Muayenede Şasi Numarası Sorunu!

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün dayımın arabasını muayeneye götürdük. Herşeyi tam geçti. En son kontrol de lpg'yi bağlayan ... arkadaş :)

Gelmiş röleyi takmak için şasi numarasını kalın uçla delmiş ve bağlamış :D
Muayenede söktük röleyi 1 tane rakam (6) okunmuyor.

Yenisini alacaksınız dedi. Aslında okunuyor da tam değil. 2 kişiye sordu müdürleri en çok 6 ya benziyor dediler. Ama kesin söylenmedi.

Muayene yapan artis arkadaş da müdürün dediği ilgilendirmez ben okuyamadım git yenisini bastır gel dedi :D Sanki bakkaldan peynir alacaz...

400 - 500 TL masrafı varmış.

1. Yapabileceğimiz bişey var mı??
  2. Ne işlemleri yaptıracaz.
  3. Gelince kendi aracıma da baktım korkumdan :D. Bunda da muayene kağıdında yazan O lar araçta 0 olarak görülüyor. Tescil belgesinde de 0 olarak yazılmış. Bu sorun olur mu?

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makine mühendislerine gidip size bir yazı verecekler, onunla emniyete gidiyorsunuz onlarda yazı verip gidip yeni bir yere şasi nosunu yazdırıyorsunuz. o yazılarla muayneye gidiyorsunuz, ücret olarak sanırım 100 mmo, 70 emniyet, 50-100 arası şasi yazma. toplamda 250-300 gibi rakamlar çıkıyordu enson

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salaklığında bu kadarı görememişmi numara yazdığını vallahi bu piyasadaki lpg montajlarını %70 gerizekalılar yapıyor 2 arkadaşımında astra G si var 2 si de aynı marka Lpg kullanıyor birinin hiç sorunu olmadı diğerinin başı dertten kurtulmadı söküp atacam diyor kiti :D

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ne dert ediyorsun
bir araçta 7 noktadan şasi nosu bellidir
röle için paneldeki plaketi deldiyse sağ koltuğun yanındakine baksınlar
oda olmadı git bir yetkili servise tasdikli bu şasi no bu araca aıttır yazı al kaşeli öde 50 ile 90 arası masrafı var al opel yetkili servis yazısını sok gözlerine geçsin bitsin muayene derdin

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela toyota corolla var işte o geçemedi. başka nerelerde olur bu şasi numarası. bir de astra ların kapının haricinde nerede olur?

DJMUMMY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ne dert ediyorsun
bir araçta 7 noktadan şasi nosu bellidir
röle için paneldeki plaketi deldiyse sağ koltuğun yanındakine baksınlar
oda olmadı git bir yetkili servise tasdikli bu şasi no bu araca aıttır yazı al kaşeli öde 50 ile 90 arası masrafı var al opel yetkili servis yazısını sok gözlerine geçsin bitsin muayene derdin

Aynen Katılıyorum Sağ Koltuğun Sağ Tarafında Kapı Eşiğinde Taban Döşemesinin Altında Veya Küçük Dikdörtgen Bir Kapağın Altında Soğuk Şase Bulunur Bütün Opel Modellerinde..:good: