Motordan metal kokusu gelme sorunu

makaveli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracı çalıştırdığımda resimlerdede gördüğünüz gibi kor gibi oluyor o bölüm ve metal kokusu geliyor araba ara ara boğularak ve sesli çalışıyor arac cok dusuk devırlerde bıle fan acmaya basladı .aksam aracı bıraktığımda durum gayet normaldi ama şuan bu durumda neden kaynaklı olabilir acaba.Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
4RjEPJ.jpg

B9aqyG.jpg

Not araç 2013 model 1.6 benzinli 14.200 km de daha bakımını yaptırmadım.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bujilere bobinlere baktır ateşleme yapıp yapmadığına(çiğ yakıtı) kat a gönderiyor olabilir,Sonrası ile (en güzeli opcom) ile motor temperatursensoruna bak olabilirki zengin karışım sorunu olabilir. Diğeri KAT tıkalı olabilir yani buralara baktır.Bu şekilde kullanma motora piston sübaplara zarar verebilirsin

makaveli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bujilere bobinlere baktır ateşleme yapıp yapmadığına(çiğ yakıtı) kat a gönderiyor olabilir,Sonrası ile (en güzeli opcom) ile motor temperatursensoruna bak olabilirki zengin karışım sorunu olabilir. Diğeri KAT tıkalı olabilir yani buralara baktır.Bu şekilde kullanma motora piston sübaplara zarar verebilirsin

tesekkur ederım cevabınız ıcın aracı kullanmıyorum zaten yarın bakıma goturdugumde bu sorunuda belırtecegım sorunun cozumunu tekrar burdan bıldırecegım

makaveli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci istanbul gedizler yetkili servisine goturdum.kontrol ettiklerini ve temizligini v.s yaptiklarini soylediler fakat bu manifolddaki kizariklik devam ediyor.bu normal birseymidir sizce.yani servis bir sorun olmadigini soyledi elimde aracin arizasini belirten bir form var sonucta onlarda cozduklerine dair bi form verdiler.simdi bu sekilde kullanmamdan oturu bir problem yasarsam bu benim basima bir is acmaz degilmi.