Motorinede indirim yapilmasi icin EPDK Bilgi Edinmeye Basvuru Yapiyoruz

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum diesel le benzin eşitlenilmeye çalışıyor bu forum olarak bizlerinde dikkatini çekmekte shell v-power nitro+ diesel için araştırmalar yaparken bir sitede http://forum.donanimhaber.com/m_81020322/f_//tm.htm#81020322 böyle bir durum gördüm ve ben destek verdim aramızda bu kampanyayı mantıklı görüp destek vermek isteyenler olabilir bu yüzden ALINTI olan bu metni paylaşıyorum ilgili sitedeki FthGTI nickli arkadaşın paylaşımıdır (desteğimizi görürse o da tşk edecektir umarım)

Merhaba arkadaslar ,

Bildiginiz uzere en son yapilan zamlardan sonra Benzinde indirime gidilmesine ragmen Motorine herhangi bir indirim yansitilmadi , bizlerde bu konuda gereken tepkimizi yerine ulastiralim

Burada EPDK Bilgi Edinme Servisine girip

http://www.epdk.org.tr/index.php/bilgi-edin

oradan sikayet bolumunu secip asagida benim hazirlamis oldugum metini kopyala - yapistir yapip sizlerde 5 dk nizi ayriniz

Sayin Yetkililer Merhaba,

Bildiginiz gibi ulkemizde akaryakit urunlerine yapilan zamlar hepinizin malumudur , en son yapilan akaryakit zamlarindan sonra Benzin pompa fiyatlarinda indirime gidilmis olmasina ragmen Motorine herhangi bir indirim yansitilmamistir. Bildiginiz gibi ulkemizdeki araclarin buyuk cogunlugu Motorin kullanmaktadir .Motorin fiyatlarinin son 7 yilda %100 den fazla artmis oldugu su gunlerde , akaryakit fiyatlarinda yapilan indirimlerin ayni zamlarda uygulandigi gibi es zamanli olarak Motorine de uyuglanmasini ve en kisza zamanda indirime gidilmesini bekliyoruz.

Konu ile ilgili olarak gereginin yapilmasini saygilarimla arz ederim.

Bilgi Edinme servisinde kanun mevzuati geregi tarafiniza cevap verilmek zorundadir.

capo capo capo capo capo capo capo

Xantorus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motorinede indirim yapilmasi icin EPDK Bilgi Edinmeye Basvuru Yapiyoruz

türkiyede  benzinden  alınan vergi motorinden alınandan daha  fazla  yıllardır

araçların çoğu dizel kullandığı için    petrolden  elde  edilen  dizel yurt içinde tüketmeye yeterken mal fazlası  olan  benzin  yurt dışına satılmak zorunda  kalıyor 
bu durumda  fazladan  petrol ithalatına sebep oluyor  devlet  politikası olarak  tam  tersi bir  vergi sistemi de  uygulanabilir  o zaman benzin  4 lira  dizel 5 lira olur  bu durumda benzinli araçlar artar  ve ülke daha  az  petrol ithal etmek zorunda  kalır 

daha  önce  lpg ye konula vergi gibi yada  biyodizele konulan vergi gibi bir sistem gelebilir  her an  vergi geliri azalırsa  çözümü bulur  devlet 

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında bu tepki sadece dizelciler için değil herkes için tabiki malesef geçen yıl benzin 4tl oldu flaş flaş derken bu sene 5i selamladık bundan payını dizelde aldı lpg de Allah sonumuzu hayır ede...

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bütün yakıtlarda fiyatlar düşmelidir.Benzinliğe gidince önceki satış fiyatlarını görüyorum.İnsanlar 10 TL 15 TL LPG vs yakıt alıyor.Aşağı yukarı 5 lt lpg yapıyor

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

EPDK ya yukarıdaki yazdığımız yazı karşısında gelen cvp... bu arada bu yazıdan sonra motorin e indirim gelmişti :)

Ekli dosyalar

• EPDKCVP.png
    EPDKCVP.png
    62.4 KB · Görüntüleme: 129

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
EPDK ya yukarıdaki yazdığımız yazı karşısında gelen cvp... bu arada bu yazıdan sonra motorin e indirim gelmişti :)
Gak guk gak guk öhöö öhhöö gak guk exclaim exclaim exclaim :-X 68lookk

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende içimden geçenleri yazdım. ne cevap verirlerse versin birilerinin dikkatini çekmek lağzım.

son 2-3 aydır benzinle birlikte motorinede aynı oranda zamlar yapıldı. bunun nedeninin dolardaki artıs veya benzin varil fiyatındaki artış olduğu söylendi. daha sonra dolar ve benzin varil fiyatının düşmesiyle benzinde 4 defa indirim ? yapıldı fakat motorinde 1 defa indirim yapıldı ve benzin ile motorin fiyatı neredeyse aynı oldu. burdaki asıl amaç nedir? neden motorinede aynı zam yapılırken daha sonra aynı indirim yapılmıyor ? türkiyede birçok insan motorin kullanıyor ve emin olunki bu durum hepsinin dikkatini çekmiş durumda. Neden bu konuya bir dur demiyorsunuz ? neyi bekliyorsunuz ? insanların artık kurumunuza güveni çok azaldı böyle devam edersede artık hiç olmayacak. lütfen bunların cevaplarını bana ve insanlara açıklarmısınız...

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemyk link' Alıntı:
bende içimden geçenleri yazdım. ne cevap verirlerse versin birilerinin dikkatini çekmek lağzım.

son 2-3 aydır benzinle birlikte motorinede aynı oranda zamlar yapıldı. bunun nedeninin dolardaki artıs veya benzin varil fiyatındaki artış olduğu söylendi. daha sonra dolar ve benzin varil fiyatının düşmesiyle benzinde 4 defa indirim ? yapıldı fakat motorinde 1 defa indirim yapıldı ve benzin ile motorin fiyatı neredeyse aynı oldu. burdaki asıl amaç nedir? neden motorinede aynı zam yapılırken daha sonra aynı indirim yapılmıyor ? türkiyede birçok insan motorin kullanıyor ve emin olunki bu durum hepsinin dikkatini çekmiş durumda. Neden bu konuya bir dur demiyorsunuz ? neyi bekliyorsunuz ? insanların artık kurumunuza güveni çok azaldı böyle devam edersede artık hiç olmayacak. lütfen bunların cevaplarını bana ve insanlara açıklarmısınız...

güzel yazı gelen cvbı paylaşırsanız sevinirim yaklasık 10-15 gün sürüyor cvbın gelmesi

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet arkadaşlar az kaldı hepimizi kurtaracak bir çözüm için kolları sıvadık :D Su ile motoru çalıştırmayı başardık fakat ötv vergi kdv hesapları ile litresi 4,5 liraya gelen suyun üretiminden vaz geçtik.(tamamen espri ve iğneleme amaçlı yaılmıştır.) Bir bardak soğuk suyu içip olayı kapattık bilmem anlatabiliyormuyum. Malesef yakıttaki son durumumuzda yakıtımız su bile olsa sonuç aynı olacak yazıyoruz hep yazıyoruz ama kim takar bizi..

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aman hemşerim zaten ucuz içtiğimiz bir su var onunla da araç maraç çalıştırıp fiyatı benzinden rakıdan pahalı yapmasınlar. 002tuhaff :D