Ne olur birisi yardım etsin çıldırıcam artık

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet biliyorum gairp bir başlık oldu ama inanın benim yerimde olsanız sizde çıldırırsınız. Aşşağıda aracımın modelini yılını yazdım ve değişen parçaları yazdım birde yapılan işlemleri çünki en azından şu veya bu diye öneri yaparken yardımcı olur. şimdi gelelim soruna bu sorunu mersinde kimse çözemedi, 4-5 usta 4 elektrikçi gezdim. hepside tmm abi oldu diyorlar alıyorum arabayı 5 dk gecer gecmez yine aynı sorun . ümidi kestim artık inanın benzin döküp yakıcam o denli. soruun şu araç yolda giderken hızı farketmeksizin ister 20 ister 80 olsun motor soguk veya sıcak olsun. çıt diyor elektrik kesiliyor geri geliyor ve motor stop ediyor bazende tam çıt röle sesinde ( sağ tarafta torpidonun altından geliyor ses ) gaza basıyorum düzelir gibi oluyor bazende abartıyor 1 km bile gdemiyorum arka arkaya kesiyor bazende 2-3 km yol gidiyorum . ama asla 5-10 km yol gidemedim daha şimdi aşşağıda yaptıklarımı yazıcam,

Markası : opel tigra
Yılı : 1998

aracımın muayenesi 1 aylık daha

Ateşleme bobini değiştir sıfır
bujiler sıfır
buji kabloları sıfır
akü sıfır
lpg kaz kesici sıfır - lpg bakımı yapıldı
motor conta yakmıştı motor yapıldı
krank devir sensörü yeni
triger seti yeni
kontak termiği yeni
marş dinamosu konjektör yeni
beyinin ordaki röleler yeni

inanın deliricem artık . röle sesi ve stop etmekten gına geldi hayır arabayı satıcam bir türlü bu sacma sorundan satamıyorum. umarım başıan gelen vardır bu sorun ve çözüm üretiriz cunki mersinde maalesef bunu çözebilen usta olmadı daha. şimdiden tşk ederim yanıtlarınız için

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide ne konjektöre bakılmış nede şarj dinamosuna.
elektrik gidip geliyorsa bunlara bakılır ilk bildiğim kadarıyla

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam yazdım yukarıda şarj dinamosu konketörleri değişti ve enjektörde değişti. ama araçta çekmeme gibi problem yok kafasına göre elektrik gidip geliyor deli etti beni attık

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
komple kablo tesisatı kontrolü
beyin kontrolü

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte komple kablo tesisatı kontrol için ucuk kacık fiyatlar istiyorlar vede abi diyorlar vaktimiz yok. anca işi olmayan bir usta olucak oturacak kontrol edecek diyorlar. az kaldı dalıcam bri tanesine ama sabır ediyorum inanın. her usta sunu degistir diyor değiştiryorum yine aynı. sonucta ben kullanıcıyım mecburen dediklerinide yapma zrunda kalıyorum ustaların. mersinde yok onu anladım sonunda

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka çare yok ki? yani tesisatın bir yerinde kopukluk var ki ?
onuda bulmak zor olacaktır. Zaten şaseler mutlaka kontrol edilmiştir

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Hocam yetkiliye gidin bence. Ufak bi problem yuzunden her usta ayri parmak atiyo, ama sonuc yok. Benzer bi olayla samsun da birkacyer gezdim. Cozum olmadi. En son reis e geldim. Meger beyin soketlerinin icindeki ayaklardan biri kirikmis. Ama kimsenin aklina gelmedi. Odediklerim cabasi.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşım tesisatta bir kopukluk veya kaçak var ise bunu bulmak çok kolay bir şey bunun için özel cihazları var bağlıyorlar arabaya nerde olduğunu gösteriyor hemen yapıyorlar bence öyle bir yer bulmaya çalış yoksa oturupta tüm tesisatı elden geçirmek zahmetli ve uzun iş kimse uğraşmaz geçmiş olsun

skaterext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla öyle bir elektrikçi varmıki mersinde bilmeme bir yere daha göturucem valla arabanın herşeyi dört dörtlük ama gel geleim bu illet gına getirdi

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta ,sadece rölantideyken motorda sönme problemi oluyordu.Sorunu ise motorun üstündeki tesisat kablosunda zamanla soyulmalar oluşmuş, kablolar kısa devre yapıyormuş.Sanıyorum rölantide sarsıntılı çalıştığı için, o esnada kablolarda birbirine temas ediyordu.