Motoru yıkadım ve artık çalışmıyor yardım edin

Ömer arslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Araban bir 1.7 cdti 220binde bir gün arabayi yıkamaya götürdüm heryerini tertemiz ettikten sonra birde motoru yıkayım dedim ve olan oldu. Garaga götürdüm anti-çalışma devrede dediler. Arabanın beyni cevap vermiyor. Bunun üzerine başka bir astra dan beynini almadan önce benim arabanın programını yükledim sonra beyni motor kısmındaki fuzible kutusunu bagajdaki fuzible kutusunu sonra anaktar neiman ' ını cim'ini ve compturunu aldım ve benimkine taktım sorun aynı değişen bişey yok, bence bir yerde şasi yapıyor abs'i değiştireceğim ama bence ordanda kaynaklanıyor. Birisin başına aynı sorun geldiyse ve sorunu bulduysa lütfen yazsın çünkü burdaki mallar bişey bilmiyor!
Yarın bir kaç foto atarım

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ECU'nun sudan etkileneceğini sanmıyorum ya. Astra h 1.3 cdti ın ECU su sol ön tekerin önüne montaj edilmiş ve sürekli suya çamura maruz kalıyor. Anca ECU nun soketlerini söküp suyla temas ettirirseniz ve şase yaparsa o zaman zarar görebilir.
Elektrik aksamında sorun var gibi

Ömer arslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen bişey yandı ama ney bilmiyorum obd yi bağladığımda ecu cevap vermiyor diyor bence bu ecu'ye bağlanan soketlerde bir sorun var kablolarla yada başka bir elektronik aksamında ufff bilmiyorum cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz soketleri (her iki tarafı) sıcak hava ile kurutup deneyin bence,açık devre sigortalarda olabilir.Motor yıkamadan önce aküyü sökmek bu tür sıkıntıların oluşmasını bir nebze engeller.

murat220

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de yağmurlu havada ve aracı yıkadıktan sonra arada bir gaz yemiyor sonra tekrar düzeliyor. Bu da ecu dan olabilir mi acaba