Öğretmen İçin...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bugün okuldaki en gereksiz çocuklardan biriyle özel bir görüşme yaptım.

Bahçede nöbetçiydim. Vedat yanıma geldi "Hadi hocam birlikte gezelim." dedi. :) İyi dedim, girdim koluna. Diyarbakır'dan göç etmiş 4 çocuklu bir aile. Vedat ailenin en küçüğü. Babası tavukçuluk yapıyor. Çocuklar da ona yardım ediyor ama bizimki en küçük olduğu için sürekli eziliyor. Sabah okulda, öğleden sonra ve akşam tavukçuda... Nefret ettim diyor. Babası çok eziyormuş. Cebinde hiçbir zaman beş kuruş parası olmuyormuş. Zaten dün akşam da babası ile tartışmış. Bundan sonra evde yemek dahi yemeyeceğim diyor. Akşam sekizden sonra başka yere çalışmaya gidecekmiş.

Gururlu ve saygılı bir çocuk ama bütün öğretmenleri illallah ettirdi. Çok konuşuyor ve ders işletmiyor. Düşünüyorum da bütün bunlar çok normal geliyor. Hatta çocuk şu haliyle iyi bile...

Yalnız dikkatimi çeken başka bir konu var ki, nedense bu tip olumsuz davranış sergileyen çocukların büyük bölümü doğudan göç etmiş. Kimse kızmasın ama durum böyle!

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sosyo-ekonomik durum malesef. eğitim seviyesi ve kültür arttıkça sorunlar azalıyor. illa ki arada aksi durumlar söz konusu ama çocuğun eğitimi öncelikle ailede bitiyor.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Çocuğun babası tavukçu. Dükkan kendine ait. Değil bir aile, iki aile çok rahat geçinir dükkan üzerinden. Bu, ekonomiden öte bir anlayış!

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az kaldı dostlar benimde öğretmen olmama inş. bir aksilik olmazsa 1,5 yıl sonra bende 4 yıllık felsefe bölümü mezunu olarak aranıza katılacağım :) Şuan 3.sınıf 2.dönemdeyim (yani 6.dönem oluyor toplam 8 dönem okul)

Okul hangisi diye soran olursa Açıköğretim Fakültesi

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün itibariyle Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ortaokul 5 ve 6. sınıflarda zorunlu oldu. Çok şükür bugünleride gördük :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bize de bugün müdür imza attırdı 7 hazirana kadar e-okul işlemleri bitsin diye... :)
bu hafta sonu yardırcam bakalım bitireyim hepsini...

Aykan hocam haklısın son paragrafında... belki genelleme ama çoğunlukla sonuç aynı... allah o çocuğun yardımcısı olsun zor bir hayat sürdürüyor...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıl ücretli öğretmenlik yaptım 1 yılda özelde çalıştım bu sene yapılacak olan kpss'de alan sınavının gelmesiyle karmakarışık bir sınav sistemi sunuldu bize alan sınavı 50 soru olursa toplamda 250 alan sınavı 80 soru olursa toplamda kpss a grubu öğretmenlik sınavıyla beraber 280 soruluk bir sınava tabi tutulacağız türkce ve matematik derslerininde mantık sorusu ağırlıklı olması işleri iyice karıştırdı alan sınavının bu yıl ilk defa uygulanacak olması ösym'nin zahmet edip sadece 3 soru yayınlamasıda dezavantajımız ne olacak kimse bilmiyor bu yıl tam bir karambol yılı oysa ki benim gibi yaşı ilerlemiş olup kaybedecek 1 senesi bile olmayanlar için belkide öğretmenlik sevdasından vazgeçme yılı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıl ücretli öğretmenlik yaptım 1 yılda özelde çalıştım bu sene yapılacak olan kpss'de alan sınavının gelmesiyle karmakarışık bir sınav sistemi sunuldu bize alan sınavı 50 soru olursa toplamda 250 alan sınavı 80 soru olursa toplamda kpss a grubu öğretmenlik sınavıyla beraber 280 soruluk bir sınava tabi tutulacağız türkce ve matematik derslerininde mantık sorusu ağırlıklı olması işleri iyice karıştırdı alan sınavının bu yıl ilk defa uygulanacak olması ösym'nin zahmet edip sadece 3 soru yayınlamasıda dezavantajımız ne olacak kimse bilmiyor bu yıl tam bir karambol yılı oysa ki benim gibi yaşı ilerlemiş olup kaybedecek 1 senesi bile olmayanlar için belkide öğretmenlik sevdasından vazgeçme yılı.
işin iyiden iyiye suyu çıktı. Bir yandan kpss derdi bir yandan da para kazanma... Hayat şartları sadece bir alanda yoğunlaşmaya izin vermiyor. :(

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi işimiz karambole değilki... okulumuz geçen yıl şubat ayında deprem analizleri sonucunda zayıf çıktı ve apar topar boşaltılıp yıkıldı. şu anda birbirine yakın iki okulun fazlalık sınıflarını kullanarak ders yapmaya çalışıyoruz. az önce müdürle konuşuyorduk garibim yok imar izni yok ruhsat diye kapı kapı gezmekten helak olmuş durumda. bir iki gün önce de izmir il şube müdür yardımcısı ilçeye gelmiş yok efendim ygs de izmir bir sıra gerilemiş diye sözüm ona fırça atmış. her şeyin göstermelik yapıldığı ülkemizin hayali bir temel üzerinde daha ne kadar ilerleyebileceğini düşünmekten kendimi alamıyorum...