my silver car 1.4T cosmo

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ynt: my silver car 1.4T cosmo

Sayın eketen kendinizi gayet güzel ifade etmişsiniz. Düşüncelerinize saygı duyuyorum. Benim vurgulamaya çalıştığım farklı görüşlere karşı kırıcı olmadan kendimizi ifade edebilmek. Bilgi için de teşekkürler, usb'den virüs bulaşması konusu teknik olarak kafama pek yatmasa da yine de tedbirli olmakta fayda var.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
usb'den virüs bulaşması konusu teknik olarak kafama pek yatmasa da yine de tedbirli olmakta fayda var.

Aynen Sn Hokamola  Ancak dediğim gibi böyle birşey gerçekten mevcutsa ne kadar absürt de olsa kayıtsız kalmak istemiyorum. O yüzden usb nin olmamasına sevindim dedim. Sevinmemin sebebi de aracınıza binen insanlar usb lerini takmak isteyipte yok dediğinizde sizi aşırı malı kıymetli konumuna koymaları durumunda kalmaktan otomatikman kurtulmuş olmam aslında.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

içine veri depolayıp virüse açık bilgisayara bağladığınız herşeyden virüs bulaşabilir ama cd500 ve cd400 için daha az olabiliri ama windows tabanlı cyclone ve necvox ta bir tehlike var

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2194.msg45533#msg45533 date=1315418948]
[quote author=hokamola link=topic=2194.msg45515#msg45515 date=1315403829]
Sn. matematik55 aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Birkaç gümüş gri görmüştüm, bu kasaya gerçekten yakışıyor. Bu arada bu usb mevzusuyla ilgili bir kelam da ben edeyim. Aracı alırken usb'li olması benim de en önem verdiğim konulardan biriydi, çünkü gerçekten büyük kolaylık. şu anda da en fazla kullandığım özellik bu diyebilirim. Polemik yaratmak için yazmıyorum ama 'aracım cosmo ama oh ne güzel bende usb çıkmadı yaşasın!' gibi bi yorumu ben de yadırgadım. Bu benim şahsi yorumum kimseyi kırmak ya da incitmek istemiyorum. Siparişle bile gelse üzerinde usb olmayan cosmo aracı ben asla almazdım. Bu nedenle hem usb garanti olsun, hem de bluetooth olsun diye CD500 sipariş ettim. Hepimiz aynı fikirde olacağız diye bir durum yok, ama birbirimize karşı saygı ölçülerini aşan tepkiler vermezsek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Sn. Hokamala
Aracım cosmo ama usb yok yaşasın gibi bir durum değil benim söylediğim. Bende de yok ama olmamasına da sevindim benim açımdan iyi oldu durumu benimkisi. Ben burada bizzat yaşadığım gördüğüm kaynak olarak da ispatlanabilecek şekilde yorum yapıyorum yapmaya çalışıyorum. Aldığım duyumlar üzerine elimden geldiğince mümkün mertebe konuşmak istemiyorum. Mesele de zaten buradan kaynaklandı. Benim araçta usb ye çok sıcak bakmamamın sebebi bazı duyumlardır. Bunlar ne kadar gerçektir kesin net kaynaklarla ispat edilemediği için fikir olarak iddia edemem sadece kendimce tedbir alırım. İşin özü budur. Madem iş bukadar dallandı aktarayım. Duyumlar; bunlar bizzat y.dışı kaynaklı şimdi hepimizin de bildiği üzere virüs denilen şey aslında bir kod dizisi. Herhangi birinin kendince amaçlarla herhangi bir yazılım için geliştirdiği yazılım parçaçıkları. Yani hertürlü yazılıma işletim sistemine virüs denilen yazılım yazılabilir Bu istemeye amaçlara bağlı bir durum. Ve bildiğiniz gibi her markanın arge mühendisleri var araçlarımızda kullanılan işletim sistemini de yazan bir mühendis Bazı sebeplerle bu yazılım üzerinde bilgi sahibi olan kişiler bu yazılımlar için arka kapılar bug lar da yazıyorlarmış. Bunlar çok korunaklı olsa da aynı f1 de ferrariyle mc laren arasında olduğu gibi çok rahat el değiştirebilir. Her markanın böyle hata, açık kapı kodları mevcutmuş. Zaten o kadar test aşamasında rastlanılmayan ancak sonradan çıkan sorunların sebebi de bu (ister rakip firmaların ister işvereni ile sorun yaşayan ya da çıkar amaçlı kişilerin meydana çıkardığı) virüs diye tabir ettiğim hata kodlarının araçlara birşekilde bulaştırılması imiş. Mercedes in ilk seri 7g tronic de yaşadığı sorunlar da bu bağlamda düşünülürse olayın ciddiyeti ne boyutlara varıyor. Belli bir hızla giderken aracın birden geri vitese geçip kilitlenmesi. Bu olabilir diye düşünülür ancak araç yazılımı bizim kullandığımız pc yazılımı gibi kurcalayarak bozabileceğimiz bir sistem değil. Yani ne varsa o O yüzden birinde olmayıp sorunsuz çalışan sistem başka araçta nasıl böyle yazılımsal hatalar çıkarabilir? Evet bunlar sadece benim duyduklarım Böylemidir hiçbir fikrim yok Olabilir mi kesinlikle olabilir. Neticede bizim araçların pazarı çok büyük golf focus astra kıyasıya bir rekabet içinde Hatta markaları sırtında taşıyan modeller. İş bu kadar büyük rekabette iken yok canım buna kimse tenezzül etmez olmaz öyle şey diyebilir miyiz ben diyemem. Dikkat ederseniz passat ta da usb yok. Kaldı ki usb öyle aman aman maliyetli bir donanım da hiç değil. İşte bu riskler ne kadar komplo teorisi de görünse şeytanın avukatlığını da yapmak gerek diye düşünüp usb den araç için hoşlanmıyorum. Olayın özü benim açımdan bu. Ailemi içine bindirip bilmem kaç km hızlara çıktığım araçta böyle söz de risklerin bile olması beni usb den uzaklaştırıyor.Usb siz cosmo alırmıydım Açıkcası istediğim şartlarda hazır ayağıma kadar gelmiş bir aracı bunların yani bu risklerin hiçbiri bile olmasa kesinlikle alırdım Afl siz araç alırmıydım Yanına bile yaklaşmazdım.

