen başkasını nasıl düşünsün.. bir de o nasıl bir usta ki arabada hiçbir mühendislik hesabı yapmadan kafasına göre şurayı keselim burayı genişletelim diyor, tipik bir sanayi kasabı bence.
Sayın thugslife merak etmeyin + kamber açısı %3.4 gibi bir rakam yani bunu gözle bile fark etmeniz imkansız. Yani bu şekilde bir ithamda bulunmanız beni üzdü açıkçası. Ben sonradan takılan xenon farlara bile karşı çıkarak karşıdaki insan hayatına ve sürüşüne önemimi gösteririm, hız sınırlarına ve diğer kurallara her zaman uyarım. Keşke direk suçlamak yerine bu şekilde yolculuk yapmanız tehlikeli olabilir deseydiniz. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim, saygılar...

Son düzenleme:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3e 5e bakmadan tek seferde dogru bi sekilde tamir edilmesi lazim.
Deligi genisleteyim, takoz cakalim, yana cekelim, bi sokup cikarayim tarzi usta islerine girerseniz sittin sene iflah olmaz. Basiniz daha cok agrir.
Istanbuldaysaniz maslak oto sanayi gibi merkezi bi yere gidip bilgisayarli rot balans servislerinden bikacina gidin. Bütün receteyi cikarirlar.

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ben zaten bilgisayarlı rot balansa gittim sayın butterfly_effect. Orada ilk önce amortisörler değişecek olmazsa aks taşıyıcısı dedi. Ben de araç liftteyken incelerken salıncakta belli belirsiz bir vuruk gördüm o yüzden onu da değiştirmeyi düşünüyorum. Benim ustalarım genişletme falan önermediler hiç, direk parça değişimini önerdiler.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ADam gibi ön takımcıya gidin...
Ölçsün biçsin sorun nerde bulsun...
Böyle saçma ustalara gitmeyin..