Nazarımı Oldu Dersiniz ?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
farın tıpıne bakmam lazım her farda var önemlı olan ışlevsevlıgı calıssın xzenonun sıcaklıgından ıslevsevlıgı yıtırmısse yapacak bırsey yok :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sislere alışıncada çok kötü oluyor sisler yanları aydınlattığı için geceleri karanlık yerlerde daha etkin görüş oluyor sisleri kapatınca görüş açısı azalıyor en iyisi gerekmediğinde hiç kullanmamak.

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bandem´isimli üyeden Alıntı
ben bir şeyi anlamıyorum. aracımda orjinal sis farı mevcut. ben akşam üzeri parkları ve orjinal sis farı ampüllerini yaksam yasak mı şimdi.
aynen öyle polis elime verdi yasa kitapçığını banada okuttu sisli hava ve sağnak yağışta açabilirsis sisleri :)

bide yasak diye ahkam kesiyor imzaya bak direk tahrik unsuru..
maşallah;)

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis lambalarının kime ne zararı var onu anlamış değilim. zaten bir kaç metre ancak gösteriyor. kimsenin de gözüne almıyor. hadi cam filmini anladık bir sürü mazereti var. sislerin ne zararı varmış çok merak ediyorum.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işıkların kullanılması
MADDE 64- Araçların sürülmesi sırasındaki zorunluluk ve yasaklar aşağıda gösterilmiştir.
a) Zorunluluklar;
1. (Değişik: 17.10.1996-4199/24 md.) Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde uzağı gösteren ışıkların yakılması,
2. (Değişik: 17.10.1996-4199/24 md.) Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını gösteren ışıkların yakılması,
3. Kuyruk (arka kenar) ışıklarının uzağı veya yakını gösteren ışıklar veya sis ışıkları ile birlikte kullanılması,
Zorunludur.
b) Yasaklar;
1. Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağnak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması, 2. Dönüş ışıklarının geç anlamında kullanılması,
3. Karşılaşmalarda ışıkların söndürülmesi,
4. Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,
5. Yönetmelikte belirlenecek esaslara aykırı olarak ışık takılması ve kullanılması,
6. Sadece park lambaları ile seyredilmesi,Yasaktır.

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sislerde sarı orjinal olsa pek bir etkisi yok ama işin aslı sislerde xenon takıldıgında mercek olmadıgından dağlara taşlara dağılıyor ışık..
gece hiç ışık olmayan bir yerde lambaları kapatın sonra sadece sisleri yakın yere değilde çevrede ağaç direk bina vs varsa yere değilde yüksek noktalara bakın ve sisleri kapatın tekrar açın farkı hissedersiniz;)
işin gerçek kısmı rahatsız edebilir karsıdan gelen direk sislere bakarsa ama sonucta gözüne lazer tutmuyoruz:) görüşü engellemiyor rahatsız ediyor uzun yolda yakmam zaten şehir içi vazgeçilmezim..:)

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''. Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağnak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması''

diğer farlarla BİRLİKTE yakılması yasak diyor biz farları yakmıyoruz ki sadece sis:)
avukat mı olsam:)

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''. Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağnak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması''

diğer farlarla BİRLİKTE yakılması yasak diyor biz farları yakmıyoruz ki sadece sis:)
avukat mı olsam:)

Ağzımdan aldın. biz ikinci bir far açmıyoruz. sadece sisleri yakıyoruz. fabrikadan çıkan sis lambalarından bahsediyorum. xenon taktırılan sis lambalarından bahsetmiyorum. bence xenonlar sislerde de rahatsız ediyor geceleri uzun yolda. bence kanun gayet açık. geceleri ikinci ışık olarak yakma diyor. biz ise zaten akşam üstü birinci ışık olarak kullanıyoruz.