OEM katalizör mü? yoksa daha iyisi varmı?

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal katalizörün üzerinde hangi marka yazıyor arkadaşlar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm yazıyo

gurkan_16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende katalizörü boşalttırmıştım ama şimdi egsoz muayenesinden geçmedi :(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şu an acayip didikliyorlar.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrada 2 çeşit var bitanesi böyle bitanesi eski tip eski tip olanları kaldırıp bitane susturucu bağlatıp kullanan var.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu katalizör işini nasıl halledebilirz şu anda aracımda motor arıza ışığı yanıyo ve mart ayında muayenesi var egzozcuya gıttım 350 tl ye komple yan sanayisi var ayrıca 250 tlye silindir biciminde var olan katalizöre ekledikleri bişey var.Yeni yönetmeliklere göre muayeneden de geçmiyo diye duydum ne önerirsiniz ????

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinal çıkma taktır

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 2 sene önce katalitik içindeki parçalanmadan dolayı iptal ettirdim. Yerine headers denilen egzoz parçası taktırdım. Şimdiye kadar hiç bir sıkıntım olmadı. Hatta çekiş arttı ve yakıtta da çok az azalma oldu. 3000 dev. civarında egzoz açtırmışsın gibi ses veriyor ama çok değil 3000 i geçince veya 3000 den aşağıda iken ses kesiliyor. İki gün önce muhayeneden de sorunsuz geçtim. Ustalar ne der bilmem ama ben memnunum. 2 sene önce 200TL ye mal olmuştu.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten orjınal katalizör 1000 tlden fazla yansanayi 400 liraya halloluyo 2 sene de garantısı var orjınal çıkma temizini bulmak zor gibi iyice bi araştırıp öyle hareket etmek gerek bu arada serkan abi headers i dışardan mı takırdın katalizörun içinden mi

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten orjınal katalizör 1000 tlden fazla yansanayi 400 liraya halloluyo 2 sene de garantısı var orjınal çıkma temizini bulmak zor gibi iyice bi araştırıp öyle hareket etmek gerek bu arada serkan abi headers i dışardan mı takırdın katalizörun içinden mi

Katalizörü çıkartıp taktırdım. Sadece dört adet egzoz borusu gibi boru gözüküyor üsten bakınca. Agar egzoz tu takılan parçanın üreticisi.
Katalizörü de ev de saklıyorum muhayenede sıkıntı çıkartırlar diye.
İçini boşaltmayı genelde servis çalışanları ister içerisinden dökülen parçaları biriktirip satıyorlar çünkü. Ama boşalttığın zaman her zaman arıza lambası yanar. Bildiğim kadarıyla.