Okulumuza imkan dahilinde yardım (umarım abes olmaz)

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okulumuza imkan dahilinde yardım (umarım abes bir konu olmaz)

Arkadaşlar umarım abes ve gereksiz bulunan bir konu olmaz.Daha önce de Doğu hizmetini yaparken forumda kitap yardımı ile ilgili açmış olduğum konu sayesinde forumdaki değerli arkadaşların katkısı ile okulumuza epey bir kitap kazandırmıştım, şimdi Manisa'da görev yapıyorum ama batıda olmak sorunlarımızı malesef en alt düzeye indirgemiyor.Yeni görev yapacağım okulda teknolojik aletler konusunda sorunlar var. Hepinizin bildiği gibi çağ teknoloji çağı.Biz de eğitimde ve sınıflarımızda teknolojik araçları elimizden geldiği ölçüde uygulamaya çalışıyoruz.Birçoğumuzun alışmış olduğu klasik ders anlatım sistemi; öğretmenin anlatması öğrencilerin dinlemesi şeklinde ve hepimiz de bilirizki bu sistem öğrencilerin dikkatini toplayamadıkları ve boşa giden bir ders saatinden ibarettir.Fakat okullarımızın imkanları çok kısıtlı.Özellikle sınıflarımızda bilgisayar, projeksiyon aleti,perdesi, sınıf perdeleri ....... gibi birçok ihtiyarçtan yoksun olması bizi malesef klasik ders anlatım sistemine yöneltmekte.Özellikle Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak vatanımızın sınırlarını, bu sınırları elde etmek için büyük şanlı tarihimizi ve binbirçeşit coğrafyası ile ülkemizi öğrencilere anlatmanın en iyi yolu görsellikten geçiyor. SİZDEN RİCAM KULLANILMAYAN YA DA ATIL DURUMDA OLAN FAKAT UFAK TAMİRLE İYİLEŞTİRMEYE AÇIK OLAN YUKARIDA ALTI ÇİZİLİ OLARAK SAYDIĞIM TEKNOLOJİK ARAÇLARI OKULUMUZA BAĞIŞLAYARAK BİZLERİ MUTLU ETMENİZ.Emin olunki göndereceğiniz her bağış hakkını bulacak ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunacak yeni nesiller yetiştirmede kullanılacaktır. İmkanları ölçüsünde bize yardım edebilecek arkadaşlar varsa bana ulaşabilir.Burda forum geleneklerine aykırı bir konu açıyoruz ama affola.Kendimiz için bir gram menfaat elde etmek gibi bir amacımız kesinlikle yoktur.Saygılarımla... (Gönderebileceğiniz tüm aletler resmi kayıt altına alınarak belge ve fotoğraflarıyla burada yayınlanacaktır)(Burada tüm yazılanlar okul adına değil şahsım adınadır.Okulumun yada kurumumun böyle bir talebi yoktur)

Kemal B. UĞURLU
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

kemal.u@hotmail.com

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Seve seve. Hocam biraz zaman tanı, telaşım azalsın sana mutlaka ulaşacağım.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
elimizden geleni yaparız hocam ben bilgisayarcıyım 1-2 kasa toplarım size

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece ilgili mesajlarınız bile bizi mutlu etmeye yetiyor..çok teşekkürler..

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elimizden geleni yaparız hocam ben bilgisayarcıyım 1-2 kasa toplarım size

Sayın Mahmut Kemal Bey öncelikle ilginize çok teşekkürler.bizim sınıflarımızda projeksiyon cihazına bağlanabililecek ,iyi kötü ses çıkışı olan ve internete bağlanabilecek donanıma sahip bilgisayarlar yeterli oluyor.okulların tekrar açılmasına epey bir süre var.eğer dediğim gibi bize yardımcı olabilecek, sizi zor durumda bırakmayacak donanımlardan oluşturacağınız bilgisayarlar olursa seviniriz.olmasa da sorun değil , düşünmeniz yeter.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hallederiz hocam ne demek onlar bizimde çocuklarımız süre uzunmuş boş vakitlerimde toplar size msj atarım

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Konu bence hiç forum kurallarına aykırı değil...
Yazlıkta 2 tane masa üstü pc var. Babam ihtiyacı olanlara vereceğim diyordu. RAM takviyesi ile iyi duruma gelebilir. P4 1.6 40gb 64 ekran kartı 128ram. Dediğim gibi ram kuvvetlendirmesi yaparsanız işinizi görecektir. Tabii önce babama ulaşmam lazım. PCleri vermiş mi vermemiş mi? Öğreneyim dönerim size. Bu arada elimde oldukca fazla ansiklopedi var işinizi görür mü ??