nasıl yakıyorlar :/ sızce normalmi :)

htdincer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa 1.3 cdti essentia 275 ykr biraz fazla sebebini bilmiyorum yoksa normalmi_???

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu zaten ben böyle kullanmaktan zevk alıyorum ki :) etrafıma bakına bakına yavas yavas :) durmam gereken yerde durarak , agaç altı gorunce hemen mangalı çıkarıp mangal yaparak :) hayat boyle guzel.. ne olacak yani fevri tavırlarla hızlı hızlı gitsem? bi yer gorebılecekmıyım _? hayır... Gezdıgımden zevk alıcakmıyım ? hayır... EEE ben ne ıcın hem fazla para verıp hem gezmemden gormemden ödün vereyım ki :) hem yanımda başkalarıda olacagından kimsenin hayatını riske atmak istemem ;) yahu ayrıca Bu yaşta kanı kaynayan birisi, nasıl oluyorda boyle bılınclı ve sakın kullanıyor tebrıkler vallahi diyeceginize resmen hıza ve asi kullanmaya itiyorsunuz :) sizi dinleyecek degilim fakat yinede yorumlarınız için tesekkur ederim... bu arada ayda 3.000-4.000 km sıcak aylarda yapılıyor ve 2-3 arkadaş benzın parasıda bölünüyor ;)

İşte şimdi anlaştık. bu şekilde gitmekten zevk alıyorsanız, ona diyecek sözümüz yok ve hatta tebrik bile edriz. konunun başındaki yazınızdan, amacınızın yakıt tasarrufu yapmak olduğunu anladım. Ve bu nedenle ayda 3-4 bin km yapan bir kişinin yakıtı neden bukadar çok düşünmesine anlam verememiştim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa 1.3 cdti essentia 275 ykr biraz fazla sebebini bilmiyorum yoksa normalmi_???

1.3 cdti lerde daha az yakanları duydum fakat hiç kullanma imkanım olmadı ama deger biraz fazla gibi geldi bana en azından tüplü bir 1.6 dan az yakması lazım bu degerde şehir içi 16-18 kurus sehırler arası 12-14 kurus gibi bi rakam...
yanlız tekrar diyeyimde yanlıs anlasılma olmasın dayımın starexinden kullandıgım kadarıyla dizel araba biliyorum gitmesi için gaz pedalını köklemek gerekiyordu dogal olarak yakıtıda 75 kurus 1 tl arasında degısıyordu... Ama duz yolda 1.3 cdti ile 15 kurus yakabilirsiniz hersey sizin isteklerinize baglı...:rolleyes:
ama ben performans aramadıgımdan ki gene iddiamdır km de o araçla şehırlerarası 12 kurustan az yakmaya ugrasırım :) bilmiyorum becerebilirmiyim ama :)) onemli olan ıstedıgınız hıza ulastıktan sonra ayagınızı gaz pedalından çekıp, gaz pedalının sadece ufak bir boşlugunu alıp ayagınızı o sekılde sabıtlemek bu sekılde acayıp az yakıyor :)

Son düzenleme:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yalan söylim, gazına basarken hesap yapacaksam arabayı kapıma uğratmam.

htdincer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehiriçi 16 18 ş.dışı 14 kr ilgiginç rakam. mazotu nerden alıyorsunuz_? kaba bi kesapla mazot 4 lira desek 100km 5 litre yaksa zaten 200 ykr oluyor.. 16-18 kuruş nasıl hesapladınız_?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehiriçi 16 18 ş.dışı 14 kr ilgiginç rakam. mazotu nerden alıyorsunuz_? kaba bi kesapla mazot 4 lira desek 100km 5 litre yaksa zaten 200 ykr oluyor.. 16-18 kuruş nasıl hesapladınız_?

yok o deger yaklasık olarak bi deger abimiz fazla yakıyor gibi geldıde bana :)
dizel araçta fazla iddialı ve deneyımlı degılım fakat başta yazdıgım gıbı
2003 opel meriva 1.6 tüpte 125 kurus (babamın aracı) ,
1.2 2012 opel corsa benzınlıde rodaj donemınde km de 20 kurus yaktırıyorum (benım arabam)

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu forum kullanıcılarına yapacak bişey yok illa ki eleştirecek bişey bulurlar. Sen keyfine bak doğru yoldasın :)

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zevkim için gezmek için araba kullanıyosam ne kadar yakıyo bakmam vallahi isterse 1 tl yaksın yarasın tosunuma derim