Saygı olayına gelince kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değil. Benimle aynı fikirde olmayanı aşağılama dalga geçme hürriyetimin olduğunu da sanmıyorum. Eğer bazı arkadaşları kırmışsam küçüklerim kusuruma bakmasın büyüklerimden de özür dilerim verdiğim sıkıntı için. Fakat hiçkimsenin keyfi için şahsi fikirlerimden de vaz geçecek değilim. Mantığıma yatar karşı görüş o başka Ancak fırsat kollayıp saçma sapan birşey söylemiş olsam dahi o an bunu kullanıp hakaret edip aşağılayacağını sanan arkadaşlar varsa da sadece gülerim  hallerine.

Herkese sevgiler saygılar... :)
[/quote]
size hak vermekle birlikte mp3 le doldurduğunuz cd leri falanda arabanıza takmadığınızı varsayıyorum ama yinede usb siz yada ipod bağlanamıcak bir aracı en üst donanım olarak almazdım
[/quote]

Evet sn astraowner Ya orijinal cd ya da aux girişi

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
içine veri depolayıp virüse açık bilgisayara bağladığınız herşeyden virüs bulaşabilir ama cd500 ve cd400 için daha az olabiliri ama windows tabanlı cyclone ve necvox ta bir tehlike var

Açıkcası bu söylemleri birkaç kişiden duydum. Firmalar kriz nedeniyle eleman çıkarmalarında bu işler büsbütün tavan yapmış yerini garantilemek isteyen yazılım mühendisleri virüs antivirüs mantığında yazmışlar hatta burada yazmamın etik olmayacağı durumlarda var Bunun gibi sebepler yüzünden riski göze almadığım için uzak duruyorum, ne kadar söylem de olsa... 

Dediğiniz gibi virüs bulaşan harici navi cihazları duydum igo8 primo gibi ne kadar gerçektir bilemiyorum onlara bulaştığına göre bunlara da bulaşabilir ancak onlardan ana beyine atlayıp etkiler mi meçhul. Benim çekindiğim direkt aracın yazılımını etkilemesi Düşünsenize ortalığı kasıp kavuran dsg ye böyle bir işlem yaptırılmamış mıdır önünü kesip kötülemek adına Bana kalırsa kesinlikle yapılmıştır...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Benim vurgulamaya çalıştığım farklı görüşlere karşı kırıcı olmadan kendimizi ifade edebilmek.

Kendi adıma ilk kırıcı olmadığımı düşünüyorum. Tabi taraflı bakarım neticede ama yine ilk hamle benden gelmedi :)

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuyu okuyarak türkçe ve ingilizce olarak şöyle bir araştırma yaptım. Açıkcası şu ki virus teyp ve visual audio ekipmanları etkileyebilir. fakat hiç bir arabanın bu sebepten frenlerinin tutmadığu güvenlik sistemlerinin bozulduğunu söyleyen bir yazı okumadım. USB bu araçtaki en iyi donanımlarından biridir. Aux girişinin verdiği kablo karmaşası ve araç kumandasının üstünden klasorlerde gezmek parça değiştirmek her zaman aracımın kalitesini hissettiriyor bana. Zaten mühendisler büyük bi tehlike yaratıcak olsa usb falan koymazlardı tahminimce. sırf muzikte değil cep telefonu i pad ve benzeri ürünleri de usbden şarj etmek için kullanıyorum. Bence ne olursa olsun böyle bir donanım önemsiz görülmemelidir. fakat herkese saygımız vardır.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle katılıyorum. bende enjoy pp mevcut ve aux girişi sadece var. kablo ile telefonu baglıyorum ama istedigim muzigi açma özgürlügüm olmuyor. sırasıyla butun parçalar çalıyor. degiştiremiyorum. yani eksikligini cok cekiyorum.