Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

kayış sesi gibi geldi banada.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ouzhn06 link' Alıntı:
Valla benim vaktim olupta ugrasamiyorum hic. Yoksa ustune dusucem. Eger ki siz cozerseniz lutfen benide bilgilendirin

Bu sabah servise gittim. Usta dinledi sesi, sonra motorun sogumasını bekledik tekrar dinledik.

Ses motor sogukken yok, ısınınca geliyor. Örnegin yag cubugunu hafif cıkarınca ses artıyor, ecotec yazan kapagın altındaki sah taraftaki kapagı gevsetince ses artıyor. kapatınca azalıyor vs..

Bahsetti ama aklımda kalmadı bi parça siparişi verildi. Motorun hemen üst kapagı, ecotec yazan yer, ordan hava yapıyomuş sanırım. haftaya değiştirecekler. Bakalım sonuc ne olacak.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

BİLDS link' Alıntı:
Bu sabah servise gittim. Usta dinledi sesi, sonra motorun sogumasını bekledik tekrar dinledik.

Ses motor sogukken yok, ısınınca geliyor. Örnegin yag cubugunu hafif cıkarınca ses artıyor, ecotec yazan kapagın altındaki sah taraftaki kapagı gevsetince ses artıyor. kapatınca azalıyor vs..

Bahsetti ama aklımda kalmadı bi parça siparişi verildi. Motorun hemen üst kapagı, ecotec yazan yer, ordan hava yapıyomuş sanırım. haftaya değiştirecekler. Bakalım sonuc ne olacak.
sizin parca garantiden degisiyor heralde. Garanti dışı ne kadar olur ki acaba. Ses gecerse onuda bi sorarsaniz cok mutlu olurum.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ouzhn06 link' Alıntı:
sizin parca garantiden degisiyor heralde. Garanti dışı ne kadar olur ki acaba. Ses gecerse onuda bi sorarsaniz cok mutlu olurum.

evet garantiden değişecek. detaylı öğrenirim. parça ismi fiyatı vs... haftaya bekleyelim.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sesin aynısı benim arabamda da oldu su devirdaim pompası sesiymiş garantiden değişti.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ouzhn06 link' Alıntı:

Oğuzhan bugün servisteydim. Bekledikleri parça geldi. Regülatör kapağıymış (790TL degerınde) Taktık. Motor ısındıgında sesin kesilmediğini gördük. Problem orda değilmiş.

Sonra üstte mustimx arkadaşımızın bahsettiği "Su devirdaim pompasından" ustalara bahsettim. Forumda okudum bi arkadaşta da aynı sesten varmış ve su devirdaim pompasını değiştirmişler sorun çözülmüş, ordan olabilir mi? dedim.

Dogrusu hiç komplex yapmadılar. Bazen ustalar boyle durumlarda inat ederler. Su devirdaim pompasi genelde motor sogukken ses yapar ama bakalım dediler. Eski regülatör kapağını yerine taktık. Ardından su devirdaim pompasını değiştirdiler. Motoru tekrar ısıttık sesten eser kalmadı. Ardından ben 20 km daha yol geldim, sesi tekrar dinledim, ses falan yok. Sorun çözülmüş oldu.

Bu arada yeni antifiriz, su vs kondu tabi. Su devirdaim pompasının fiyatı da 300 TL civarındaymış. Yaşasın garanti :)

Gitmişken ustaya kaliperlere de bakarmısın dedim. Onlarda da hafif boşluk varmış, yagladı sıktı vs.. saat gibi oldu maşallah.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeri gelmişken AYDIN SURTAş servisinden de bahsedeyim. Daha önce de navigasyon chazımdaki problemden dolayı ve kaliperlerden dolayı 2 kez işim düşmüştü, bu üçüncü oldu. Her gidişimde de gayet güleryüzle karşıladılar.  

Araç yapılırken aracın başında durabılyorsun. Ustalar ne yaptıklarını vs anlatıyorlar. ֖yle siz gidin biz size haber veririz diye surat eden yok.

İş uzun sürecekse istersen içerde gayet nezih olan bekleme salonunda da bekleyebılıryosun. ևay, kahve, soda, kola vs envai çeşit hizmet ayagına gelıyor. Tamamen ucretsiz tabi.. TV'ni izleyip, gazeteleri okuyabiliyorsun.

İşler bittikten sonra aracı istersek yıkama servisine gönderip yine ücretsiz pırıl pırıl yıkatıp teslim edebileceklerini söyluyorlar. Ben de yıkattım. Gayet mutlu, huzurlu şekilde servisten ayrıldım. Ee daha ne olsun ?

Bazen forumlarda okuyorum, OPEL servisleri şöyle kötü, böyle bilmem ne diye... Dogrusu AYDIN SURTAş otomotivi bunlardan ayırmak gerekiyor.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Dizellerde de oluyor mu bu ses?

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

BİLDS link' Alıntı:
Oğuzhan bugün servisteydim. Bekledikleri parça geldi. Regülatör kapağıymış (790TL degerınde) Taktık. Motor ısındıgında sesin kesilmediğini gördük. Problem orda değilmiş.

Sonra üstte mustimx arkadaşımızın bahsettiği "Su devirdaim pompasından" ustalara bahsettim. Forumda okudum bi arkadaşta da aynı sesten varmış ve su devirdaim pompasını değiştirmişler sorun çözülmüş, ordan olabilir mi? dedim.

Dogrusu hiç komplex yapmadılar. Bazen ustalar boyle durumlarda inat ederler. Su devirdaim pompasi genelde motor sogukken ses yapar ama bakalım dediler. Eski regülatör kapağını yerine taktık. Ardından su devirdaim pompasını değiştirdiler. Motoru tekrar ısıttık sesten eser kalmadı. Ardından ben 20 km daha yol geldim, sesi tekrar dinledim, ses falan yok. Sorun çözülmüş oldu.

Bu arada yeni antifiriz, su vs kondu tabi. Su devirdaim pompasının fiyatı da 300 TL civarındaymış. Yaşasın garanti :)

Gitmişken ustaya kaliperlere de bakarmısın dedim. Onlarda da hafif boşluk varmış, yagladı sıktı vs.. saat gibi oldu maşallah.
acaba o parcayi disardan sanayiden bulup taktirsak sıkıntı çikar mi? Yoksa 300 lira icin hic riske atmadan servise mi gitsem?