Ne diyebilriim ki...

.::EmrE::.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.

Dün gece saat 18:30 gibi Bostancı sahilyolunda eve dönmekte iken yanıma ford connect yanaştı. Işıklarda 100 saat beni kestikten sonra 2. ışıklara geldik,baktım hala tip tip bakıyor.Hiçbirşey demeden yoluma devam ettim,arkadan "34 EG çek kenara" diye bir anaos. Yine manyagın biri megafonu takmış dalga geçiyor dedim,aldırmadan devam ettim,2. kere aynısı dedi,duracak iken önüme geçip yolu kesti. Ne olacak diye beklerken içinden inen "manyak" bir eleman,hiçbirşey demeden direk kapıya yönelip " aç lan kapı " diye bağırmaya başladı. Olaya anlam veremeden "neden açıyorum" dedim,üstüne " in arabadan,ver anahtarı" dedi.
Orda bende tabi son raddeye gelen sinir hali ile," ne diyosun be,sen kimsin" diyerek karşılık verdim.Epey sinirli olan şahıs,polisim ben aç kapıyı dedi tekrar. Bende haklı olarak " kimlik göstermezsen burdan giderim hiçbirşey de yapamazsın" dedikten sonra polis kimliğini gösteren arkadaş arabadan indirdi beni hali ile. Araç etrafında 2-3 tur attıktan sonra " bin arabaya Pendik garaja çekiyoruz diyen polise,ne oldugunu ve neden çekildiğini sordugumda,aracın modifiye oldugunu,dur uyarısına uymayarak kaçmaya çalıştıgımı ! , polise karşı geldiğim için de bağlanacağını söyledi. Garaja vardık,hiçbirşey sölyemeyen diğer arkadaş çoktan kağıtları eline almış yazısını yazmıştı. Araç trafikten men edilmiş, egzoz,cam filmi,teknik değişiklik , kaput değişikliği (ön irmscher ızgaradan bahsediyor ), reklam içeriği taşıyan yazılar (ophell ve spl... yazıları) , iç mekanda bulunan göstergeler ve xenonları yazmıştı arkadaşımız. her türlü anlaşmaya çalışsam da kabul etmediler ve mecburen bugun Selami çeşme Trafik Amirliğine giderek çıkarma işlemlerini yaptıgımda,araca 3 gün çıkış izni verilmiş,muayne olması gereklidir raporu yazılmış.

Ve bu sırada yanımda kulak zarı patlatan egzozu,3 metrelik body kiti,karbon kaputu ve 10 metrelik spoileri ile giden Toyota marka araca hiçbirşey olmamıştı,kendisi tam gaz yoluna devam etmişti.

Salaklık belki bende bilemiyorum,ama trafiğimizi benim gibi modifiye "manyaklarından" koruyan Türk polisimize çok çok teşekkür ediyorum...Yorumu da sizlere bırakıyorum..

freegane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tadını kaçırdılar iyice... geçmiş olsun bu tatsız akşam için size

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brawo türk polisine burdan birkez daha tebrik ediyoruz kendilerini bu cansiperhane görew aşkları için :D:D:D

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya polislere laf etmeyim etmeyim diyorum zor tutuyorum kendimi polisde olsa kimse kimseye bağırarak konuşamaz.2. si iyi sabır valla öküz herif niye megafondan bağırırken polis çek kenara demiyor.Böyle polis olmaz araban modlu olabilir ama herkese aynı davranırsa bu geçerli öyle gözüne kestridiğiyle veya gıcık olduğuyla olmaz bu iş böyle polis olmaz olsun.Bide o polsiler bize ceza keseceğine bi sürü arabasına bakmayan yağ yakarak gezen çevreyi kirleten egsozundan akıl almaz derecede duman çıkartan insanları çevirmesi lazım bunu yapan olsa olsa eşşek olur aşka bişi olamaz hepimiz arbalarımıza çok iyi bakıyoruz.Tabi bazı kurallara mecburen uymaktayız gerisi işin açığı gıcıklık ama buna polis demeye dilim varmadı.Yine söylüyorum iyi dayanmışsın ben o kimliği alırdım....

ewo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne güzel memleket ya kimlik göstermeden arabadan in bilmem ne diye emirler savuruyo hani üniformalı olsa yada baştan kimliğini gösterse eyvallah ama her araba aksesuarcısında bu megafonlardan tepe ışıklarından kornalardan bulunuyo nasıl güvenebilirizki gerçek polis olduğuna...

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
ÖKÜZ dangalak yaratık! :mad: okadar çok sinirlendimki alatamam :mad: citten çok çok geçmiş olsun :mad: allah o adamın belasını versin diorum ve bunu citten söylüorum böyle polislere deli oluyorum adi herfiler ne sorgu ne sual, ne bir uyarı ne bir dinleme kendi o arabayı kazanmış almış ya men etmesi kolay tabi ...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı kozyatağı atatürk caddesinde nerdeyse her sabah görüyordum. geçmiş olsun.

baycanbb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben ne diyeyim ne söyliyeyim bilmemki ALLAHından bulsunlar şahısları adına çoluğu çocuğu değil sadece kendilerinden bulsunlar ayıp ya ayıp trafik lambaları çalışmaz aracların farları yanmaz trafik levhaları ona keza envai çeşit kusur varken sen tertemiz bakımlı araçlara şekil yap yazmıcam fazla sinir oldum

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre senin yerinde olsam mahkeme açarım ciddiyim bu nedemek ya benim başıma gelse o polis denen haddini bilmezede polis teşkilatınada dünya kaç bucakmış gösteririm inan bana yaparım bu tür salaklıklara boyun eğcek kadar küçülemeyiz dur demek lazım

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayret ve şaşkınlıkla okudum yazdıklarını, bu ne ya, nasıl memlekette yaşıyoruz. Millet Türk bayragını yakar ses seda çıkmaz, bilmem ne diye slogan atar ortalığı savaş alanına çevirirler bizimkiler jop bile kaldırmaz, ama gel gelelim ki... neyse ya anlat anlat bitmez, geçmiş olsun arkadaşım.