Ön camı çatlayan araba için öneri verebilirmisiniz ?

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
S.A. değerli dostlarım 2010 model Opel Astra Sedan arabam 111 yıl üretimli. Bu arabamın ön camı çatladı. Alt kısımın orta yerinden herhalde taş çarpması nedeniyle çatlamış ve yukarıya doğru 7-8 tane çatlak oluşmuş durumda . Arabamda kasko var , kasko şirketi Dora cam anlaşmalı imiş. Ben Adana'da oturuyorum. Dora cam taktırırsam herhangi bir ücret ödemeyeceğim. Eğer GM orjinal taktırırsam 3500 Tl fiyatın % 25 ini ödeyeceğim. Sizin öneriniz nedir GM ile Dora cam arasında ne fark olabilir ? Arabamda yağmur sensörü var . İkinci sorum arabamın üst kısmında vernik yanıkları var bayağı kötü , boya yaptırmak istemiyorum tavana kaplama yaptırmayı önerirmisiniz ? Saygılarımla.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
geçmiş olsun, ön camla ilgili kendimde sigortacı olduğum için şunu söyleyebilirim; Yılda bir kez iyi niyet kapsamında fark almadan orijinal değişimi yapılabilir diye düşünüyorum. Şirkete bunu yazılı olarak bildirip talepte bulunmanın faydası olabilir. Yerli camlar ne yazık ki orjinali gibi olmuyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kasko yaptırırken serviste orjinal parça deği li poliçede mutlaka yaptırın. Kaplama tavsiye etmem uzun süre araçta kalınca ilk önce vernikte sonrada boyada çatlaklar oluşturuyor.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi