motosikletleri farkedin!

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ekte verdiğim bilgileri okuduğunuzda size yararlı olacağını düşünüyorum. ben motosiklet kullanmadım öyle müptelasıda değilim ancak trafikte görüyoruz bu arkadaşlar bazan zor durumlara düşebiliyor. bazan karşısındakini de zor duruma düşürebiliyor ama genelleme yapmamak lazım.kimi bu iki tekerli makineyle ekmek parası kazanıyor kimi ulaşımını sağlıyor kimi de zevk için biniyor sonuçta hepsi can taşıyor. Yunus Emre yaradılanı severim yaradandan ötürü demiş bizde trafikte herkese saygı gösterelim.

Ekli dosyalar

• motosikletlerifarkedinpk5.jpg
    motosikletlerifarkedinpk5.jpg
    81.5 KB · Görüntüleme: 99

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuryeler, paket servisi yapanlar dışında tüm motorsikletçilere saygım var...

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok doğru çokta güzel hatta ben motorsiklet görünce dahada dikkat ederim nede olsa motor kayar bişey olur bi kask var sonuçta allah korusun..

Pazar günü eve dönerken bi motorla karşılaştım iki tane 20-22 yaşlarında yani benim yaşlarımda gençler kask falan yok arkadakinin elinde bira şişesi sürat yapıyorlardı yanından geçtim gittim ileride trafik akıcıydı ama genede yavaşladık bu motorlu arkadaşlar sağdan önüme yatırdı ve ben sürekli trafikte en çok saygı gösterdiğim bu motor kullanıcılarına bu sefer o saygıyı göstermedim frene dokunmak hiç içimden gelmedi dokunmadımda ileride ben tekrar geçerken yüzleri soğuktan mı korkudanmı bilmiyorum bembeyazdı yaptığım yanlışmı evet yanlıştı belkide ama nedense hala içim çok rahat bu konu açılmasa aklıma bile gelmezdi..

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
iş yerinden arkadaşım kardeşini ve kuzenini motor kazasında kaybetti.1-2 ay kadar oluyor.kocaelili olanlar belki hatırlar.dobloya arkadan girdiler. arkadaşların dediği gibi nerden çıktıkları belli olmayanlar kazaya neden olabiliyor.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızlanmakta olan arabanın sağından soluna geçmeye çalışanlar. mı dersin sağa dönerken karşıdan gelip arabanın sağından geçemeye çalışanlar mı arabayla yarışan paketciler mi dersin arabayı çok yakından takip eden embesiller mi dersin yoksa sağına soluna bakmadan yola atlayan mı dersin. bence motorcular önce içlerindeki problemleri / problemlileri çözmeli bişeyler beklmeden önce.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızlanmakta olan arabanın sağından soluna geçmeye çalışanlar. mı dersin sağa dönerken karşıdan gelip arabanın sağından geçenmeye çalışanlar mı arabayla yarışan paketciler mi dersin arabayı çok yakından takip eden embesiller mi dersin sağına soluna bakmadan yola atlayan mı dersin. bence motorcular önce içlerindeki problemleri / problemlileri çözmeli bişeyler beklmeden önce.

işte biz Türk milleti olarak bundan kaybediyoruz. problemlerini düzeltsinler diye birşey beklemek bence yanlış olur bu motorcu arkadaşların hepsimi böyle hayır değil. önce insan ve vatandaşlık görevi olarak bizim birşeyler yapmamız gerek sonra karşımızdan bekleyelim. biz araba kullanırken bazan gaflete kapılıp belki onlardan daha beterini yapıyoruz. yani bir motorcu yaşamını kaybedince hiçmi vicdanımız sızlamaz çok artislik yaptı öldümü diyeceğiz. motorcu diye onları ayırmamak lazım onlarında bu yolları kullanmaya hakkı var.trafikte kamyoncu, otobüscü, motorcu diye bir kavram yoktur asıl olan bence candır.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başıma bi olay geldi paketci motoruyla adam benim 1.7dti corsa ile yarışmaya çalıştı kaygan zeminde kayarak bana çarpmasına ramak kala gaza basıp farkı açtım inip dövecektim vursa bende onu vururdum o derece sinirlendim bi araç sağa dönerken sağ şeritten, karşıdan soldan gelip aracın sağından geçmek nası bişeydir ya ilk önce bu kişiler araçlara saygı göstemesli lazım sonra saygı beklesinler.

ugur35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sehir içinde hızlı motor kullanan bırı olarak tamam belkı hatalı davranıs boyle heryerden cıkıvermek ama kullanınca emın olun o size tehlıkelı gelmıyor..kuryelerde o yuzden boyle kullanıyor tabı abartıyorlar arasıra ama dogru duzgun kullananlarda var...benımde herzaman saygım var ışıkta durdugum zaman aynalardan bakıyorum eger gelıyorsa ve yakınsam yanımdakı araca arayı acıp onun gecmesını saglıyorum..2tekere herzaman saygı gostermemız lazım sonucta onların kaportaları vücutları...