Nihayet yolda kaldım...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla başına gelenleri sonuna kadar okudum ve bir bayramın senin için ne kadar sıkıcı olabileceğini anladım. Şimdilik sana geçmiş olsun diyorum. İnşallah istediğin bir sonuç çıkar araştırmadan.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sosyal nedenlerden oturu sehır dısına cıktıgım ıcın yazamadım... setten uzak kaldım yanı anlayacagınız... ama bomba gıbı haberlerle tekrar aranızdayım... bahsettıgım gıbı sehır dısından donusumde zaten yolumun uzerınde olan yuce hunkar bursa opel sevısıne ugradım ve servıs mudurunun bır cayını ıceyım dedım... kendısı benım aracıma uygulanan assıstance hızmetının fatura bedelının ıadesı ıcın gırısımde bulunacaktı bunun hakkında da bılgı alırım dedım... sehır dısında oldugum donem de OPET yetkılısı bana ulasarak yakıtın ıncelemesının yapıldıgını ve sonucunda yakıtın opete aıt oldugunu ancak standart kımyasal ıcerıkten farklı numune ozellıklerı tasımadıgını yanı TEMIZ oldugunu ılettı ve ben de bunun bır resmı belge ıle tarfıma ulaştırılmasını talep ettım... bu ufak ayrıntıdan sonra gelelım servıs muduru ıle olan konusmamıza... gayet beyefendı bır sahıs olan mudur bey yapılacak tum gırısımlerde bulundugunu ancak yanıtların olumsuz dondugunu belırterek benım sıgortalarla ufaktan oynama gafletıne dustu... ben de cayımın bıtımınde hangı mahkemeye basvuracagımı tespıt ederek yanından ayrılmak ıcın musade ıstedıgımde benı dınlenme odasında bıraz daha mısafır ederek son bır denemede bulunmak ıstedıgını soyledı... hay hay dedım ve de basladım magazın dergılerını okumaya... bırkac zaman sonra yanıma gelerek aracın 380 ytl tutarında kı 60.000 km bakımını ucretsız olarak yaptırabılecegını bunun karsılıgında da benım tuketıcı mahkemesıne gıtmemem hususunda benden soz alacagını belırttı... zaten daha evvelden benım tarafımdan sunulmuş olan bu teklıfı bana tekrar onerdı ve de uzlaşmak ıcın adım attı... ben de kafamda pratık bır hesap yaptım ve olayı kabul ettım... sonuc olarak 485( bakım )+70 ( depodan cıkan yakıt )+15 ( ulaşım masrafları ) ytl masraf = 570 ytl... bana gerı donen mıktar ıse 380 ( bakım )+50 ( deneme amaclı konulmuş yakıt)+ garanti kapsamından asla yaptıramayacagımı dusundugum depo ve yakıt boruları temızlıgı oldu 570-430= 140 ytl acık ve de arada degısen EGR valfının hıc ortada yokken degıstırılmesının verdıgı huzur ile sevis calışanları ile kanka olmamız yanımıza kar kaldı... daha fazla peşinden koşma sansım oldugu halde ben bu ıyı nıyetı yeterlı goruyor ve opel calısanlarına bu yardımlarından oturu tesekkur edıyorum... Kısmı Mutlu Son... bızı dınledıgınız ızledıgınız ıcın tesekkurler...

Son düzenleme:

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hikaye gibi anlatmışsınız..İnş bi daha böyle sorunlar yaşamazsınız

corsetti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen...hikaye gibi yazmışsınız :) arkadaşın yazı üslübu gerçekten okutturuyor:good:

banazlıkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun vallaha benim başıma gelse mal gibi kabul ederdim paşa paşa öderdim bu iş güç içinde vakit bulup böyle dev şirketlerle iyi savaşmışsınız helal olsun böyle üzücü olayları inşaallah bir daha yaşamamanız dileğiyle

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arayan belasını da bulur mevlasını da onemlı olan arayacagınız yerı bılmek gerısı corap sokugu gıbı gelıyor... elbettekı manevı destek de aldık rabbımızdan...

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.

Ama hikayenin sonucu olarak benim gördüğüm;

Müşteri isen haksızsın kardeşim. Ama hakkını arayacağını belirtirsen ki bunu bir yerde artık tehdit gibi kullanmak zorunda kalıyoruz işimizi yapıyorlar. Yani kısacası iyi niyetimiz genelde su istinmal ediliyor. Benimde kendi sektörümde bu tip durumlar ile çok sık karşılaştığım için gerçekten gıcık oluyorum.

Tekrar geçmiş olsun diyorum. Umarım aracında tekrar problem olmaz. Çünkü araba bir tutkudur.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belge ile bilgi ile hareket ederseniz koseye sıkısan yonetımler uzlaşma yoluna gıdıyor ama kanıt a dayalı hareket mutlaka bulunmalı yoksa havanda su dover ve kendınızı yemekten baska hıcbırsey yapamazsınız fazla takıntılı olmamak sartıyla onem arzeden durumlarda ilerisini dusunup mutlaka belge alınız isteyiniz vermeyeni de sikayet ediniz...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.

Ama hikayenin sonucu olarak benim gördüğüm;

Müşteri isen haksızsın kardeşim. Ama hakkını arayacağını belirtirsen ki bunu bir yerde artık tehdit gibi kullanmak zorunda kalıyoruz işimizi yapıyorlar. Yani kısacası iyi niyetimiz genelde su istinmal ediliyor. Benimde kendi sektörümde bu tip durumlar ile çok sık karşılaştığım için gerçekten gıcık oluyorum.

Tekrar geçmiş olsun diyorum. Umarım aracında tekrar problem olmaz. Çünkü araba bir tutkudur.

Zaten Türkiye'de tehdit gibi unsur kullanmadan hak aranmıyor pek maalesef insana insan gibi yaklaşan az ne de olsa, geçmiş olsun umarım bir daha böyle aksilikler olmaz

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mevzu hususunda bu kadar koşuşturmaca yeter diyecektim ama çevremden gelen yoğun ısrarlar üzerine çok sağlam bir background ile tüketici hakları mahkemesi vasıtasıyla opel türkiye ve opet aş. yi karıştıracağım...bakarsınız bana bir cip verirler hehe...