NAVİ 600 EKRANI NEDEN SONRADAN TAKILAMIYOR ?

rustemturkmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Forumunuzu bir süredir takip ediyorum ancak yeni üye oldum. Cosmo donanım aracım var, aracı ikinci el aldığımdan seçme şansım yoktu hatta aldıktan sonra navi 600 den haberdar oldum :) Şimdi taktırmak istiyorum, takılmadığını okudum forumda. Acaba takılamamasının sebebi navi600'ün ayrıca satılmaması mı yoksa donanımsal olarak başka bir uyumsuzluk mu söz konusu? çıkma olarak bulsak navi 600 ekranını bizim araçlara monte etme imkanımız yok mu ? şimdiden teşekkürler.. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: NAVİ 600 EKRANI NEDEN SONRADAN TAKILAMIYOR ?

Navi 600 araca ozel fabrikasyon montajlaniyor.
Cikma bulup taktirsanizda aracta calismiyor biliyorum.

burakyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CAnım kardeşim bende aynı durumdayım ama kimse pek umursamıyor bu konuyu, avrupada yapmışlar ben gördüm bir keç yerde yazdımda foruma ama bi allahın kulu biişi yazmamış altına. bencede takılmamasının imkanı yok.Da işte bakalım ben araştırıp duruyorum. ben gidip uyduruk çin çakması şeyler takmak istemiyorum orjianl olsun istiyorum

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=14197.0

erenilter1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşar aracım yok ama forumda bu konu defalarca tartışıldı navi 500 navi600 olsun arkadaşlarca takılmayacağı söylendi söyleyen arkadaşlarda eminim kafasına göre söylememiş srvislerden bilgi almıştır. Bana kalırsa bu konu için dil bilen arkadaşların fabrika ile temasa geçip bilgi almalarıdır eminim aracına orjinal sistem taktırmak isteyen bir sürü kullanıcı vardır onlarada fayda sağlamış olurlar. İyi forumlar

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar takılır yurtdışı forumlarında var doğru söylüyorsunuz. Ancak servislerin takılmaz deme nedeni opsiyonla bile 2bin lira üstüne gelen bir donanım için sonradan taktırmak 3-4bin lira seviyelerine gelebilir bu yüzden servisler takmak istemez. Tabi birde komple aracın göğüsününde değişmesi gerekir.

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teknolojinin geldiği şu noktada takılamaz denmesi gerçekten çok acayip. sonradan takılan her şeyde olduğu gibi takılmasını zorlaştırıcı pazarlama politikaları vardır muhakkak. ama bu kadar hackerin mühendisin, donanımlı insan ve firmanın olduğu bir dünyada aşılması çok zor bir problem olmasa gerek. sadece üzerinde yeterince düşünen  ve uğraşan kalifiye kişi yok demekki. uğraşılsa arz eden açısından da taleb eden açısından da bakir ve karlı bir uygulama. yurt dışında büyük firmaların bu tarz kolaycı dayatmalarına süratli cevap veren küçük firmalar var. bizde biraz yavaş ilerliyor malesef bu süreçler.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğru diyorsunuz herşey takılır araca. Afl mesela takılmaz deniyor aslında o bile takılır gerekli parçalar alındıktan sonra özellikle sport donanım araca çünkü opsiyonla sport'a gelebildiğine göre tesisat hazırdır. Ama şu var takıcağınız sistem 0 araç alırken en üst donanım ile farkın veya parçayla farkı üstündeyse yapılmaz. Şimdi afl için 10bin lira isteseler kimse vermez kaldı ki opelde opsiyon 3bin civarıydı. Fabrika 3bin civarına takıyorsa dışarda sistemsiz cosmo farlarla birlikte sadece 2500 liraya mal olur. Afl sistemi içinde para ile 5-6 bini geçer kimse yapmaz.

Herşey arz talep meselesi 5bin veren kişi sayısı olmayacağı için bunları kimse takmayı düşünmüyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Takılır takılmasına teknik olarak yanlız maliyeti çok yüksek olduğu için
Ve garanti konusunda sıkıntı olduğu için servisler yanaşmıyor buna.