OGS bitecek, HGS gelecek.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Son günlerde ogs lerin kalkacağı hgs lerin kalacağı söyleniyor.Şimdi ben ogs kullanıyorum.Fakat hgs kullananlar sıkıntı yaşadığını söylüyor.Birde bunların hem cama yapıştırılanı varmış, bir de kredi kartı gibi olanı varmış.Cama yapıştırılan malum hepimiz biliyoruz, bu kart tipi nasıl birşey, kart tipini kullanan nasıl kullanıldığı konusunda bilgi verirmi?Mümkünse aracınızın neresine koyduğunuz ne kadar verimli çalışıyor gibi bilgileri paylaşırmısınız.Ben ogs kalkarsa kart tipi almayı düşünüyorum.Düşünsenize cama yapışan tipi kullanıyorsunuz öncen birşey geldi cam kırıldı bir sürü sıkıntı yaşarsınız.Bu mantıkla kart tipini tercih edeceğim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kart tipi HGS'ler pratik ama kolay kolay bulunmuyor ki? Kullanımı basit, gişelere yaklaşırken aracın ön camına tutuyorsun o kadar. Görüntü olarak KGS'lere benziyor.

Oturmuş, tıkır tıkır işlemekte olan OGS'lerden neden vazgeçiyorlar anlayamadım, üstelik bu cihazlardan alınan 40 TL'lik bedel de iade edilmeyecekmiş, o zaman bu durum resmen bir gasp değilmidir?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kart tipi HGS'ler pratik ama kolay kolay bulunmuyor ki? Kullanımı basit, gişelere yaklaşırken aracın ön camına tutuyorsun o kadar. Görüntü olarak KGS'lere benziyor.

Oturmuş, tıkır tıkır işlemekte olan OGS'lerden neden vazgeçiyorlar anlayamadım, üstelik bu cihazlardan alınan 40 TL'lik bedel de iade edilmeyecekmiş, o zaman bu durum resmen bir gasp değilmidir?

İşin maddi yönü bir yana, eğer şikayetleri okursanız 40 liradan fazla zararımız oluyor zaten kgs nin yarım yamalak bozuk işleyişiyle.Ben ogs den çok memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım ayrıca ben peşine düşmüyodum kredisi kalmasa bile geçtiğinde kredi kartından hemen bakiye yükleyip ondan kesiyordu ceza falanda yemiyoduk.Bunun nasıl işlediği de belli değil.İnternette bile bilgi yok, o bir yana normal memurlar bile hiç bir şey bilmiyor.Kart tipi bulunuyormu bulunmuyormu bilmiyorum henüz başvurmadım fakat ogs lerin ne zaman iptal olacağı açıklandığında mecbur başvuracağım.Yapacak birşey yok.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amaç gişe kavramını tamamen ortadan kaldırarak trafiği rahatlatmak.Köprülerde ogs ve hgs gişesi tarafına geçmeye çalışan araçlardan dolayı kaza yaşanmaması için alınmış bir karar.Aynen düz yolda gider gibi yukarıdan okuyacakmış kameralar

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amaç gişe kavramını tamamen ortadan kaldırarak trafiği rahatlatmak.Köprülerde ogs ve hgs gişesi tarafına geçmeye çalışan araçlardan dolayı kaza yaşanmaması için alınmış bir karar.Aynen düz yolda gider gibi yukarıdan okuyacakmış kameralar

Daha kolayı var.Her gişeye birer ogs okuyucusu koyarsın yada hgs okuyucularını hem ogs hem hgs okuyacak şekilde adapte edersin yine o karışıklık ortadan kalkar.HGS zaten amamiyle sorunlu bir sistem.1 senedir konuşuluyor deneniyor ama halen daha hem hgs kartlarını alışta hemde geçişlerde sorunlar aldı başını gidiyor.OGS en uygunu.HAtta hiç hgs diye birşey çıkarmadan alt yapısı oturmuş ogs ler ile devam edilmesi daha mantıklıydı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

En basit örnek abim indirimler vardı onların tamamı gidecek yani direk olarak vatanda%20 zam olacak bununla birlikte o kadar bedeller de gidecek... yani vatandaşın diğer yanağına bir öpücük konduracaklar.

sornod

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kart tipi hgsler, temazsıs işlem yapabilen kredi kartlarında mevcut, tek yapılması gereken bankanızdan temazsız kredi kartı istemek ve hgsye açtırmak.