Ön Cam Çatladı , KAskodan Değişim ?

aragorn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yemekaskim.com
Yazıktır günahtır , bi stop kırıldı çatladı patladı diye kasko bozuyorsunuz , ne gerek var sanki stop dediğin kaç para ki (yan sanayisi) . Bence kendi cebinden öde gitsin kafanda rahat olur cebinde

kasko bozulmuyor sadece indirimden düşüyorlar yılda bir kez ön cam far veya stop değiştirme hakkı var ama indirimden düşmesi mantıksız değil mi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kasko bozulmuyor sadece indirimden düşüyorlar yılda bir kez ön cam far veya stop değiştirme hakkı var ama indirimden düşmesi mantıksız değil mi

Kasko konusunda bazı hasarları eksik/yanlış biliyoruz. Ön camın değişmesi farklı bir durum. Zira önde giden veya karşıdan gelen aracın tekerinden fırlayan bir taş cama zarar verdiğinde, hasara neden olan aracın plakasını alma ihtimalimiz çoğu zaman olmaz, ayrıca ispat etmekte zordur, o nedenle kasko şirketleri bizlere böyle bir hak tanımış. Sadece far ve stoplarda oluşan küçük hasarlar genellikle bizlerin veya kazaların neden olduğu hasarlardır, onarım/değişim bedeli kısmen ucuz olduğu için küçük hasar olarak belirleniyor, bu hasarların ödenmesi sonucu kasko hasarsızlığı bozulmuyor, indirimden düşülüyor. Sigorta şirketleri her şeyi sorgusuz sualsiz, kasko poliçesi bozulmadan ödeseler hasar ödemelerinin önüne geçemezler, onun sonucu da kasko sigortası prim fiyatları da trafik sigortası gibi aşırı zamlanır.

aragorn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yemekaskim.com
Kasko konusunda bazı hasarları eksik/yanlış biliyoruz. Ön camın değişmesi farklı bir durum. Zira önde giden veya karşıdan gelen aracın tekerinden fırlayan bir taş cama zarar verdiğinde, hasara neden olan aracın plakasını alma ihtimalimiz çoğu zaman olmaz, ayrıca ispat etmekte zordur, o nedenle kasko şirketleri bizlere böyle bir hak tanımış. Sadece far ve stoplarda oluşan küçük hasarlar genellikle bizlerin veya kazaların neden olduğu hasarlardır, onarım/değişim bedeli kısmen ucuz olduğu için küçük hasar olarak belirleniyor, bu hasarların ödenmesi sonucu kasko hasarsızlığı bozulmuyor, indirimden düşülüyor. Sigorta şirketleri her şeyi sorgusuz sualsiz, kasko poliçesi bozulmadan ödeseler hasar ödemelerinin önüne geçemezler, onun sonucu da kasko sigortası prim fiyatları da trafik sigortası gibi aşırı zamlanır.

anladım abi teşekkürler ama poliçede aynı yerde yazınca insan aynı gözle bakıyor yoksa söyledikleriniz gayet mantıklı

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Başımdan geçti.
Sigortacınızın anlaşmalı Camcılarından birine gidip değiştirebilir ve ödeme yapmadan çıkarsınız.

Yanlız dikkat edin orijinal cam yerine kendi (belki de Sigorta şirketinin istediği) canlarının istedigini takmak içın her taklayı atacaklardır.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arayın müşteri hizmetlerini sorun orj. mi yan sanayi mi veriyorlar benimki anadoluydu orj. istersem %20sini ben veriyordum yan sanayi taktırdım..

Ama orj.'de veriyorlarsa sakın yetkili servise gitmeyin o zaman cam hasarı değil normal hasar olarak geçiriliyor ve hasarsızlık indirimi bozuluyor. Sebebinide camcıdan öğrendim camcıya kasko cam başına camın fiyatı hariç herşey dahil 40tl veriyormuş yetkili servis sırf cam yapıştırıcısı olarak 120tllik ürün yazıyor gerisini siz düşünün farkıda bu şekilde müşteriden çıkarılıyor.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Forum un faydaları bu işte...
Öğrenmenin de sonu yok.