Motorin Seçimi ve kullanımı.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı aldığım ilk günden beri, ilk diesel aracım olduğu için (1,3) tavsiye üzerine Motorin Ultra Force Eurodiesel kullanıyordum. Ancak geçen hafta, kullandığım bu yakıtın performansa dayalı araçlarda kullanıma daha uygun olduğu ve yüksek performans için kullanıldığı şeklinde bilgiler ve tavsiyeler üzerine, Motorin (Eco Force Eurodiesel) kullanmaya başladım. Bu yakıt diğerinden 11 krş daha ucuz pompada ve hemen yakıt tüketimim 5,8 den 5,3 e düştü, ekonomik süsrüşlerimde daha da düşüyor. Performans olarakta çok fazla farkettmedi benim için çünkü yüksek devirlerde ve hızlı araç kullanmıyorum.

Siz forumdaşların da bu konuda tecrübe ve fikirlerinizi almak istedim. Hangi yakıtları ne amaçla kullanıyoruz acaba.. Selamlar. saygılar.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motorin Seçimi ve kullanımı.

Hız uzun yol kısa yol farketmez shell vpower nitro + kullanıyorum öncedende shell vpower gtl kullanıyordum.Diğer daha ucuz olanları fuelsave gibi veya benzer firmalarınkini almıyorum 3 kuruş fazla olsun motorun sesi ve performansı güzel olsun 1.3 iyice bayılmasın.Bence vpower nitro+ kullanın fark ediyor gerçekten :)

Ayrıca yakıtta bende değişiklik olmadı standart yaktığı gibi yapıyor her zaman değişen birşey yok.Po dan da aldığımda türk petroldende aldığımda aynı yakıyor performans ve motor sesi değişiyor zorunda kalmadıkça shellden vazgeçmem

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Hız uzun yol kısa yol farketmez shell vpower nitro + kullanıyorum öncedende shell vpower gtl kullanıyordum.Diğer daha ucuz olanları fuelsave gibi veya benzer firmalarınkini almıyorum 3 kuruş fazla olsun motorun sesi ve performansı güzel olsun 1.3 iyice bayılmasın.Bence vpower nitro+ kullanın fark ediyor gerçekten :)

Ayrıca yakıtta bende değişiklik olmadı standart yaktığı gibi yapıyor her zaman değişen birşey yok.Po dan da aldığımda türk petroldende aldığımda aynı yakıyor performans ve motor sesi değişiyor zorunda kalmadıkça shellden vazgeçmem
+1907  045thumbsup

ali0715

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de Shell v-power nitro + kullanıyorum. Aracımı alalı 7 ay oldu ilk birkaç yakıt alımımı Opet'ten yaptıktan sonra Shell'e döndüm. Şimdiye kadar yakıtla ilgili hiçbir sorunum olmadı. İnşallah beni yanıltmaz. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yakıtımı Total den alıyorum "Excellium Diesel" olarak tabii, performans ve sessizlik bakımından çok memnunum,uzun yolda efendi kullanımda 1150-1250km arası mesafeler çıkartıyorum. Ama şöyle bir durum var benim aldığım istasyon Total tarafından işletilen "DOCO" istasyonlarından yani patron direk Total Türkiye, şahıs firması değil,çalışanların hepsi maaşlı çalışan üst baş, davranış, temizlik vs çok iyi. Shell hakkında ciddi olumlu yorumlar alıyoruz 4-5 depo deneyip aradaki farkı görmek istemiyor değilim ama Teb Total Kart ile alınca direk %5indirim alıyorum ciddi ekonomi yaratıyor ve bulunduğum yerdeki Shell çok işlek değil ve Shellin "cins" yakıtlarını ;D getirmiyor yani çok günvenilir değil bence.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam arkadaşlar, kullandığım yakıtımı değiştireli iki depo OPET-Motorin (Eco Force Eurodiesel) kullandım, sonuç olarak sözün kısası, 5,6-6 lt olan ortalama yakıt tüketimi şu an 4,8 i gördü hemde şehir içi yoğun istanbu ltrafiğinde günü birlik kullanım değeridir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerler muhteşem  greatt

Bende P.O. mazotunu kullanıyorum depo bitince Shell Nitro yu deneyeceğim.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalyigit link' Alıntı:
Selam arkadaşlar, kullandığım yakıtımı değiştireli iki depo OPET-Motorin (Eco Force Eurodiesel) kullandım, sonuç olarak sözün kısası, 5,6-6 lt olan ortalama yakıt tüketimi şu an 4,8 i gördü hemde şehir içi yoğun istanbu ltrafiğinde günü birlik kullanım değeridir.

bence de şehir içi oldukça güzel değerler  045thumbsup

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

shell ve bp den alıyorum. Bp den aldığımda yüksek devirlerde motor daha darbeli çalışıyor. Opet kesinlikle önermiyorum hem tüketim artıyor hem de zaten zor hareketlenen arabayı yerinden kaldırmaya uğraşarak sürmek insanı yoruyor. Shell in vpower yakıtında atiklik ve  sessizlik var.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

ben opelde bp kullanıyordum. fordda ılle opetten alın dıyor aldım ama hıc begenmedım