Müthiş Güzel Bir Soru

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. araba yokuş aşşa inerken viteste olupta gaza basmazsam yol bilgisayarında yakıt sıfır görünüyor. peki bu ibare LPG içind egeçerli mi yoksa sadece benzinden mi geçerli?

farbayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aşağı inerken gaz ibresi nerdeyse benzinde o kadar yakıyordur ben ce
lpg için de düşüncenm aynı
ekrana göre depodaki ben zinle gideceğin km sıfır diyor ama 40 km gidiyorsun
ekran aldatıyor ben ce

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisinde de yakıt yakmazsın... cutoff'un mantığı odur zaten... yol bilgisayarındaki veriler doğrudur ama lpg takıldığı zaman belli bir katsayı ile çarpılması gerekebilir gerçek sonuç için... ama yol bilgisayarı 0 gösterdiğinde lpgde yakmazsın eğer enjektörlü lpg sistemin varsa...

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba Vectra B 2.0 CD. lpg kiti zavoli sıralı.
şimdi benim anlamadığım konu normal benzinde yokuş aşşa inerken viteste gaza basmazsan enjektörler yakıtı kesiyor ve kompresör yaparak gidiyorsun. ama lpg de iken de lpg kiti aynı benzinde olduğu gibi yokuş aşşa gaza basılmadığı zaman gaz püskürtmeyi kesiyor mu?

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet onu bende merak etmişimdir, yol bilgisayarı gaza bazmadan ilerlerken benzinde anlık tüketimi 0 gösterir yakıt kesme sistemi olduğundan, ama lpg de de aynı şeyin geçerli olduğunu söyleyebilirmiyiz can bey yakmaz demiş ama, bu arada brc lpg mevcut.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ikisinde de yakıt yakmazsın... cutoff'un mantığı odur zaten... yol bilgisayarındaki veriler doğrudur ama lpg takıldığı zaman belli bir katsayı ile çarpılması gerekebilir gerçek sonuç için... ama yol bilgisayarı 0 gösterdiğinde lpgde yakmazsın eğer enjektörlü lpg sistemin varsa...
bu gayet net ve anlaşılır bir açıklama olmuş bence yeterli olmalıydı, bunun üstüne daha aynı soruyu sormaya gerek yok... tüm sıralı sistemler için geçerli bu renkli kısım...

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
ben onu şöyle düşünüyorum sizin gaza bastığınız miktara göre değer yukselip alcalıyor 100 km sabit hızda 5.6 benzin gösteriyorsa lpg de ikende gaza basılma değerini baz alarak sonuç çıkartıyorsa demekki aynı orandada gaz yakılıyor diye tahmin ediyorum benim kendi fikrim yani

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bence lpg yakmaz çünkü lpg ecu ile arabanın ecu birbiri ile iletişim halindedir..

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hmmm o zaman sonuç olarak Yokuş aşşa viteste inerken gaza basmazsam lpg kiti de yakıt göndermiyor pistonlara ve böylelikle yakıt sarfiyatı 0 oluyor. Sevdim bunu :D
uzun zamandır kafama takılan bi konuydu. sağolun arkadaşlar.