nevsehir göreme yardim lutfen???

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar haftasonu goremeye netten otel bakiyoruz bir gece kalacagiz ilk defa gidiyoruz iki aile bir bebek 11 aylik. Bilen ya da oraya daha once giden varsa birkac sorum olacak.

1.müze kart oradan temin edebilir miyiz?
2.yemek oralarda pahali midir ona gore oteli yarim pansiyon bakacagiz.
3.mutlaka gorun dediginiz yer var mi oralarda?
4.bebek arabasi ile yuruyebilir miyiz?

Nette de arastiracagim ama once buraya danismak istedim bilen giden varsa yardima acigim. Kucuk bir bilgi bile cok faydali olabilir. Simdiden tesekkurler..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: nevsehir göreme yardim lutfen???

Nevşehirli olarak cevap vereyim;

1. Müzekart'ı tüm ören yerlerindeki gişelerden temin edebilirsiniz.
2.  Yemek pahalı değil ama kaliteli mekanların sayısı Göreme'de az. Yarım pansiyon olsun zira öğlenleri otele dönmek istemeyeceksiniz.
3. ևocuk kaç yaşında bilmiyorum ama 5 yaş üzeriyse Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirlerini mutlaka ziyaret edin.
4. Göreme açık hava müzesinde bebek arabası kullanabilirsiniz

Ekonomik konaklama için ben Nevşehir merkez otellerini  tavsiye ederim. Merkezde Altınöz kaliteli ve ekonomiktir.
ևocuğu bırakabileeğiniz biri varsa yanınızda mutlaka ATV turuna katılın. Akşam üzeri güneş batarken saatliği 60 liraya ATV kiralayın size rehber verilrer bölgenin önemli yerlerini güneş batarken 1 saatte rehber gezdirir. Buraları ATV olmadan gezmeniz zor. 250 TL kişi başı ücreti karşılayabilirseniz Balon zevkide eşsiz bir deneyim olur.
İyi tatiller  :)

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa bey cok tesekkur ederim butun sorulara cevap buldum;) yeralti sehirlerini bebekle gezmek zor gece anneyi ariyo burada da birakmak istemiyoruz o yuzden goturecegiz onu da gezsin oralari.
Bakalim bi macera olacak insallah sag salim gider geliriz ve memnun kaliriz gerci cok guzel olacagina eminim sakli cennetlerden biri desek yanlis olmaz herhalde.

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
Mustafa bey cok tesekkur ederim butun sorulara cevap buldum;) yeralti sehirlerini bebekle gezmek zor gece anneyi ariyo burada da birakmak istemiyoruz o yuzden goturecegiz onu da gezsin oralari.
Bakalim bi macera olacak insallah sag salim gider geliriz ve memnun kaliriz gerci cok guzel olacagina eminim sakli cennetlerden biri desek yanlis olmaz herhalde.

öğretmensiniz sanırım bende öğretmenim özel den mesaj atıyorum okuyun lütfen

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nevşehiri çok severim beğenirim her tarafını gezmişimdir şiddetle herkese tavsiye ederim

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
Selam arkadaslar haftasonu goremeye netten otel bakiyoruz bir gece kalacagiz ilk defa gidiyoruz iki aile bir bebek 11 aylik. Bilen ya da oraya daha once giden varsa birkac sorum olacak.

Nette de arastiracagim ama once buraya danismak istedim bilen giden varsa yardima acigim. Kucuk bir bilgi bile cok faydali olabilir. Simdiden tesekkurler..

Ben bu baharda gittim mayıs ayında size oraları herşeyi ile anlatabilirim...
֖ncelikle kapodakya gezisi yapacaksanız Göremede değil kesinlikle Avanosta kalın.. Oralarda gezeceğiniz yerlerin kesişim noktası Avanos'tur.. Göreme biraz daha aşağıda kalıyor ve baskın ancak Avonasta bütün kapadokya ayağınızın altında birçok yerini görebilirsiniz.. Biz avanosta Duru hotel de kaldık Avanos'un tepesinde 3 yıldızlı Manzarası harika sabah kahvaltısı açık büfe akşam yemeği yok... otelden gayet memnunduk...
Ama illa göremede kalacağız diyorsanız asmalı konağın 50mt üstünde ismi aklıma gelmedi isminde "Anadolu" geçen bir oteldi 5 yıldızlı mükemmel bir yöresel oteldi ben otele bayılmıştım tam kafa dinlemelik yerdi .. Ama pahalıydı...

1-Müze kart her yerde bulunmuyor belli başlı yerlerde var, ֖r: yeraltı şehrine girerken, ıhlara vadisine girerken ve zelve antik kentine girerken ya da çavuşinde alabilirsiniz ama heryerde kart geçerli değil onu söyleyeyim.. Ancak Mutlaka müze kart alın çok daha uyguna geliyor.
2- Her keseye göre yemek var.. ama yöresel yemek yerseniz biraz pahalı ancak oralara gitmişken yöresel yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız...
3-Oralara gittiğinizde sağlam bir gezi planınız varsa 2.5 taş çatlasın 3  günde her yerini gezersiniz.. ve Mutlaka heryerini gezin..Eksik kalmasın
4- Bebek arabası kesinlikle hiçbir işe yaramaz ancak akşam otele döndüğünüzde kent merkezinde kullanırsınız... Bence onun yerine kanguru yada ana kucağı alın bebek çok büyük değilse..(yaşı) :)

Sormak istediğiniz birşey varsa yine yardımcı olurum....

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Ben 30 yaşındayım, her yıl misafirler için farklı tur güzergahları hazırlarım. Son 3 yıldır motorla gezilmedik noktasını bırakmadığımı sanırım ama her yıl yeni yerlerle keşfediyorum. Kapadokya çok büyük bir gizem, vadiler, bilinmeyen yeraltı şehirleri, efsanelerle dolu dehlizler gez gez bitmez. 3-4 günde bitecek bir yer değil. Bebeğiniz olmasaydı macera dolu bir program yapardık ama bebekle bilinen meşhur olmuş yerleri gezebilirsiniz.

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önemli ve adı duyulmuş bütün yerleri en fazla 3 günde gezilebilir diyorum .... Keşfe çıkmak farklı bir olay tabi... Çünkü o bölge baştan aşağı tarih kokuyor her köşesi farklı...

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende her gittiğimde avanos öğretmen evinde kalırım kahvaltı dahil 30 lira  011zaa.avanosa da bayılırım o daayrı bir konu