ön düzen masrafı hakkında

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
herkese iyi seneler...

yaklaşık 8 yıldır arabam bende. bir kaç ay önce çok niyetlendim arabayı değiştirmeyi fakat baktığım araçların durumu hiç hoşuma gitmedi, baktığım araba ise 2004-2005 vectra c elegans.
bende bir kaç yıl daha mevcut arabamı kullanıp sonrasında vectra 1.9 cdti düşünüyorum.
şimdi asıl sorunum şöyle, yola bu arabayla devam edeceğime göre ön düzene biraz masraf etmek istiyorum. çünkü bozuk ve laka yolda çok lakırtı yapıyor.
bu 8 yıllık süreçte ön düzene yaptığım masraflar şu şekilde,
2 adet amortisör
1 adet z rot
1 adet rot başı
bu parçaları ise yaklaşık 3 bin km önce değiştirdim
bunların haricinde amortisör takozları ve bilyaları, salıncaklar ve salıncak burçları, beşik burçları, direksiyon mili montaj burcu ve viraj çubuğu burçları gibi aklıma gelen veya gelmeyen parçaları değiştirmem gerekirmi?
bu 8 yıllık süreçde miyadını dolduran hangi parçalar var?

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi seneler...

yaklaşık 8 yıldır arabam bende. bir kaç ay önce çok niyetlendim arabayı değiştirmeyi fakat baktığım araçların durumu hiç hoşuma gitmedi, baktığım araba ise 2004-2005 vectra c elegans.
bende bir kaç yıl daha mevcut arabamı kullanıp sonrasında vectra 1.9 cdti düşünüyorum.
şimdi asıl sorunum şöyle, yola bu arabayla devam edeceğime göre ön düzene biraz masraf etmek istiyorum. çünkü bozuk ve laka yolda çok lakırtı yapıyor.
bu 8 yıllık süreçte ön düzene yaptığım masraflar şu şekilde,
2 adet amortisör
1 adet z rot
1 adet rot başı
bu parçaları ise yaklaşık 3 bin km önce değiştirdim
bunların haricinde amortisör takozları ve bilyaları, salıncaklar ve salıncak burçları, beşik burçları, direksiyon mili montaj burcu ve viraj çubuğu burçları gibi aklıma gelen veya gelmeyen parçaları değiştirmem gerekirmi?
bu 8 yıllık süreçde miyadını dolduran hangi parçalar var?

ben size kısa ve öz tek şey söyleyim aracın içine aldıgı lakırtıları kısa ve öz

2 salıncağı burçlarıyla beraber komple değiştirirseniz ne ses kalır ne başka

birşey.. 2 salıncak değişirken kontrol etsinler yırtık körüğü olan ne varsa değiş

körüğü yırtık olmayanı hiç ellemeyin çünkü hiçbirşey olmamıştır boşa masraf

etmeyin şimdiden iyi sürüşler..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot balanscıya gidin abi herbirşeyi çıkartıyorlar :D acı oluyor ama sonuçları :)